kajto napísal:
Este Ti tam chyba 2 x CX,teda ak to myslis vazne ,ja to nastastie vazne nemyslim?


Kludne by som kupil aj CX bike akurat Slovensky cyklisticky zvaz sa rozhodol potopit dievcensku cyklistiku na Slovensku.
Chlapci maju kategoriu mladsi ziaci a starsi ziaci .... u dievcat je v CC a CX len jedna kategoria ziacky cize startuju dievcata spolu 11-15 rocne co je cisty nezmysel .... a podla zakulisnych info tohto roku to ma byt tak isto aj v XCO.... a kategoria MINI (9-10) je od tohto roku zrusena celkom
Moja dcera ma 11 rokov a startovat s 15 rocnymi skoro uz zenami je nezmysel ...
07.01.2022 - 09:07:07
01
Logiku to nejaku mat musi,hold je ich malo...A ako hovoria niektori pani treneri,v tomto veku aj ked bude majster/ka sveta ,tak to nic neznamena, talent sa moze ukazat neskor ,deti by sa mali hlavne vozit ,mat z toho radost ,budovat si navyky a nie to hrotit za kazdu cenu na bednu.
07.01.2022 - 09:20:26
03
kajto napísal:
Logiku to nejaku mat musi,hold je ich malo...A ako hovoria niektori pani treneri,v tomto veku aj ked bude majster/ka sveta ,tak to nic neznamena, talent sa moze ukazat neskor ,deti by sa mali hlavne vozit ,mat z toho radost ,budovat si navyky a nie to hrotit za kazdu cenu na bednu.


s casti mas pravdu ... ale zmyslom pretekov su vitazstva .... ak dieta nema ani teoreticku sancu vyhrat tak na co ma ist na preteky? Samozrejme ani moja dcera nie je vzdy na bedni ale ked startuje s rovesnickami vie ze ma vzdy sancu byt na bedni ....

Na Sagan tour ak je malo dievcat tak startuju vsetke spolu ale vyhodnotenie je mladsie ziacky aj starsie ziacky ....
Zvaz asi chce usetrit 3 medaile :-)))))
07.01.2022 - 09:26:22
00
Mackoke napísal:
... ak dieta nema ani teoreticku sancu vyhrat tak na co ma ist na preteky? ....

Zeby kvoli radosti zo sportu a z pohybu v prirode?
Ved nieje prave to zakladnym zmyslom tohto, ale aj inych sportov? Ci uz vsetci len o medajlach, poharoch, cenach uvazuju?
07.01.2022 - 09:34:27
03
Kajto, 24" Vpace. Už len duše von a bude jak lusk?.
07.01.2022 - 09:45:31
01
Hned sa mi to nezdalo ta vidlica,no origo vyzera trochu inak ,mal by si tam hodit nizsiu vidlicu. skus zmerat axle to crown (mam pod postelou 400 a 415, za vyskusanie nic nedas🙂)
Príloha:
IMG_20220107_101138.jpg
IMG_20220107_101138.jpg 121.21 KiB thumb_up0thumb_down

07.01.2022 - 10:14:35
00
Je tam karbonova a včera som to kúpil. Mladý povedal ze lepšie ako forkys, tak asi nejdem riešiť. Ale uvidím, keď začne na jar jazdiť. No a potom zdedí mladá, ta zatiaľ sa len presúva na biku😀.
07.01.2022 - 10:22:37
00
Synov vysnívaný sa stal realitou. Obrovská vďaka kamošovy z MYBIKES. Modraker Factor 26 2022. Čakačka 10mesiacov :)
Oproti sériovke výmena bŕzd za Deore ktoré drobcovi vyhovovali, Samozrejme rajdy. Ešte zrobíme bezduše a spáchali sme blatníček lebo inak by bordel lietal priamo na piest tlmiča. Nechápem že toto nerieši hneď výrobca.
Syn je nadšený a tatinko tiež :)

Prílohy:

FUJI9683.JPG
FUJI9683.JPG 485.48 KiB thumb_up0thumb_down

FUJI9687.JPG
FUJI9687.JPG 385.56 KiB thumb_up0thumb_down

FUJI9698.JPG
FUJI9698.JPG 475.24 KiB thumb_up0thumb_down

FUJI9715.JPG
FUJI9715.JPG 335.64 KiB thumb_up0thumb_down

07.01.2022 - 16:34:38
011
ja_michalko napísal:
Zeby kvoli radosti zo sportu a z pohybu v prirode?
Ved nieje prave to zakladnym zmyslom tohto, ale aj inych sportov? Ci uz vsetci len o medajlach, poharoch, cenach uvazuju?


Základným zmyslom športu ako takého to samozrejme je, ale nie zmyslom súťaže. Tu ide o to, že takto stráca zmysel pretekanie, nie samotný šport. V iných športoch sa súťaží už v oveľa v skoršom veku a nikto s tým nemá problém, to len v cyklistike je v poslednom čase na všetko čas a škrtajú sa kategórie. 11 ročné "dieťa" už podľa mňa musí vedieť vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a preteky sú na to dobrá motivácia. A hodí sa to celkovo do života, nielen kvôli zbieraniu medailí a pohárov.

Ja mám síce troch chalanov a tak by mi to mohlo byť jedno, ale s tými babami na pretekoch súcitim. S tými mladšími preto, lebo nemajú samostatnú kvalifikáciu a s tými staršími preto, že štartujú minútu po ml. žiakoch, ktorí sa im pletú do cesty...
07.01.2022 - 17:06:34
03
misotkac napísal:
Základným zmyslom športu ako takého to samozrejme je, ale nie zmyslom súťaže. Tu ide o to, že takto stráca zmysel pretekanie, nie samotný šport. V iných športoch sa súťaží už v oveľa v skoršom veku a nikto s tým nemá problém, to len v cyklistike je v poslednom čase na všetko čas a škrtajú sa kategórie. 11 ročné "dieťa" už podľa mňa musí vedieť vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a preteky sú na to dobrá motivácia. A hodí sa to celkovo do života, nielen kvôli zbieraniu medailí a pohárov.
..


Skrtaju sa kategorie len na slovensku .... minuly rok sme boli na Madarskom pohary a tam startuju deti aj v kategorii U7... a aj v madarsku je malo dievcat ale zachovali kategorie .... nehovoriac o celej organizacii ... proste neako v zahranici to vedia neako lepsie .... na slovensku maju kazde dedinske preteky merane preteky cez chip .... len na slovensky pohar este nedosla technologia :-))))))
08.01.2022 - 10:03:04
01
Divne su "moderne" pristupy v sutazeni deti.Posledne ma to prekvapilo vo futbale.Kategoria U10 hra sutaz,ale pocas sezony sa nezverejnuje tabulka,az na konci sa ukaze.Vraj aby deti neboli v strese...
08.01.2022 - 15:57:31
00
bigmig napísal:
Divne su "moderne" pristupy v sutazeni deti.Posledne ma to prekvapilo vo futbale.Kategoria U10 hra sutaz,ale pocas sezony sa nezverejnuje tabulka,az na konci sa ukaze.Vraj aby deti neboli v strese...


Ak to pôjde ako v cyklistike, tak o 2 roky im prestanú rátať skóre v zápase a o ďalšie 2 im zoberú brány úplne. ?
08.01.2022 - 17:43:32
00
Takto je to aj vo fínskom hokeji. Ak zápas ma viac ako 4 gólový rozdiel ,prestane sa počítať, popr sa hrá bez dania gólu.

Takisto do 8 rokov vôbec naučia pravidlá. Jednoducho deti hrajú pre radosť.
Je prípad kedy trénera pri vysokom vitaznom skóre odvolali. Fínsko ma.rovnaky počet obyvateľov no 5x viac draftovanych hráčov a len z repre brankárov by dokázali zložiť celú repre. Nezdá sa mi žeby nevedeli hrať hokej :)
08.01.2022 - 18:27:10
01
Už sme síce riadne OT, ale dobre. Nepočítať skóre vôbec a prestať počítať pri 4 góloch je teda rozdiel. Toto pravidlo má podľa mňa pomáhať udržať deti motivované počas celého zápasu, nie potlačiť súťaživosť. Jednoducho cyklistika bez štartu a cieľa je ako hokej alebo futbal bez brán. Tá radosť z pohybu tam síce ostane, ale niečo tomu bude chýbať.

Ja som poznal chlapca, ktorý v 6 rokoch ovládal nielen pravidlá hokeja, ale aj pravidlá súťaže NHL. A to hrával hokej iba doma v obývačke alebo na ulici, v žiadnom klube. Neverím, že 8r Fín, ktorý žije hokejom neovláda pravidlá už len zo sledovania MS alebo NHL. Že ich pri hre nevedia tieto deti uplatniť a že sa im to nepíska, aby sa nekúskovala hra je asi pre deti lepšie a zábavnejšie a Fíni asi vedia, čo robia. Aj keď počet draftovaných hráčov by som skôr spájal so šírkou základne a celkovo podmienkami pre tréning ako s týmto. Ani u nás nikto nechce, aby 7-8r dieťa, ktoré si nevie nahodiť reťaž utekalo podľa pravidiel profi súťaže pol kola do depa za servisákom, ale mu to nahodí niekto pri trati...
09.01.2022 - 09:00:59
01
Chalani prosim - viete mi posunut kontakt na niekoho na SVK, idealne v okoli BA, kto sa venuje a vie skratit kluky? Mam kontakt na pana v CZ ale ak by som nasiel niekoho na okoli tak celkovo logistika by bola jednoduchsia.. Vdaka..
10.01.2022 - 10:53:51
00
keyboard_arrow_up