Mam cestny bike a chcem vediet, ci mi "je velky" alebo maly, alebo akurat. Proste chcem vediet vzhladom na moju vysku (168 cm), aka je kostra. Vie s tym niekto pomoct, co mam zmerat a ako zistit velkost kostry ? A dalsia otazocka, tretry Shimano R 098, treba na to nejake speicalne pedale, alebo tieto moje su ok ? Diky

Prílohy:

Komentár súboru: moj bike
1.jpg
1.jpg 270.51 KiB thumb_up0thumb_down

14.05.2007 - 10:44:27
00
podle vysunutia sedlovky tipujem, ze ti je velky...
14.05.2007 - 12:18:08
00
uff, velkyyy, pedale mas tie klasicke kosikove, ale bez kosikov. K tym tretram si kup nejake naslapy- look, time, shimano, miche...
14.05.2007 - 12:23:22
00
Prikladám program na výpočet veľkosti kostry podľa návodu výrobcu Author. Predpokladám že je to myslené najmä na ich horské kostry....
Výsledok je len hrubý odhad, veľmi veľa závisí aj na výške jazdca a geometrie rámu, tvaru predstavca, apod. o tom sa ale už napísalo veľa riadkov. Dúfam že niekomu to pomôže, mne veľkosť kostry podľa tohto výpočtu v podstate sadla, niečo sa dá dorobiť správnou voľbou predstavca.

Prílohy:

Komentár súboru: Program na výpočet veľkosti horského rámu Author :)
bike.zip [113.54 KiB]

14.05.2007 - 16:47:40
00
http://www.wrenchscience.com/

na MTBcka funguje tak tipujem ze aj na cestaky bude.. :)

len uz sa treba registrovat aby si mohol vyuzit ten fit system.. ale tak nechcu nic len mail..
14.05.2007 - 17:03:20
00
Fakt diky za pomoc, za rychlu a presnu pomoc. Zistil som, ze by sa mi mala hodit kostra 17ka :) Este tak zistit, aka je ta moja :) Ale z toho webu http://www.wrenchscience.com/ sa da vela zistit, tak uz aj bezim za bicyklikom aj s metrom a vysledkami z tej stranky :) Este raz diky
14.05.2007 - 19:42:01
00
Niekde som to už uvádzal, ako sa meria výška rámu. Napríklad zmeraj sedlovú rúru stred-stred, t. j. od stredu mufne pre osku po stred hornej rámovej rúry, po miesto kde sú zvarené, nie kolmo hore.
AK by to bol klasický starý Favorit F-1 rám, tak by som ho odhadoval na 56-58 cm a ty by si potreboval 52-54 cm, podľa iných výrobcov M.
14.05.2007 - 23:23:03
00
A či ti je dobrý? Urob dva pokusy:
1. Vysuň sedlovku ešte trochu vyššie, tak do jednej tretiny, sadni do sedla a bosú pätu polož na pedál, ktorý je v dolnej úvrati. Nedosiahneš? To je zle...
2. Postav sa na zem, kolo strč medzi nohy. Dotýka sa horná rámová rúra tvojho pytlíka? To je zle...
14.05.2007 - 23:27:35
00
JoKo ma pravdu, pri klasickom rame ako mas ty ti dal moju oblubenu radu. Ak sa rozkrocis nad bikom a nenatlces si vaja, tak ho mozes zacat riesit dalej. Kdesi somcital, ze pri takomto type ramu, by mala byt sedlovka vytiahnuta 10 - 13 cm (len tak pre orientaciu). Ten ram ti je sakra velky, k tvojej vyske jednoznacne 52ku. A potom je este jedna finta na velkost, opri laket o spicku sedla a vystri ruku smerom k predstavcu. Prstami by si sa mal minimalne dotknut osi hlavovej trubky.
15.05.2007 - 10:22:01
00
Ach jaj...Doteraz som sa o velkost biku nejako specialne nezaujimal. A zrazu zistujem, ze to je hroooozneeee. Nie ze ci sa mi dotyka pytlik, ja to ani neobkrocim ! Sice rukou od sedla dociahnem k tej trubke, ale to ma z biedy nevytrhne :) Neviem teraz co spravit, ci sa mi oplati kupit novy bike za nejakych 15 lirov, alebo ani moc nie a ostanem pri tomto mojom. Lebo inak som s nim spokojny, je uplne spolahlivy, slape dobre...A nestal ma tak vela. Neviem, ci sa mi tie peniaze oplati investovat do noveho, ci je naozaj az taky rozdiel jazdit na niecom "na mieru" a kvalitnejsom ako tymto mojim :) Nemal som moznost viest sa na nejakom lepsom, tak neviem porovnat. Za sezonu najazdim takych 1 000 km priemerne, jazdim asi stvrty rok na tejto urovni. Tak co, kupit ci nekupit ? :)
15.05.2007 - 13:39:10
00
a co tak vymenit len ram?skus pozriet nieco v bazari.
15.05.2007 - 13:53:16
00
Ach jaj... Nie ze ci sa mi dotyka pytlik, ja to ani neobkrocim !


:D :D :D , prosim ta, ako na to nastupujes? Zo stolceka? Ked som bol maly tak som na cykloša 20 musel nastupovat z murika, alebo aspon obrubnika.
15.05.2007 - 13:57:54
00
Nastupim v pohode, zasa tam sa jedna o centimetre...Dam sa mierne na spicky a uz sa "len" dotykame :) No, s tou radou o novy ram...Lenze po prve, vobec sa v tom nevyznam, po druhe, neviem si to sam vsetko prehodit ( - platit servisu), po tretie, aj riadidla su velke. Cize neviem ci sa neoplati radsej nieco kupit...Len ide o to, ci ked ja dam za bike 15 000, bude to fakt delo v porovnani s tymto. Vcera som akurat nasiel inzerat, jeden predava presne tento moj bike za 11 000. Radsej ani nezverejnim, za kolko som ho kupil ja (oproti tej sume VELMI malo).
15.05.2007 - 14:29:35
00
Za hento by som 2-ku nedal.... a novy za 15 bude fakt delo, ved to musis vediet aj sam, ked najdrahsie biky koncia niekde pri 20 tis... Ci nie?
15.05.2007 - 14:32:07
00
No praveze ked pozeram cestne biky, tak pri 10 000 Sk to len zacina....(ked neratam dema vittaro). A praveze si neviem nejako dobre predstavit, ze v com to bude lepsie oproti mojmu. Lebo mam ho 2 roky a nic som do neho nemusel kupit, stale sliape ako hodinky, relativne ticho, prevody su presné, je sice trosku tazsi, ale inak fajn. Najvacsi problem je asi ta velkost, lebo mne sa od zaciatku zdalo, ze je nejaky velky, a ked som sem napisal, len sa mi dojem potvrdil a teraz som z toho trocha vykolajeny.
15.05.2007 - 14:52:10
00
keyboard_arrow_up