Ahojte, viem že tu už taketo témy boli ale aj tak som nenašiel čo som potreboval.
Vyberám si bike na všetko. Žijem a pracujem v Holandsku a bike je pre mňa jediný dopravný prostriedok v kombinácii s verejnou dopravou. Zároveň ale rád jazdím MTB a chcem sa pomaly dostať aj k zjazdom. Nejaké malé som už bol a chcem ísť ďalej. Takže potrebujem niečo na čom sa dá normálne jazdiť dayli , urban free ride, a prežije aj náročný terén- Stúpanie/zjazdy. Už mesiac študujem a stále neviem čo vybrať.

Požiadavky na bike:

Definitívne Hardtail
Agresívna geometria <67°
Zdvih: 140-160mm
27,5 /27,5+ kolesá Cena do 2000€
Počkám kľudne aj na 2021 modely

Zatiaľ ma dosť zaujali hlavne biky od Chainreaction. Vyberám zatiaľ po medzi :

https://vitusbikes.com/products/vitus-sentier-27-vrs-mountain-bike

https://www.commencal-store.co.uk/Mobile/meta-ht-am-essential-c2x31379239

Som samozrejme otvorený aj iným bikeom. Myslím že keď sa pozriete na tieto tak viete čo cca hľadám. Chcem jednoducho to najlepšie v tejto kategórii do 2000€. Vopred ďakujem za pomoc.
13.09.2020 - 16:05:19
01
A nemas lepšie ísť do XC ako trailu ked to chceš využívať aj ako dopravný prostriedok a rôzne rozmanité terény ?
13.09.2020 - 19:48:28
00
Pozrel som si oba. Akoze na traili a z kopca to pojde. Ale prepravovat by som sa na tom nechcel - nadries sa ako kon. Ak si mam z tych dvoch vybrat, tak toho Vitusa.
13.09.2020 - 20:28:51
00
Viem že sa nadriem pri bežnom jazdení, ale mám v pláne ísť neskôr aj malino brdo napr tie ľahšie trasy. Chcem jazdiť troška aj urban free ride. Tie xc stými geo budú na každom prudšom kopci utrpenie hlavne teda potom ako navštívim nemocnicu ? Plus premýšľal som že kúpim nejaké jemnejšie plášte a tie drapaky nechám ak pojdem niekde do hrubšieho terenu. Predsa len je to hardtail myslíte že by bol až taky problém na tom prejsť trebárs 15-20km po asfaltke?
14.09.2020 - 03:53:57
00
Vôbec sa toho netreba báť, povedal by som, že trasy do 50km po asfaltke sa dajú absolvovať. Keď sa použijú dobré plášte, tak to celkom ide, samozrejme priemerka nebude cez 30km/h, ale s tým asi každý počíta.

Oba, ktoré si poslal sú veľmi slušné, skús pozrieť na chaine aj Nukeproof Scout - boli tam modely s Deore výbavou za dobrú cenu.

Môže byť ale problém, že všetko už je teraz vypredané a budeš si musieť počkať. Prípadne dalo by sa niečo vyskladať na rámoch ako Dartmoor Primal/Hornet, NS Eccentric, Nukeproof,..., ktoré vieš kúpiť za dobrú cenu a do 2000€ by sa mohlo podariť trail HT s hmotnosťou okolo 12,5kg.

Pozri ešte tieto 2021 modely (pozor na región na stránke, daj si US/UK pre istotu aby ti ich našlo):
https://www.marinbikes.com/gb/bikes/2021-san-quentin-3

https://www.marinbikes.com/gb/bikes/2021-el-roy (ale už cez rozpočet)

https://www.bikes.com/en/bikes/growler/2021 (29", no dá sa prehodiť 27,5+ )

https://www.norco.com/bikes/2021/mountain/trail/fluid-ht/fluid-ht-1/
14.09.2020 - 09:06:47
03
Ja by som na tvojom mieste išiel bez váhania do tohto.
Cena cca 1500 isto sa bude dať vybaviť nejaká zlavicka na niektorom eshope. 29 čo sú tam by som nechal na denne jazdenie za ušetrené peniaze pod rozpočet by som dokupil jednu sadu kolies a hodil tam 27,5+ podľa mňa bude jednoduchšie prehodiť kolesá ako stále meniť plášte.

https://www.newbike.cz/rock-machine-blizz-trl-70-29-gloss-light-grey-dvo-green-black-2021/d13461
14.09.2020 - 10:32:51
03
Blacksmith dobrý tip, sa mi zdá že ten Rock Machine robí z roka na rok lepšie bicykle. A stále za akceptovateľné peniaze. 👍
14.09.2020 - 11:53:19
02
tomtom7 napísal:
Vôbec sa toho netreba báť, povedal by som, že trasy do 50km po asfaltke sa dajú absolvovať. Keď sa použijú dobré plášte, tak to celkom ide, samozrejme priemerka nebude cez 30km/h, ale s tým asi každý počíta.

Oba, ktoré si poslal sú veľmi slušné, skús pozrieť na chaine aj Nukeproof Scout - boli tam modely s Deore výbavou za dobrú cenu.

Môže byť ale problém, že všetko už je teraz vypredané a budeš si musieť počkať. Prípadne dalo by sa niečo vyskladať na rámoch ako Dartmoor Primal/Hornet, NS Eccentric, Nukeproof,..., ktoré vieš kúpiť za dobrú cenu a do 2000€ by sa mohlo podariť trail HT s hmotnosťou okolo 12,5kg.

Pozri ešte tieto 2021 modely (pozor na región na stránke, daj si US/UK pre istotu aby ti ich našlo):
https://www.marinbikes.com/gb/bikes/2021-san-quentin-3

https://www.marinbikes.com/gb/bikes/2021-el-roy (ale už cez rozpočet)

https://www.bikes.com/en/bikes/growler/2021 (29", no dá sa prehodiť 27,5+ )

https://www.norco.com/bikes/2021/mountain/trail/fluid-ht/fluid-ht-1/

Ďakujem moc za rady.. No vyskladať by som asi najradšej ale sám si bez náradia neporadím a bojím sa koľko by si mohli vypýtať niekde za zloženie...
14.09.2020 - 20:43:02
00
pozri si aj nový 2021 kellys, má nejaký trailový debut, inak všetky čo sa tu postovali sú dosť dobré kúsky, ešte potom ak si skúsenejší si vieš kúpiť aj čisto rám a vyskladať si to podľa požiadaviek. (ja napriklad som to urobil, pretože každý silou mocou strká sram brzdy na bicykle, a to by som neprežil :D )

Argument, že sa nadrie, by som kludne vyhodil z hlavy, sám mám nukeproof scout na 2,6 plášťoch, 50-70km trasy nie sú vobec problém....
Pri tom vo výjazdoch natrieš hodne ludí na XC bikoch, čo nemajú tak dobre natenovane, naopak v zjazdoch keď to máš trochu v ruke, červené traily nie je problém, aj čierne enduro a DH traily s tým v pohodičke prejdeš ;)

( z výberu za mňa osobne teda by som dal do popredia Vitus Sentier, Nukeproof Scout, Norco, Commencal Meta), prípadne ak je po chuti oceľ, tak znovu Norco, Kona Honzo, Ragley je tiež skvelá značka. Potom custom oceláky alebo titán, Marino, Pipedream, Ribble cycles.... atd atd)
15.09.2020 - 10:55:04
01
ciniminies napísal:
pozri si aj nový 2021 kellys, má nejaký trailový debut, inak všetky čo sa tu postovali sú dosť dobré kúsky, ešte potom ak si skúsenejší si vieš kúpiť aj čisto rám a vyskladať si to podľa požiadaviek. (ja napriklad som to urobil, pretože každý silou mocou strká sram brzdy na bicykle, a to by som neprežil :D )

Argument, že sa nadrie, by som kludne vyhodil z hlavy, sám mám nukeproof scout na 2,6 plášťoch, 50-70km trasy nie sú vobec problém....
Pri tom vo výjazdoch natrieš hodne ludí na XC bikoch, čo nemajú tak dobre natenovane, naopak v zjazdoch keď to máš trochu v ruke, červené traily nie je problém, aj čierne enduro a DH traily s tým v pohodičke prejdeš ;)

( z výberu za mňa osobne teda by som dal do popredia Vitus Sentier, Nukeproof Scout, Norco, Commencal Meta), prípadne ak je po chuti oceľ, tak znovu Norco, Kona Honzo, Ragley je tiež skvelá značka. Potom custom oceláky alebo titán, Marino, Pipedream, Ribble cycles.... atd atd)


Som celkom manualne zručný čo mi chýba je náradie... Stredy napr. bohužiaľ bez naradia nedám. Takže asi ostanem pri kompletoch. Ani mi nehovor veľa pekných bikes na sram groupsete, normálne dostávam alergiu keď vidím SX eagle :) Noo ten kellys vyzerá veľmi dobre. Je tam marzochi vidla... Vraj sú dosť podobne foxu. Pekný kúsok. No len problém je že u tychto značiek ktoré si vymenoval som už bol kukať, lenže 2020 už sú vypredané a 2021 ešte nedostupné... Som v pasti... Btw ďakujem za podporu môjho názoru že hardcore hardtail ušlapem. Tiež si myslím že je to len vec tréningu. Mám dlhé nohy... Sily je vnich dosť ??
15.09.2020 - 15:11:36
00
Igornedelka napísal:
Som celkom manualne zručný čo mi chýba je náradie... Stredy napr. bohužiaľ bez naradia nedám. Takže asi ostanem pri kompletoch. Ani mi nehovor veľa pekných bikes na sram groupsete, normálne dostávam alergiu keď vidím SX eagle :) Noo ten kellys vyzerá veľmi dobre. Je tam marzochi vidla... Vraj sú dosť podobne foxu. Pekný kúsok. No len problém je že u tychto značiek ktoré si vymenoval som už bol kukať, lenže 2020 už sú vypredané a 2021 ešte nedostupné... Som v pasti... Btw ďakujem za podporu môjho názoru že hardcore hardtail ušlapem. Tiež si myslím že je to len vec tréningu. Mám dlhé nohy... Sily je vnich dosť 💪💪


Vitus a Nukeproof už 2021 majú, a sú aj dostupné, Commencal tuším tiež. A nastavec na stred atd stojí do 15€....
Aj tak ho raz budeš musieť servisovat, minimalne vycistit, a dávať to vzdy do shopu ta vyjde na viac, a je aj malo ludi ktorim by som veril to dať do rúk... :D
16.09.2020 - 10:08:41
01
ciniminies napísal:
Vitus a Nukeproof už 2021 majú, a sú aj dostupné, Commencal tuším tiež. A nastavec na stred atd stojí do 15€....
Aj tak ho raz budeš musieť servisovat, minimalne vycistit, a dávať to vzdy do shopu ta vyjde na viac, a je aj malo ludi ktorim by som veril to dať do rúk... :D


Mam na oku ten sentier 27 vrs ale na chainreaction je out of stock na wiggle ukazuje 2-4 týždne ale pew istotu aom písal do vitus kedy budú dostupné nechcem zaplatiť a potom čakať do budúceho roka. Aké ešte naradie treba? Videl som že vbijaju niečo do vidli pred tym ako ju nasadia... Myslím tie výnimočné veci, imbusi samozrwjme mám.
16.09.2020 - 10:18:16
00
Igornedelka napísal:
Mam na oku ten sentier 27 vrs ale na chainreaction je out of stock na wiggle ukazuje 2-4 týždne ale pew istotu aom písal do vitus kedy budú dostupné nechcem zaplatiť a potom čakať do budúceho roka. Aké ešte naradie treba? Videl som že vbijaju niečo do vidli pred tym ako ju nasadia... Myslím tie výnimočné veci, imbusi samozrwjme mám.


Jezka do vidlice musis davat len raz, staci ak mas nejakeho kamarata s pripravkom, alebo aj shop, pri najhorsom to ide aj opatrne gumenym kladivom.... co budes potrebovat je nastavec na kazetu ak budes chciet pridavat tokeny do vidlice, pumpu na vidlicu, ten kluc na stredove sa zide, mozno este "chain whip" ak budes davat aj kazetu dole, ale to uz nie je nejake nevyhnutne.... A 2021 Vitusy som uz videl na FB ze ich nejake obchody maju, aj uz niekomu prisli domov a pridavali fotky. Nuke to iste...
16.09.2020 - 11:25:25
00
ciniminies napísal:
Jezka do vidlice musis davat len raz, staci ak mas nejakeho kamarata s pripravkom, alebo aj shop, pri najhorsom to ide aj opatrne gumenym kladivom.... co budes potrebovat je nastavec na kazetu ak budes chciet pridavat tokeny do vidlice, pumpu na vidlicu, ten kluc na stredove sa zide, mozno este "chain whip" ak budes davat aj kazetu dole, ale to uz nie je nejake nevyhnutne.... A 2021 Vitusy som uz videl na FB ze ich nejake obchody maju, aj uz niekomu prisli domov a pridavali fotky. Nuke to iste...
Asi objednám ten vitus, láka ma ten commencal ale sx Eagle nechcem definitívne.... Aj keď 160 zdvih by bol pekný ale myslím ze fox34 140 bude stačiť... Sedí mi aj farba asi najviac, čo sa týka rockmashine ten vyzerá fajn výbavou ale tú farebnú kombináciu nemôžem vystáť, možno je to trápne ale bike sa mi musí aj páčiť, ten kellys nevyzerá zle ale asi nedorucia do Holandska... Hádam ten vitus nesklame. Ďakujem každopádne za všetky rady. Pomohlo mi to ujasniť výber.
16.09.2020 - 18:33:48
00
Takže dnes prišlo oznámenie o dostupnosti sentier 27 vrs 2021 na chain reaction. Do 7 pracovných dní bude doma. Ak by niekto chcel potom nejaké info o biku píšte do správy alebo tu... rád odpoviem :)
17.09.2020 - 15:00:53
02
keyboard_arrow_up