Pokukujem po fulle alebo HTčku, ale asi skôr chcem ďalší bajk full. Bude to aj na trasy do 100 km. Cenovka sa môže pohybovať aj o niečo vyššie (ale to už pani manželka asi neprežije :) ), ale možno by sa mi podarilo niečo vo výpredaji a pod. Viem, že toto je také minimum a zároveň by ma zaujímala hmotnosť týchto lacnejších fullov. Niekde sa to pohybuje aj okolo 13,5 kg čo je podľa mňa dosť veľa. Aká váha sa dá v tejto cenovej hladine ešte tolerovať?
Komponenty na úrovni minimálne SLX/NX pre radenie a odpruženie Reba, Recon/Monarch alebo Foxovský ekvivalent...

Otázna je aj veľkosť. Mám 178 cm, ale zase celkom dlhé hnáty. Inseam mám 85 cm naboso. HTčka som vždy kupoval veľkosť L, ale neviem ako by to bolo na celoodpruženom.

Vo výbere som mal napr.:
Giant Anthem 2
Felt Edict 5
23.02.2020 - 11:43:08
00
Ja sa prihovaram za ten felt, tiez som nad nim uvazoval, teraz v akcii ma zaujmavu cenu. Aj ked ta vybava ako hovoris, take minimum...
23.02.2020 - 12:07:19
00
Už v viac krát sa tu na fóre vyjadrovalo dosť ľudí na toto:
https://www.decathlon.sk/mtb-xc-900-s-29-id_8545706.html

Za tú cenu bezkonkurenčný bike s modernou geo. Lepšia vidla, brzdy aj pohon (GX) ako na Felte(NX), ktorý si zvažoval. Tak isto karbónový rám a vzadu 120mm zdvih namiesto 100mm ako u Feltu. Neviem či si potrpíš na 27.5" kolesá, ale teoreticky by si na závodoch mal byť rýchlejší na 29" ktoré má ten bike z Dekáču. Za ušetrené peniaze vymeníš napr. zadný tlmič ak by si náhodou nebol spokojný s Manitou a aj tak ti ešte ostane vo vačku napr. na oblečko alebo inú výbavu.

Váha 12.1kg pre L" bez pedálov.
Váha 12kg pre M" bez pedálov.
23.02.2020 - 12:48:10
01
Matejos Ja jednoznačne 29. Inak ten Rockrider vyzerá celkom dobre...
23.02.2020 - 14:14:30
00
Tip máš tak je to na tebe. Za tú cenu je to skutočne lákavé no niektorých ani to nepresvedčí o kúpe bajku zo "supermarketu". Pritom je očividné, že pri návrhu tohto bajku niekto aj premýšľal čo potvrdzujú pozitívne recenzie užívateľov aj rôznych iných recenzentov. Ak trváš na značkovom ráme tak to bude zrejme na úkor výbavy no.
23.02.2020 - 17:01:39
00
No a za ten zvysok kupis lepsie kolesa miesto hentych 2 kilovych
23.02.2020 - 22:59:24
00
Matejos napísal:
Tip máš tak je to na tebe. Za tú cenu je to skutočne lákavé no niektorých ani to nepresvedčí o kúpe bajku zo "supermarketu". Pritom je očividné, že pri návrhu tohto bajku niekto aj premýšľal čo potvrdzujú pozitívne recenzie užívateľov aj rôznych iných recenzentov. Ak trváš na značkovom ráme tak to bude zrejme na úkor výbavy no.


Rockrider spolupracuje s profi jazdcami na vývoji nových modelov, konkrétne Milton Ramos a Joseph de Poortere... Van Rysel a Triban zase spolupracujú s U19 Ag2r, Elise Delzenne a ďalšími. Riverside zase spolupracuje s rôznymi bikepackermi (v tomto nemám prehľad moc, tak si vôbec nepamätám mená :D). Jazdil som týždeň v Španielsku naše biky a musím povedať, že level ide veľmi hore...
24.02.2020 - 00:35:48
01
keyboard_arrow_up