Čo ja vjem, sa mi to zdalo ešte dajaké pomalé :) Keď budete sledovať iba toho jazdca pred ním, tak je to úplne normálna rýchlosť.. asi kamera to skresľuje.
Všetky dnešné 140-150mm a trailové biky sú inde ako 140mm biky pred 10-imi rokmi. Je to stavaný agresívny all-mountain bike ktorý sa vôbec nestratí ani v bikeparku ako vidíš...
27.05.2018 - 22:13:13
02
Neviem,ci si bol tu ciernu,ale taketo palby sa mi nezdaju vobec teda.A prave ked som pozeral toho pred nim,z niektorych klopiek to uplne neprirodzene vyzeralo tie vyjazdy.
Ale sak sral pes.Mastili dobre aj tak,pretoze tuto lajnu by dost ludi ani nezislo vobec.
28.05.2018 - 08:27:04
03
Nazdar, idem si kúpiť JEFFSY 29 AL (hliník kvôli detskej sedačke) ale som trocha nerozhodny ohľadom veľkosti rámu. mám 177cm čiže som na hranici medzi M a L. teraz mám KONU Mko a je mi super. Nemá niekto podobnú výšku aby mi odporúčil alebo skúsenosť? Prípadne nepoznáte niekoho s YTčkom niekto v okolí HE, MI, VT a podobne žeby som ak by to bolo možné skúsil nejakú veľkosť? Dik
15.06.2018 - 10:47:46
00
Na zapad do Ba si asi vylet nespravis, prave mi pred tyzdnom prisiel a je mi velky, resp. je tam teleskopka 150mm a uz sa neda viac zasunut do ramu a je vysoko, mam 178cm a Lko ram. Pripadne ti viem este poradit ze ked mas rozkrok 82cm a menej tak nekupuj Lko reps. Ram L je dobry, ale teleskopka 150mm je strasne velka, chcelo by to 125mm verziu ktoru davaju na S ram.
V supporte ma poslali doriti ze nic nevymenia, nemaju to oni na sklade a bodka. To ze sedi ram na tvoj rozkrok(podla nich, pytal som sa pred kupou) a vyska tiez tabulkovo na stranke ale realne je bike velky ich moc nezaujima. Support nula bodov od YT.
Ked mas nejake ine otazky ohladom jeffsyho 29 al, tak sa kludne pytaj.
15.06.2018 - 11:00:11
00
Tak je to myslim jasne. Chod do Mka aj ja som to tu riesil par stran dozadu a viac ludi sa pri mojej takej istej vyske priklonilo ku M ku. Teraz mam giant trance M a sedi aj s kratkym predstavcom ale uz na hrane. Jeffsy ma dlhsi reach ako trance co je podla mna rozhodujuce.

Edit : teraz mi napadlo ze ja som riesil 27,5 kola ale to na veci nemeni nic ze v tvojom pripade by som bral M
15.06.2018 - 11:05:22
00
Robio napísal:
Support nula bodov od YT.


Nesuhlasim.Par krat som uz s nimi komunikoval a velmi rychlo a ochotne sa so mnou bavili.
15.06.2018 - 11:15:42
02
pobavit sa pobavia ale to je asi tak vsetko. Horim za seba.
15.06.2018 - 11:31:49
00
Tu mas napisane,ze velkosti su len orientacne podla vysky a zalezi to od subjektivnych preferencii.
A ked som ja este pred kupou zistoval,ak bajk nesadne,da sa vymenit,ale nesmie byt jazdeny.Cize max skusit sa posadit v obyvacke.

Prílohy:

Screenshot_20180615-120139.png
Screenshot_20180615-120139.png 325.02 KiB thumb_up0thumb_down

15.06.2018 - 12:04:09
00
Ja meriam tiez 177 cm, ale mam dlhe nohy. Mam Jeffsy 29 CF vo velkosti L. Teleskopka mi trci este 3 cm z ramu.

Prílohy:

20180508_105743.jpg
20180508_105743.jpg 444.7 KiB thumb_up1thumb_down

15.06.2018 - 12:36:51
00
Zdravim Vas, nie je tu niekto z BA a blizkeho okolia s Jeffsy 29 vo velkosti M, komu by nevadilo, keby som si mohol Mko vyskusat aspon posed? Rozmyslam nad kupou (alternativa je potom Canyon Spectral).
S Jeffsy si nie som isty. Meranie mi vychadza vyska 178 / dlzka nohy vnutro cca.80.
Momentalne mam HT Grand Canyon v Mku a ten mi je ok, ale to moc porovnavat nejde.
Canyon configurator mi u Spectral odporuca M-ko, YT mi napisali ze by odporucali skor Mko, ale rad by som si vyskusal aspon posed, ked uz nic ine. Diky moc.
15.06.2018 - 12:39:23
00
Robio napísal:
Na zapad do Ba si asi vylet nespravis, prave mi pred tyzdnom prisiel a je mi velky, resp. je tam teleskopka 150mm a uz sa neda viac zasunut do ramu a je vysoko, mam 178cm a Lko ram. Pripadne ti viem este poradit ze ked mas rozkrok 82cm a menej tak nekupuj Lko reps. Ram L je dobry, ale teleskopka 150mm je strasne velka, chcelo by to 125mm verziu ktoru davaju na S ram.
V supporte ma poslali doriti ze nic nevymenia, nemaju to oni na sklade a bodka. To ze sedi ram na tvoj rozkrok(podla nich, pytal som sa pred kupou) a vyska tiez tabulkovo na stranke ale realne je bike velky ich moc nezaujima. Support nula bodov od YT.
Ked mas nejake ine otazky ohladom jeffsyho 29 al, tak sa kludne pytaj.

Do Ba pôjdem až o mesiac a do vtedy zrejme nebude zľava, ale dik za ochotu. Doma si skúsim zmerať výšku rozkroku ale ak sa dobre pamätám tak mám tak ako ty alebo možno ešte trocha nižšiu. Takže radšej pôjdem do toho Mka a nebudem experimentovať.
Ešte jedna otázka. Už si skúšal jazdiť s ním? Vieš už povedať ako brzdia brzdy a či ich netreba vymeniť napr za XT (alebo SLX) od Shimana?
Dik za rady ;)
15.06.2018 - 12:50:14
00
moc som nejazdil, hned na to zacalo liat a chytil som aj slabu nadchu. Zatila ok, ale isiel som iba po dedine po rovinke a brzdy zatial zalostne Po cca 10km sa to zlepsilo ale treba ich poriadne zabehnut(pytal som sa aj tu na fore ci to je normalne ale vacsina len mudrovala a robila si srandu, takze neviem povedat, ale ked sa zabehnu z poriadneho kopca budu asi ok, pre krpca asi lepsie, nevyleti von :) ), neviem ake su tam platnicky. asi organicke, ked das metalicke tak by mali byt vykonovo rovne XT ale s lepsou modulaciou, reps. pre niekoho je lepsia modulacia, niekomu pridu ako zuvackove a ma radsej kusavejsie shimana, shimano stlacas a prides na bod kde sa uz moc packa nehybe ale brzdny ucinok rastie rapidne, u sramu mi pride ze packa zacina brzdit a este mas cca 1-2cm chod az po zablokovanie, takze si to vies modulovat.
15.06.2018 - 14:48:47
00
Kaper napísal:
Nesuhlasim.Par krat som uz s nimi komunikoval a velmi rychlo a ochotne sa so mnou bavili.


U mňa tiež podobne. V noci som im niečo písal a dnes poobede sme všetko vyriešili. Presne takto to bolo aj keď som objednával bike 2 roky dozadu.
15.06.2018 - 16:28:19
00
Robio napísal:
moc som nejazdil, hned na to zacalo liat a chytil som aj slabu nadchu. Zatila ok, ale isiel som iba po dedine po rovinke a brzdy zatial zalostne Po cca 10km sa to zlepsilo ale treba ich poriadne zabehnut(pytal som sa aj tu na fore ci to je normalne ale vacsina len mudrovala a robila si srandu, takze neviem povedat, ale ked sa zabehnu z poriadneho kopca budu asi ok, pre krpca asi lepsie, nevyleti von :) ), neviem ake su tam platnicky. asi organicke, ked das metalicke tak by mali byt vykonovo rovne XT ale s lepsou modulaciou, reps. pre niekoho je lepsia modulacia, niekomu pridu ako zuvackove a ma radsej kusavejsie shimana, shimano stlacas a prides na bod kde sa uz moc packa nehybe ale brzdny ucinok rastie rapidne, u sramu mi pride ze packa zacina brzdit a este mas cca 1-2cm chod az po zablokovanie, takze si to vies modulovat.

Tak asi najlepsie vyskusat a potom zistit ci mi to vyhovuje alebo nie :D
15.06.2018 - 20:56:35
00
Pre tych ktori maju nad 175 cm a kratke nohy, odporucam OneUp dropper. 150mm verzia ma nizsi stack height ako 125mm Reverb, a este sa da vypodlozkovat/zlimitovat na lubovolny nizsi zdvih. Cize v najhorsom skoncis napr. s 142mm, co je stale lepsie ako 125.
Alternativa voci kratsej verzii ramu (M vs L napr.), je predat to co YT dava (E13 ma najhorsi stack height, Fox hned za nou) a kupit OneUp, aj s packou to vide 200 euro, to je uz nic ak tu co vam dojde strelite ako novu za 150+ euro kludne.
Takto sice vyriesis posed, ale stand-over bude stale vysoky, to uz je otazka nakolko s tym kto je v pohode.

Ked bude YT robit revival Jeffsyho da tam rovnako nizku seat tube ako ma nova Capra (cize -4 cm).
Inak Spectral detto....48cm pri L-ku. Btw oba maju defacto identicku geo pri 27.5 verzii.

Inak za mna YT vyborna komunikacia, priatelska a osobna, hlavne s Christophom. Z Canyonom tiez dobre skusenosti ale tam mi ti nemci odpisuju hrozne strojovo a odignoruju polku otazky.
15.06.2018 - 23:46:41
02
keyboard_arrow_up