Pokiaľ je záruka na rám 5 rokov, tak je 5 rokov. Ak mi praskne 1 deň pred koncom záruky, tak tam napochodujem a nezáujem, bude požadovať opravu, výmenu rámu alebo vrátenie peňazí. Nie je o čom sa baviť. Je to rám, teda základ.

Kamoš dolietal na tom, že nový bike, zobral ho z predajne (kde ho údajne nastavili a poskladali a pripravili na jazdu). Došiel domov na ňom, dal si jeden deň tak light výlet na ňom do roboty cca 12km dohromady a na ďalší deň výlet na Biely kríž. Keď zaradil najľahší prevod, reťaz mu skočila medzi kazetu a koleso a zobrala zo sebou aj prehadzovačku, keď ramienko vbehlo medzi špice kolesa. Prehadzovačka KO, reťaz sa ohla. Tak ešte v ten deň iba sa spustil dole, zobral dokumenty a šup do predajne to reklamovať. Reklamácia zamietnutá, lebo že to sa stáva a kľudne sa v tom mohol hrabať a oni za to nenesú zodpovednosť. Išlo o Sram NX Eagle. Samotná prehadzovačka 100€ cca, reťaz ďalších 20-30€? Plus ešte treba pätku. To isté sa stalo aj mne. Predajňa ma poslala do ****, že prehadzovačka je spotrebný tovar a mohol som ňou manipulovať. Takže 70€ za novú prehadzovačku + päťku + reťaz (našťastie to bola len Sora a bolo to v 2019). A to sa mi stalo 3 týždne po tom, ako sa bike vrátil z garančky.
17.06.2021 - 10:38:12
00
to by som si pozrel ako mi zamietnu RMA v prvom roku zaruky s vyjadrenim "to sa stava"
:D
17.06.2021 - 10:46:32
00
Jano1987 samozrejme ze reklamaciu zamietli, to co popisujes je chyba pouzivatela a nie vyrobna vada - mal si pred jazdou skontrolovat ze vsetko funguje, a prehadzovac mu nezhodi retaz do kolesa... keby mu nefungovali brzdy a zabil by sa v zjazde, tiez by to bola chyba vyrobcu? Alebo obchodu? Mal si to pred jazdou skontrolovat a ked mu nieco nefunguje, mal bajk odniest do obchodu a tam by mu to vramci zarucnej prehliadky skontrolovali a nastavili.
17.06.2021 - 11:13:18
08
foobar v oboch prípadoch ide o to, že bicykle boli vyslovene krátko po nastavení v servise, za čo človek zaplatil. Kamoš odjazdil dohromady tak 20-22km keď sa mu to stalo a ja do 30km. Pokiaľ nešliapem na Kolibu, nemám prečo radiť najľahší prevod. Ako to potom servis nastavil, keď to nevydržalo ani 30km? Sorry fušerská robota a výhovorky. Keď zaplatím za nastavenie bicykla, očakávam že bude nastavený, nie že ho budem musieť ešte kontrolovať a znova nastavovať.
17.06.2021 - 11:28:41
02
Ak mas problem s beznou kontrolou bicykla, kup si odrazadlo.
17.06.2021 - 11:30:31
01
Ak si dáte auto do servisu na opravu, tiež ho potom doma rozoberáte a nastavujete znova?
17.06.2021 - 11:44:09
014
Nie som právnik, ale podľa mojich znalostí predávajúci nemôže v prvých 6 mesiacoch záručnej doby odmietnuť reklamáciu s tým, že chybu mohol spôsobiť aj používateľ, Zo zákona sa predpokladá, že chyba, ktorá sa prejaví v tomto čase, existovala v čase dodania.
Ak predávajúci tvrdí, že chybu (v tomto čase) spôsobil používateľ, musí to vedieť dokázať. Osobne by som trval na oprave vrámci reklamácie, a ak by to obchodník odmietal, obrátil by som sa na SOI.
17.06.2021 - 11:53:32
02
ked mi nepojde zaradit vyssia rychlost ako trojka, nebudem sa vozit na dvojke ale pojdem s tym nazad do servisu

Mas mylnu predstavu ze bicykle su bezudrzbove. To platilo pred 30timi rokmi. Dnes sa o ne treba starat, a ked niekto nevie skontrolovat taku trivialnu zalezitost ako dorazy prehadzovaca, plati ta veta hore o odrazadle. Pripadne moze za kazetu nainstalovat "dork disc".

qph.fs.quoracdn.net
17.06.2021 - 11:53:49
02
Takže servis zoberie 50€ za nastavenie bicykla a po 22km sa chybou zlého nastavenia niečo pokazí a je to chýba užívateľa, ktorý na to ani nesiahol. Nie ste náhodou pracovník servisu?

Edit: aby som sa vrátil k auto. Dám auto do servisu s prevodovkou, nech mi ju opravia. Vrátia mi ju "opravenú". Vyjdeme von, zaradím 1, 2, 3, úplne hladko bez problémov a zrazu rachot. Tak sa vrátim, oni to okolentujú, že to sa stáva, málo oleja, alebo zlý synchrón. Nová prevodovka 3000€. Tiež sa budete tváriť, že to je OK?


Naposledy upravil Jano1987 dňa 17.06.2021 - 12:02:36, celkovo upravené 1 krát.

17.06.2021 - 11:56:37
03
1. horny doraz mal byt nastanevy spravne
2. padnutie retaze za kazetu moze sposobit aj nieco ine ako zle nastaveny horny doraz
3. ak neradis ako uplne prasa padnutim retaze za kazetu prehadzovacku neodtrhnes anilen neohnes retaz, dokonca ani spice neposkodis,
4. to ze nieco bolo nastavene pred 22km neznamena ze bude nastavene spravne aj po 22km jazde. hlavne ak sa bavime o lacnejsich sadach a bicykloch.
17.06.2021 - 12:01:06
05
Takže ak som dobre pochopil, je zbytočne so dávať nastavovať do servisu bicykel, lebo len zoberú peniaze a nič nemusia spraviť a potom len povedia, sorry, to sa stáva. Žiadna záruka, nič. Dobrý biznis. Na načo potom vlastne sú cykloservisy?
17.06.2021 - 12:05:04
01
mne raz zle vycentrovali koleso, mechanik síce frflal, že on to určite spravil dobre ... ale prebrali mi to a opravili zadarmo
takže asi je servis ako servis, aj kvalitou aj prístupom, keď sa už niečo stane
17.06.2021 - 12:08:27
00
Ja som pracovník predajne a servisu a poviem, že sú situácie aj také aj také... Jeden deň dostane zákazník nový bike vo fakt 100% stave a na druhý deň príde s ohnutým ramienkom prehadzovačky, niekedy aj pätkou a bude tvrdiť, že on nič nerobil, že to tak dostal... Prípadne podobné prípady, ako je uvedený vyššie - totálne rozštelované dorazy, ešte aj so zničenými skrutkami, lebo boh vie čím do toho rýpal, ale nie, on absolútne nieč nerobil, to tak bolo... O pacientoch, čo prídu "reklamovať" opotrebované platničky, alebo zjazdený plášť radšej vôbec nehovorím... To už človeku potom niekedy dochádza asertivita a ústretovosť...
17.06.2021 - 12:10:27
012
Jano1987 napísal:
Takže ak som dobre pochopil, je zbytočne so dávať nastavovať do servisu bicykel, lebo len zoberú peniaze a nič nemusia spraviť a potom len povedia, sorry, to sa stáva. Žiadna záruka, nič. Dobrý biznis. Na načo potom vlastne sú cykloservisy?


Ano je zbytocne davat nastavovat prehadzovac do servisu, ked si mozes pozriet 5minutove video na youtube, zobrat 2mm resp 3mm imbus a nastavit si to sam. A predstav si ze aj tebe to moze potom na prvom vyjazde radit uplne dokonalo a na dalsom uz to moze byt nahovno. Stava sa. Preto patria taketo veci k zakladnej udrzbe ktoru by mal ovladat kazdy cyklista.
17.06.2021 - 12:18:25
00
povedz to mojej frajerke a zarucujem ti ze ten imbus skonci u teba v nose ked ho po tebe hodi za take blbosti co tu davas.
aj na servisne ukony je zaruka takze by mi to skusil takto okecat a hned by som volal veduceho servisu a knihu staznosti a SOIku.
17.06.2021 - 14:12:08
04
keyboard_arrow_up