Ahojte. Mam asi 12 rokov stary Lapierre tecnic 100L a teda az na nejake dva prve roky som sa on nestarala, jazdievala som tak rekreacne. Teraz mam uz aj dost kil, ale bicyklovanie mam ozaj rada a teda chcela by som zadnu cyklosedacku pre syna. Lenze ten ram je na porazenie, prednu sedacku som tiez dlho hladala lebo nepasovala hocijaka, vlastne len jedna jedina. Vidlica neviem ci pruzi a ani neviem ci sa to da nazvat pruzenim :)) cosi je uz z tych komponentov zhrdzavene. A ja neviem, ci to odniest do servisu alebo radsej kupit nieco novsie, bazarove ked aj na vozenie syna do skolky v sedacke a rekreacne bicyklovanie. Nejak sa rozbijat uz nechystam :) Hlavne nech nas to unese spolu :D a neviem, asi horsky bike mi je proste srdcu najblizsi, aj ked zvazujem cross. Co mi poradite? Opravit stary alebo pzoriet iny? Pripadne co mam hladat? Vzdy ste mi perfektne poradili, tak verim, ze poradite i teraz. Dakujem.
31.03.2019 - 15:00:46
00
Ahoj, v podstate nejaká hrdza nevadí, hlavne nech je pohon v dobrom stave a tiež kolesá nech sú OK.

Najrýchlejšie sa opotrebuje reťaz, takže tú by som určite pozrel ako prvú a vymenil, možno aj preventívne, ak je veľmi špinavá a stará :)

Vymeniť vidlicu by tiež nebol problém. Podľa mňa sa tak do 100-120 € zmestí poriadny upgrade a bude to jazdiť lepšie ako nejaký lacný nový bike :)
Reťaz 10 € vidlica z bazáru 60, alebo nová Suntour XCR / Raidon
nastavenie pohonu / výmena drobností ak bude treba (lanká, bowdeny, gripy, brzdové gumičky / platničky treba hlavne skontrolovať) v servise 30-40 €
01.04.2019 - 14:02:19
00
Dakujem za radu, tak ho tam zanesiem :)
02.04.2019 - 13:44:53
00
Prosim vas, viete mi hodit nejaky link na najlacnejsiu vidlu z obchodu (bazaru), co mi pasne? :))) Lebo tato je fakt hrdzava, sa hanbim ist von :)))
Musi byt na V brzdy a teraz tam mam: suntour xcm 100. 1-1/8. 26ky koliecka :)
12.04.2019 - 15:48:46
00
keyboard_arrow_up