Tu bol pekne kľud, žiadny fajčiaci debili ako priamo na vrchole Chopka alebo škriekajúce malé deti...

Takže konečne som sa dostal k fotkám a teda môžem to tu nimi zaplniť
Včerajší výjazd dopadol nadmieru úspešne, žiadny krajší výšlap som doteraz neabsolvoval a asi ani dlhšie neabsolvujem. Počasie bolo ideálne, v zamračenej oblohe by som sem nešiel. Dohľadnosť, teplota, vietor a čistota ovzdušia boli na jednotku.
Dole od parkoviska po vrchol (k budove SHMÚ a to čo tam opravujú/stavajú), sa do dá pekne všetko vyšlapať. Nie je to však pre víkendových cyklistov, treba mať radosť s výšlapov a rád šlapať do kopca. Vzdialenosť cca 6,8km, prevýšenie cca 1100-2000 m n.m., maximálne stúpanie okolo 22% v tých zákrutách, tie jediné boli ako tak náročnejšie, ale všetky kamene sa dali obísť, prach tiež. Ideálne šlapať to v sedle, aby neprešmykovalo zadné koleso. Ja fúkam na 3b, vpredu aj vzadu a nebol s tým problém. Nič ako nedostatok kyslíka som nepociťoval.
Nikdy som si nemyslel, že 10-12% stúpanie bude oddychové

Bol som tam jediný cyklista, čiže som vzbudzoval pri šlapaní patričný rešpekt lanovkových "turistov". Svedkov bolo teda dosť
Následne som si to samozrejme vyniesol až na vrchol 2024 m n.m., tam bolo ale plno ľudí. Čiže pre mňa zatiaľ najvyššie položené miesto kde som bol s bicyklom a pre zaujímavosť napíšem, že 1000m nadmorskú výšku som prekonal prvý krát len pred mesiacom a to v Považskom Inovci. Čiže skok z 1000 na 2000 čo už, keď doma mám ledva 700m kopčeky.
Ako som tam v okolí bol, niektorí ľudia sa so mnou dali do reči, pýtali sa či sa to dalo vyšlapať až hore, keďže ma z lanovky videli. Musel som sa vyhýbať len jedinému autu, zvyšné ma obišli.
Zjazd dole bol samozrejme opatrný, ale prekvapivo ľahký. Samozrejmosť je mať vporiadku brzdy.

Na záver len, kto môže a chce, je jedno koľko km je od LM, treba sem ísť, kým je pekné počasie. Neľutujem peniaze za cestu sem a určite si to v budúcnosti rád zopakujem.
Pre mňa proste zážitok, som z toho nadšený

comment Komentáre ku fotografii

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Ďalšie fotky z tejto témy

Zobraziť všetky
keyboard_arrow_up