Sviatok práce som si bol odmakať v Yorkshire Dales.
Map.jpg
Road.jpg
Pozdrav pre Magiana. A že jeho voliči nie sú ouce.
Magian.jpg
Barden Bridge. V 17 storočí ho postavili za Ł300.
BardenBridge.jpg
Zhruba takto vyzerajú všetky anglické národné parky. Tráva, vres, plus ovce a ploty. Sem tam nejaká skala, strom, padajúca voda, most. Potom je to turisticky extrémne exponované miesto. Lesy nemajú. Drevo čo nepoužili na stavbu lodí počas najväčšej koloniálnej slávy, spálili počas priemyselnej revolúcie. Dnes ho dovážajú z Kanady ale aj zo Slovenska.
Landscape.jpg
Britskí vedci ale prišli s prevratnou myšlienkou. Skúsiť vyrúbané lesy znovu vysadiť. Snáď sa im to podarí zrealizovať. Značnú časť anglických lesov tvoria súkromné "lesy" veľké pár hektárov. Samozrejme ohradené, zákaz vstupu pod hrozbou zastrelenia. Ak niekde rastie pár stromov s možnosťou vstupu, tak je to turistická atrakcia.
Woods.jpg
Malham Cove. Pár tisíc rokov dozadu to bol vodopád široký 300 m napájaný vodou z ľadovcov. Časom vyschol, a až v roku 2015 po výdatných dažďoch na pár hodín ožil. Bolo to po zhruba sto rokoch čo znovu vodopádil a bola to veľká senzácia. Hore sa natáčala aj jedna scéna z Harryho Pottera. Ako sa tam bozkával s Fionou alebo také niečo.
MalhamCove.jpg
Here we go. Na fotke to tak nevyzerá, ale na môj vkus sú to dosť prudké stúpania.
Hills.jpg
Až hore som sa dozvedel, aký brutálny kopec som dokázal ... vytlačiť, samozrejme.
Climb.jpg

comment Komentáre ku fotografii

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Ďalšie fotky z tejto témy

Zobraziť všetky
keyboard_arrow_up