Podobne ako kleine nedávno, rybník Tančibok pri Malackách. Strašne dlho som pri ňom nebol. Príjemné miesto.

Chlapci, táto téma by sa mohla premenovať na vodné plochy na Záhorí Každý z tej svojej obľúbenej trasy a oblasti, väčšinou dá fotku nejakého toho rybníka.

S kleine-om máme tuším veľmi podobné navštívené lokality Fotky aj popis k nim, oceňujem. Samozrejme aj zaujímavé lokality a trasy od drifter_OO a ostatných. Paráda.
Pridanie trás poteší, dávate sem rôzne pekné skratky a alternatívy k hlavným cestám. Okrem iných, ma teraz napríklad zaujal úsek Šišuláky-Lakšáre.

Čo sa týka otázky o návšteve vojenského priestoru. Ako bolo spomenuté, zákaz vstupu.
Keby sa chcelo, kompetentní vyberajú pokuty. Neviem si to však dosť dobre predstaviť, napríklad teraz cez víkendy sú tie najznámejšie trasy (asfaltky) ako korzo. Desiatky, stovky ľudí, využívajú okolie svojich obcí a miest na prechádzky. Rodičia s deťmi, bežci, cyklisti, korčuliari,...
Nikto sa samozrejme nepôjde prechádzať po strelniciach, ale bežné cesty, okolo tých milión rybníkov, kde noha vojaka asi nikdy nevstúpila, tak to je zakázané...
Ale rozkaz znel jasne, v čase núdzového stavu sa musí poslúchať, žiadne návštevy strategických priestorov, ohrozilo by to medzigalaktickú bezpečnosť... A pritom je to také jednoduché, zmeniť pár slov v zákone, vyhláške, či kde sa o tom píše. Keď už som sa tu rozpísal, osobne vidím celý VO Záhorie, od Lozorna po Senicu ako relikt minulosti. V súčasnom rozsahu zbytočnosť. To, čo sa má chrániť, tam kde sa reálne niečo deje (strieľa, testuje, lieta) to nech zostane ako je, zvyšok sprístupniť bez podmienok. Nejaké občianske, mimovládne združenie by si na tom mohlo spraviť kampaň Kedysi sa podarilo stopnúť oplotenie vojenských lesov pri Malackách, toto by však bol vyšší level.

Môj dnešný výjazd opäť smer Leváre, tentoraz však okolo Moravy. V tieni mrzlo, na slnku miestami blato.
http://www.cykloserver.cz/f/c906289463/

comment Komentáre ku fotografii

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela
keyboard_arrow_up