Pomoooooc, máte niekto skúsenosti jazdenia bezdušovo ráfy ZTR Crest MK3 29" ??? Jazdil som obyčajné Cresty nejaký čas, bol som maximálne spokojný, tak som teraz vzal túto ich vylepšenú verziu MK3. Nahadzoval som zadný plášť (Maxis Crossmark TL 2,1) (už rutinersky, niekoľko kolies som si robil bezdušovo a všetko na prvý krát bez problémov), aj teraz ani kvapka tmelu mimo (Notubes tmel), plášť hned chytil, ako fúkam, pekne zapadal a ked bol tlak cca 2,5 bar rachol. Riadna rana, tmel vyprskol, plášť sa jednoducho vyzul. Vtedy som si pomyslel, že som zle postupoval v tom, že som ho nefúkal na etapy, nepotriasol/nepotočil, ale rovno naraz. Druhý krát som už toto nevynechal a OK. Predný plášť som potom dával (Maxis Ardenr Race TL 2,35), už som si dal záležať pri fúkaní, 3x som fúkanie prerušil a ho poriadne pohrkal, potočil, postupne počas fúkania plášť všade pekne zapadol a zas ked som prekročil tlak cca 2,5bar rovnako sa plášť vyzul! Pri tom sa aj ohol závit ventilu, ktorý som kliešťami ohol naspať. Zas všetko odznovu, nafúkal som ho len na 1,8bar, bál som sa dať viac. Čo mohla byť príčina? Všimol som si, že ten ráf MK3 je hookless. Je možné, že hookless ráfy nevydržia vyššie tlaky? Ešte ma napadá, že namydlil som plášte a to netreba robiť pri hookless ráfoch, plášť sa jednoducho "vyšmykne" z ráfu von? Plášte niesu moc velké vzhladom na ráf, dosť ťažko som ich dával do ráfov, musel som si pomôcť montpákou. Previezol som sa potom asi 15km len po asfalte, držia dobre (pri tom tlaku cca 1,8bar ak niečo nesfúklo). Bojím sa ich nafúknuť viac a mám priam panický strach ísť teraz normalne jazdiť. Prosím, poraďte.

comment Komentáre ku fotografii

Momentálne sa tu nenachádzajú žiadne komentáre

Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela
keyboard_arrow_up