PumpCup sú preteky na pumptrack trati na MTB/BMX bicykloch na čas. Ak je pumptrack trať pre dvoch pretekárov, jazdí sa vyraďovacím systémom. Postup do vyraďovacej časti je na základe časovky. PumpCup sa skladá z piatich pretekov. Po odjazdení sa vyhlásia prvý traja z každej kategórie a odrážadlá a mini budú odmenené všetky. Štartovať sa bude zo štartovacej rampy.

Pump Individual: merané 1 kolo, pretekár má 2 pokusy. V druhom pokuse sú pretekári zoradení na štarte podľa dosiahnutého času z 1. pokusu (najhorší ide ako prvý). Lepší pokus sa zarátava a je zároveň kvalifikačným do preteku Pump Eliminator pre prvých štyroch najlepších z každej kategórie.

Pump Eliminator: pretek dvojíc na 2 rozjazdy, pričom v druhej si menia strany. V prípade nerozhodnosti rozhodne tretia rozjazda, kde ako prvý si vyberá dráhu pretekár s lepším časom z Pump Individual. Víťaz postupuje ďalej.

Kategórie:
  • Odrážadlá: 0-4 rokov (môže byť aj bicykel)
  • Mini: 5-7 rokov (chlapci + dievčatá)
  • Junior: 8-11, 12-15 rokov
  • Elite: 16-19, 20 + rokov
  • Master: 36+ rokov
  • Ženy: 8-16, 17-20, 21+ rokov

V prípade, že v danej kategórii nebude viac ako 3 pretekári, kategórie sa zlúčia podľa uváženia organizátora.

Bodovanie: Týka sa len kategórie Elite, boduje sa prvých 5 pretekárov a to 10, 7, 5, 3, 1.

Štartovné:
  • Odrážadlá - 0 €,
  • Mini, Junior, Master, Ženy - 5 €,
  • Elite – 10 €.

Vyhodnotenie: Prví 3 v kategórii. Kategória Elite prví traja prize money ( 100 €, 60 €, 40 €). Odrážadlá a Mini sa odmeňujú všetci. V každom kole pumpcupu sa losuje z kategórie Mini, Junior, Master a Ženy bicykel BE FLY. Pohár PUMCUP dostane pretekár ktorý sa zúčastní minimálne štyroch kôl s najvyšším súčtom bodov v kategórii Elite. Rátajú sa štyri najlepšie kolá.

Registrácia: od 09.30 do 11.30 hod. (cez www online formulár najneskôr 2 dni pred pretekom).

Štart: 12:00 hod.

Usporiadateľ si vyhradzuje právo preteky prerušiť alebo odvolať v prípade okolností, ktoré by ohrozovali regulárnosť pretekov alebo zdravie a bezpečnosť účastníkov pretekov. Každý pretekár sa zúčastňuje na pretekoch na vlastné nebezpečenstvo.

Pumpcup 1 - Veľké Zálužie

22.06.2019
1. kolo - Pumpcup
MTB - 4X
Veľké Zálužie (Slovensko)

Páčila sa Ti táto akcia?

Tvoje hodnotenie: thumb_up0thumb_down

Naspäť do kalendára