1. kolo - Detská Tour Petra Sagana

calendar_today 31.03.2019
format_list_numbered 1. kolo - Detská Tour Petra Sagana
sell Ostatné
place Rimavská Sobota (Slovensko)
mail Peter Zanicky, PeterZanicky
Táto akcia sa už konala.
Páčila sa Ti táto akcia?
Tvoje hodnotenie: thumb_up3thumb_down
arrow_backNaspäť do kalendára
Reportáž: Odštartoval už šiesty ročník Detskej Tour Petra Sagana

S príchodom jari už tradične prichádzajú aj prvé súťažné kilometre pre cyklistov na cyklistickej Detskej Tour Petra Sagana.

 

Po troch rokoch strávených v Lučenci sme sa na prelome marca a apríla tentoraz presunuli mierne na východ, konkrétne do centra Gemera, kde Rimavská Sobota privítala nádejných cyklistov prvýkrát. Príjemné prostredie mestského parku, prajné počasie, množstvo zaujímavých vystúpení a výborní spoluorganizátori z radov cyklistov z CK Rimavská Sobota, to všetko prilákalo v nedeľu na úvodné kolo šiesteho ročníka súťaže okrem 450 mladých cyklistov aj množstvo fanúšikov, samozrejme, najmä z radov rodinných príslušníkov.

Spolu sme tak prežili opäť jednu krásnu nedeľu spríjemnenú cyklistikou, divadelným vystúpením a predstavením mladých taekwondistov, folklórneho súboru či bubeníkov z Campana Batucada. Veľa zábavy ponúkali aj stánky partnerov Oresi/Beko, Strider, Velosprint, Superstany a pozornosť pútal aj drevený kolotoč pre najmenšie deti. Servis bicyklov zabezpečoval okrem Elevenu aj miestny CK Rimavská Sobota.Poďme ale k súťažiam, kde sa v bodovaní udiala jedna zaujímavá zmena. Od tohto roku v nich totiž boduje každý pretekár, ktorý príde do cieľa, a to bez ohľadu na jeho konečné umiestnenie, pričom si do celkového poradia pripíše bonusový bod. Pochopiteľne, i naďalej platí, že si najviac bodov odnášajú víťazi. V kategórii mikro zvíťazila medzi dievčatami Ella Trochanová a medzi chlapcami Šimon Bielik. Najrýchlejšou spomedzi mili dievčat bola Sofia Matiesková a chlapcom z rovnakej vekovej kategórie dominoval Sebastian Pňovský. Alexandra KadlecováRichard Ondák vyhrali preteky mini dievčat, resp. chlapcov. Medzi mladšími žiačkami si prišla pre víťazstvo Vanesa Šatková, medzi mladšími žiakmi sa z prvenstva tešil Martin Kadúc. Na prvý stupeň vystúpili aj staršia žiačka Terézia Ciriaková a starší žiak Matúš LipničanBlahoželáme všetkým víťazom a, samozrejme, tiež tým, ktorým sa podarilo dôjsť do cieľa. Spomedzi nich si zaslúžia špeciálne uznanie naši skokani, teda tí, ktorí sa dokázali posunúť o najviac miest v tých najobsadenejších kategóriách. V Rimavskej Sobote to boli Leo Horváth (mikro chlapci), Štěpán Šidelský (mili chlapci) a Adam Maliňák (mini chlapci).To, že je naša Detská Tour prajná nielen k deťom, sme mohli vidieť práve počas rodičovskej jazdy, v ktorej si zasúťažili dospeláci. Všetci sa naozaj veľmi snažili, aj v tomto prípade ale platí, že to nie je vždy len o tom byť najlepší (Jaroslav HajdúchGabriela Šichtová). Prvoradé je ukázať svoj vzťah k cyklistike, správny príklad, zabaviť sa a užiť si podporu fantastických (nielen) detských fanúšikov. Týmto chceme povzbudiť aj ďalších dospelých, ktorí sa vedia bicyklovať, aby si to v tých nasledujúcich kolách rozhodne prišli taktiež vyskúšať.Mesiac apríl bude slúžiť na prípravu cyklistov do ďalšej sezóny, a my veríme, že si potrénujú a čo najlepšie sa pripravia na pokračovanie Detskej Tour Petra Sagana. To nás čaká 1. mája v Šamoríne. Keďže sa ale do celkového poradia bude počítať až sedem z deviatich najlepších umiestnení počas celej série, majú stále tiež tí, ktorí v Rimavskej Sobote neboli, skutočne reálnu šancu zapojiť sa do boja o celkové prvenstvo v tejto edícii Detskej Tour. Tento rok sa oplatí vyhrávať ešte viac, vyžrebovaní víťazi totiž poletia na Majstrovstvá sveta v Anglicku osobne povzbudiť Petra Sagana.Veď bicyklovať je zábava!

Zdroj fotografií: Majka Photography

Fotogaléria k článku

 
keyboard_arrow_up