Video: Po Slovinsku na bicykli – príbeh jedného muža

7 komentárov

redakcia 13.04.2018   Vylet Cesta Cestna Cyklistika Cestny Bike Slovinsko Video

Slovinsko je nádherná krajina, ktorú zo sedla bicykla preskúmal náš užívateľ TomasTom. Výsledkom je video, ktoré vás možno bude motivovať pri výbere destinácie na strávenie tohtoročnej letnej dovolenky.

 Desaťdňová úchvatná výprava naprieč Slovinskom, počas ktorej jej aktér navštívil množstvo zaujímavých miest, vrátane hlavného mesta Ľubľana, čarovných Julských álp či jednej z najväčších jaskýň v Európe. To je len malá ochutnávka z toho, čo počas svojej 900 km dlhej cesty na bicykli absolvoval. Vďaka podobnému rázu krajiny a príbuznej architektúre sa tu ako Slovák cítil veľmi príjemne. A ako on sám tvrdí, Slovinsko treba zažiť na vlastnej koži a určite sa sem plánuje ešte vrátiť.

Páči sa ti toto video?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné videá

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby ~ Cestné prilby)

Komentáre

pavol-b 13.04.2018 (22:30)

Velmi pekne video.

 
TomasTom pavol-b 13.04.2018 (22:49)

Ďakujem. Vždy rozmýšľam, že tam ešte pridám nejakú grafiku, mapku, názvy a tak, ale vo výsledku sa mi nikdy nechce

 
marci81 14.04.2018 (08:49)

Gratulujem k výkonu a k odhodlaniu. Pekné video, ale ako píšeš, chýbali mi tam názvy miest a na začiatok nejaká mapa.

 
marci81 14.04.2018 (09:02)

+ keby si ešte do komentára rozobral jednotlivé dni (počet km, kde si spal, strava, atď.)

 
TomasTom marci81 14.04.2018 (11:44)

Ďakujem! Cestu som uskutočnil v júli. Celkovo som mal pohodové tempo, denne som najazdil približne 100-110km. Plus jeden oddychový deň pri mori Stravu som kupoval priebežne v supermarketoch, ale snažil som sa aj jedno teplé jedlo denne v reštaurácii. Ceny mi prišli veľmi podobné ako u nás, reštaurácie trošku drahšie cca od 10 eur jedlo (ale podarilo sa mi aj výborné menu za 4€), takže v pohode. Spal som v kempoch, cena v priemere okolo 12€. Mal som so sebou minimalistickú výbavu, spoliehal som sa na dobré počasie. Počas cesty mi pršalo len raz a to tiež nebolo nič dramatické. Stan som mal ľahučký, jednomiestny, tiež ľahký spacák. Okrem toho základné veci, niečo na prezlečenie, lekárničku, nejakú elektroniku... Čo sa týka premávky, nemal som s ňou väčší problém, hustejšia len pri vstupoch a výstupoch do miest. Najkrajšie miesta Ľubľana, Vintgar, Julské Alpy, Soči, Piran, Izola, Koper, Predjamský hrad... celkovo sa mi krajina veľmi páčila, tento rok pôjdem tú istú trasu zrejme opäť, ale autom s rodinou. Jediné miesto ktoré sa mi nepáčilo bolo Trieste, sivé, špinavé, hrozná premávka, a hlavne brutálne dlhý a strmý stúpak po asfalte pod horúcim slnkom ku Slovinským hraniciam

 
pavol-b 15.04.2018 (16:22)

Vies co by ma zaujmalo. Aku kameru si pouzil ? dik

 
TomasTom pavol-b 15.04.2018 (19:28)

Niceboy VEGA 4K - slabá výdrž batérie a na celodennom priamom slnku sa prehrievala, ale inak s obrazom som spokojný.

 
Pridaj komentár