Video: Ochutnávka filmového projektu Pružinári

39 komentárov

redakcia 25.05.2018   Horska Cyklistika Downhill Slovensko Video Film

Filmový projekt Pružinári vznikol v roku 2017 v Martine a pochádza z dielne študenta Andreja Newgama. Úvodná epizóda vám naznačí, na čo sa môžete tešiť...

 Film sa zameriava na komunitu zjazdárov z okolia Turčianskej kotliny a zachytáva autentické momenty a výpovede z ich života, doplnené jazdeckými zábermi.

Objavia sa tam známe miesta ako Kálnica, Malinô Brdo či Kubínska hoľa, tešiť sa môžete aj na lokálne Turčianske traily či novootvorený bikepark Jasenská. Cieľom projektu je prispieť do slovenskej bikovej scény originálnou domácou tvorbou, pobaviť všetkých bikerov a taktiež zvýšiť povedomie o tomto športe. Diváci tak budú môcť nahliadnuť na túto zaujímavú komunitu z inej perspektívy.

Premiéra dokumentárno-lifestylového filmu Pružinári sa uskutoční v piatok 25.5.2018 na podujatí BIRELL BIKEFEST 2018 v Bikeparku Kálnica priamo v kempe. Všetky novinky ohľadom tohto projektu môžete sledovať na facebookovej udalosti.

Páči sa ti toto video?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné videá

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty ~ Rámy a pätky ~ MTB rámy ~ DH/AM/EN)

Komentáre

wiedrzensky 25.05.2018 (12:53)

16


Som dost skepticky. Interview s bezdomovcami, romskymi deckami a tinejdzerkami, nasledne bitka v stane a podobne. Jazdenia minimum. To su tie "autentické momenty a výpovede z ich života"?

Mna ten trailer skor odradil. Dobra tema, ale zda sa mi ze koncept pokrivkava.

 
hurmikak wiedrzensky 25.05.2018 (13:32)

1


Som rad ze si to napisal za mna. Ked som to tak pozeral (vydrzal som do polovice, s mohutnym skipovanim), tak som si hovoril, ze mladsie rocniky (vek 12-17 rokov) maju asi ine vnimanie ako my, starci (30r a viac). Inak povedane, vrat sa do hrobu!

 
Jackob47 wiedrzensky 25.05.2018 (18:07)

4


ako človek, ktorý s DH/FR komunitou vyrastal musím s tebou súhlasiť, viac menej o to vôbec nemám záujem po tom, čo som videl trailer. Aj keď som ja začínal a mal 15 tak som cítil inú atmosféru, kedy sme sa všetci medzi sebou hecovali vo veľkom a tešili sa z každého nového komponentu či odjazdeného skoku... možno to bolo aj tým, že to vtedy boli také začiatky tohto športu na SVK, neviem, ale nemám pocit, že som vtedy alebo teraz patril do komunity, akú trailer prezentoval...

 
symanksa wiedrzensky 31.05.2018 (00:44)

1


@hurmikak wiedrzensky Najlepšie na tom je, že to nie je trailer ale len upútavka, ktorá mala vystihnúť bláznovstvo tých, ktorí jazdia na pružinách... Títo chlapci sú neskutoční exoti. Avšak aj napriek tomu je každý z nich úplne iný.Vo filme je vystihnutá osobnosť každého jedného. Možno naozaj je to o veku, ale povedzme si na rovinu kto nebol v tomto veku bláznivý a sprostý? Som troška smutná, že človek odsúdi ročnú drinu človeka negatívne. Nuž každý ma právo vyjadriť si svoj názor a verím , že aj kritika posúva ďalej. Ľutujem, že ste neboli na premiére, pretože miestami som sa cítila akoby sa obraz na plátne preniesol do reality, a ja som sa ocitla na pretekoch pružinárov.
Pekný večer prajem

 
Plazzer 25.05.2018 (12:11)

2


No. Zavolajte si tam madxface nech natocite nejake bomby

 
madxface Plazzer 25.05.2018 (18:54)

1


Kde ja s mojim vekom bomby, ja si jazdim svoj XC styl, na bomby su tu uz ini. A veruze tu aj mame riderov, co jazdia mordor, len sa im priestor tolko nedostava. A ja im ani followcam nemozem dat, lebo by mi usli uz na starte

 
LacoR 28.05.2018 (08:12)

0


film pre 14ročný dh junkies na hormónoch. Jazdenia minimum, chujovín maximum. Hneď prvá epizóda odradí sledovať ďalšie...

 
LacoR 28.05.2018 (08:14)

0


a názov je teda tiež drsný "Pružinári..."

 
lubos.olah LacoR 03.05.2019 (10:33)

0


Náhodou som sa tu po roku dostal a nemal byť drsný. Je to odkaz na doby, keď sa naši bmxári hate-ovali so zjazdarmi a volali ich pružinkári. Bolo to také doberanie v komunite a teraz všetci jazdia všetko.

 
Pridaj komentár