Kliknutím prejdeš na
Reklama

Video: Na čo myslieť pri výbere nových riadidiel a predstavca?

303 komentáre

bimjeam 24.08.2019   Predstavec Youtube Horska Cyklistika Video Bbb Vybava

Široké riadidlá a krátke predstavce sú momentálne v kurze. Pri ich výbere treba však najskôr dvakrát merať a raz rezať, aby ste dosiahli požadovaný efekt.

 V dnešnom videu vám poradíme, čo všetko treba zvážiť, čo znamenajú pojmy ako “backsweep”, “upsweep”, “rise” a hlavne ako si nepokaziť celý posed v snahe vylepšenia manévrovacích vlastností vášho biku.

Video vzniklo na základe spolupráce so značkou BBB. Jej ponuku nájdete na tomto odkaze.

Ak sa vám video páčilo, pozrite sa aj na ďalšie v našom playliste a nezabudnite nás podporiť svojím odberom.

Páči sa ti toto video?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné videá

Komentáre

Kenai 26.08.2019 (23:12)

1


Pekne video, dost relevantnych info, az na jednu "dorbnost".
Sirsie riadidla zvacsuju obratnost biku ? PRAVE NAOPAK. Cim sirsie riadidla tym preciznejsie riadenie, ale pomalsie = menej obratny bike.
Ak jazdec posunie ruky o 5cm jednu k temlu druhu od tela, tak na dlhsich rajdoch bude otocenie kolesa MENSIE, ako na kratsich, A predstavec funguje uplne rovnako. Cim dlhsi tym stabilnejsie riadenie a menej citlive. Preto ked sa pouzivaju sirsie riadidla sa skracuje predstavec. Nie pre zachovanie posedu, ale pre zachovanie ovladatelnosti. Preto maju moderne bicykle s kratkym predstavcom a sirsimi riadidlami zaroven dlhsiu hornu trubku.

Ostatne je spravne.

 
VoRoN 24.08.2019 (18:29)

0


Super videjko!
Sám som riešil túto vec pár mesiacov, kým som sa dopracoval k ideálnemu stavu, resp. parametrom ktoré mi vyhovujú pre môj štýl jazdenia.
Osobne preferujem vyšší posed, takže som zo začiatku primárne riešil "rise", avšak ako je aj spomínané vo videu, rovnako dôležitý je upsweep a hlavne v mojom prípade backsweep pre celkový posed a komfort v ramenách a na zápästiach Na mojich riadidlách mám backsweep dokonca 12 stupňov, čo mi vyhovuje hlavne pri dlhších výjazdoch.

 
mirecpd 28.08.2019 (22:46)

0


Zdravím, chcem sa opýtať, existujú úplne rovné riaditka?

 
Pridaj komentár