Unboxing: Orbea Orca M21i TEAM-D L20 – španielska novinka na rok 2020

Unboxing: Orbea Orca M21i TEAM-D L20 – španielska novinka na rok 2020

Rok 2019 je ledva v polovici, no Orbea už myslela dopredu a prichádza s modelom Orca M21i TEAM-D L20, ktorá je navrhnutá na rok 2020. Aby toho nebolo málo, španielska značka chcela vytvoriť niečo špeciálne a to v spolupráci s výrobcom Sram.

Ten len nedávno debutoval so sadou SRAM RED eTap AXS, no na tomto modeli nájdete jej lacnejšiu alternatívu Force eTap AXS. Vrcholom konštrukcie je nový karbónový rám s označením OMR. Je o 150 g ľahší ako model Orca s rámom OMP. V porovnaní s predošlými rokmi je jeho váha naprieč všetkými modelmi Orca nižšia. Samozrejme nechýbajú všetky najnovšie technológie a rovnako kotúčové brzdy, ktoré sa stále viac derú dopredu. Pripravili sme pre vás unboxing, kde si môžete všetko detailne pozrieť.
S poctivým balením bicyklov sa u Orbei stretávame často, a ani pri tejto vzácnosti sa nič nezmenilo.Krabica skrýva v sebe samostatne zabalené omotávky, sedlovku, sedlo, odrazky a v tomto prípade aj súčasť novej sady Force, batérie a nabíjačku.Ako na dlani nová sada Force eTap AXS. Tu sme odbaľovanie na chvíľu zastavili a kochali sa pohľadom.

Pokračovali sme montážou riadidiel na predstavec od značky FSA Energy.Malý detail na osku a uchytenie kolesa Fulcrum Racing 400 DB.Atypické uchytenie sedlovky sme bezproblémovo zvládli. Sedlo je v rukách značky Prologo s modelom Hard Black Scratch-2.Na rad prišlo nahodenie batérií do radenia. Vďaka aplikácii SRAM AXS si môžete pozrieť výdrž batérií, pridať si pripomienku údržby systému a ďalšie.Na záver nechýba obľúbená hračka pri cestných a gravel bicykloch, omotávka. No na takomto stroji si tú prácu doslova vychutnávate. Hmotnosť bicykla vo veľkosti 56 je veľmi príjemných 8,18 kg na kotúčových brzdách a elektrike.

Lákalo nás ho otestovať, no rozhodli sme sa to nechať na zákazníkovi. Ak rozmýšľate nad poriadnou pretekárskou raketou, vynechať tento bicykel by bola chyba. Okrem nadčasovej výbavy ponúka rovnováhu medzi tuhosťou a ľahkosťou v podobe karbónového rámu, čo bolo aj cieľom výrobcu. Cena tohto modelu sa pohybuje okolo 4 999 €, a viac sa dozviete na našom MTBIKER shope.
Doručenie bicykla


Ak si objednáš bicykel na našom eshope alebo osobne v MTBIKER centre, je niekoľko možností, ako ti môže byť doručený. Jednou z nich je osobný odber v MTBIKER centre s poskladaním a garančným servisom zdarma, pričom viac informácií aj o ďalších formách doručenia nájdeš na tomto odkaze.

Bezplatný dovoz až domov pre bicykle od 1000 €


Ak nechceš bicykel dostať v krabici a zároveň nemáš čas či možnosť prísť do nášho centra, alebo máš problém si bicykel odviezť domov, vieme ti ho doviezť my osobne. Po telefonickej dohode a platbe prevodom ti bicykel dovezieme zložený, vysvetlíme základné nastavenie a zodpovieme akékoľvek otázky.

Službu ponúkame zákazníkom v okresoch BA, SC, PK, TT, PN, HC, NM, MY, TN, IL, PU, PB, BY a v meste Žilina, po dohode aj inde. Dovoz robíme minimálne raz za týždeň v podvečerných a večerných hodinách, okolie BA a TT väčšinou v stredu. Služba sa vzťahuje len na objednávky bicyklov, pričom ak jej hodnota prekročí 1000 €, tak dodanie do 24-48 hodín získaš zadarmo. V prípade nižšej ceny bicykla je táto služba spoplatnená sumou 29,99 €.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up9thumb_down comments 2 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Vyberáme prvý cestný bicykel - 8 vecí, na ktoré sa zamerať play_arrow

Vyberáme prvý cestný bicykel - 8 vecí, na ktoré sa zamerať

Týchto 8 vecí je len základ a môže ich byť aj viacej, ale minimálne tieto by mali zaručiť to, že si vyberiete cestný bicykel, ktorý potrebujete a budete s ním spokojný.
Karbónové novinky FFWD – dostupné TYRO, nové RYOT a gravel DRIFT PR článok play_arrow

Karbónové novinky FFWD – dostupné TYRO, nové RYOT a gravel DRIFT

Značka Fast Forward, ktorú sami radi jazdíme, prišla s novými modelmi a názvami kolies. Ako sa hýbu cenové relácie, aké sú medzi nimi rozdiely a v čom sú lepšie?
Uhlík, kevlar či kompozit – osobnosti play_arrow

Uhlík, kevlar či kompozit – osobnosti

V ďalšom, voľnejšom pokračovaní dávnejšej trilógie „Uhlík, kevlar či kompozit...“ by som sa rád zameral na osobnosti, ktoré na Slovensku pôsobia v oblasti malosériovej výroby karbónových rámov.
keyboard_arrow_up