Cyklisti a holenie nôh

Cyklisti a holenie nôh

5672 komentárov

cepooo 21.08.2020   Cyklokozmetika Predstavenie Doplnky Horska Cyklistika Bezpecnost Cestna Cyklistika Vybava

Aj takáto jednoduchá činnosť, ako je holenie nôh, má svoje špecifiká. Aby sa nestala nepríjemným zážitkom, je dobré dodržať zopár pravidiel a odporúčaní.

 

Vo svojich radoch máme cyklistov a, samozrejme, aj cyklistky a toto je určite téma, kde budú mať navrch práve ženy. Už teraz sa teším na ich komentáre a rady pod článkom. Ale aj ja už mám niečo odholené, tak sa vám pokúsim dať zopár mojich tipov. A kým vytiahneme žiletky a holiace mašinky, začať môžeme tým, prečo sa holenie tak pevne usadilo v našom športe.Ako to u mňa začalo


Možno niekoho prekvapím dôvodom, ktorý uvádzam ako prvý. Nepôjde o nejaké logické dôvody a výhody holenia, aké budem spomínať nižšie, skôr to súvisí s tým, akú predstavu o cyklistike som mal v hlave vytvorenú, keď som prvýkrát na žiletku siahol.

Bolo to obdobie mládežníckeho súťaženia a ja tipujem, že som sa nemohol dočkať svojich prvých chlpov, aby som ich mohol oholiť, lebo to robia profíci. Jednoducho som sa im chcel podobať, opakoval som všetko, čo som u nich videl. Holenie už vtedy, 25 rokov, dozadu bolo súčasťou tohto športu a ja som to tak bral, ako nejaký rituál, súčasť cyklistickej kultúry. Takýchto vecí patriacich k cyklistike je viacej, tak ako aj rôznych mastičiek na rôzne veci.Skutočné dôvody


No a už teraz sa môžeme pozrieť aj na reálny prínos hladkých nôh, asi vás neprekvapím nejakým novým benefitom, o ktorom ste ešte nepočuli. Takže veľmi stručne, mať oholené nohy vám pomôže v prípade pádu, chĺpky trhajú kožu, bez nich je rana pri určitom type pádu, hlavne na asfalt, menšia a lepšie sa hojí. Rana sa ľahšie vyčistí, žiadny chĺpok nezostáva v rane ako potenciálny zdroj infekcie.

Oholené nohy vydržia dlhšie počas jazdy čisté, nezostáva vám v chlpoch hmyz, blato, čokoľvek. Hlavne tí obdarení asi poznajú, keď sa im do ich pralesa zamotá nejaká štípajúca potvora, lepšie je, keď sa od oholenej nohy rýchlo odrazí preč.Pred jazdou, hlavne takto v lete, je dobré nohy ošetriť opaľovacím krémom, tu nie je o čom, nanášanie na oholenú nohu je určite ľahšie a príjemnejšie. Tiež po jazde je dobré nohy nakrémovať, ošetriť, nech sa pokožka podráždená slnkom a prachom pekne zregeneruje. Prípadná prehnaná porcia slnka môže znamenať alergickú reakciu a stopku do ďalšieho jazdenia. Ja som po jazde začal dávať tento Soothing gel od Veloskin, výborná je vôňa a chladivý efekt. Len pozor na zodratý zadok, alebo citlivé partie, to chladí až moc potom . Ak hľadáte univerzálne mazivo, kľudne aj na tvár, tak potom dobre poslúži krém Veloskin Moisturiser.Ak sa občas radi porovnáte so súpermi na nejakej časovke, tak oholené nohy sú viacej aero. Už som nejaké časovky vyhral, ale aj prehral, s rozdielom 1 sekundy. V tom druhom prípade je to nepríjemný pocit, po výčitkách k tomu, že stačilo párkrát silnejšie šliapnuť, prichádza na rad hladanie nedokonalostí vo výbave, výstroji a príprave na časovku. Preto na štarte vždy radšej oholený.Keďže väčšina sme tu amatéri, tak výhoda lepších masáží nebude trápiť mnohých z nás, ale pre úplnosť uvádzam. Oholené nohy sa masérovi ľahšie masírujú, vy nie ste zbytočne vyšticovaní.

A ako som netradične začal prvým dôvodom, že holenie je rituál patriaci hlavne k cestnej cyklistike, tak uzavrieť to môžeme estetikou takýchto nôh. Viem, že to je subjektívne a aj hustota porastu býva rôzna, ale všeobecne sa dá asi povedať, že oholené, svalnaté a nakrémované nohy lepšie vyniknú bez srsti. Preto holia aj kulturisti.

Ako na to


Ak ste sa rozhodli, že to skúsite, alebo už ste aj skúšali, ale nedopadlo to dobre, tak skúsim poradiť, čo funguje pre mňa. Začať môžeme tým, čo budete k holeniu potrebovať. Do kúpeľne si so sebou zoberte mechanický holiaci strojček, žiletku, krém na holenie a vonné sviečky. To posledné nie je nevyhnutné. Pred namočením je lepšie kožušinu predholiť elektrickým strojčekom, je to ľahšie, ako zničiť na úvod 3 žiletky. Tieto chlpy radšej vyhoďte do koša, nech nezapcháte odtok.

Následne je dobré nohy pekne odmočiť, dajte si vaňu, alebo dlhšiu sprchu. A potom už klasika, naneste holiaci krém, použiť sa dá klasický na tvár, ja mám najradšej gélový variant pre citlivú pleť alebo tento špeciálny voňavý od Veloskin. Oproti obyčajnému mydlu tu máte aj prospešné zloženie pre vašu pokožku bez zbytočných umelín.Na holenie používam model žiletky rovnaký ako na tvár, neodporúčam jednorázovky, alebo úplne lacné prevedenia. Holí sa proti rastu chĺpkov, ja začínam od členkov. Pozor na píšťalu a na oblasť kolena, tam je riziko porezania vyššie.Dobré je robiť plynulé pohyby, po každom pohybe opláchnuť žiletku. Hlavne na začiatku bude treba prechádzať jedno miesto niekoľkokrát.

Po holení


A to je vlastne celá veda, či ste dobrý holič zistíte tak, že nikde nekrvácate a po osušení sa neobjavia žiadne zabudnuté a stále chlpaté miesta. Po skončení je dobré nohy ošetriť telovým krémom, to už sa poznáte, čo vám vyhovuje. Keď už som začal so značkou Veloskin, tak majú aj špeci krém po holení Post Shave, kúpiť sa dá takáto sada, super darček pre cyklistu.Ako ste si všimli, v článku som nikoho do holenia nenútil, nesúdil som, kto má pravdu, či tí, čo sa holia, alebo tí, čo nie. Ja som väčšinou na cestnom bicykli v obtiahnutých lycra dresoch a tam si myslím, že oholené nohy patria. Ale ako sa rozhodnete vy, je len vaša vec. Ak máte nejakú zábavnú príhodu z holenia alebo nejaké svoje triky, sem s nimi do komentárov. Skúšal tu nejaký chlap vosk, laser, depiláciu?

Autor fotografií z Trnavskej cyklistickej ligy: Michal Novotný studio

Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Komentáre

milos21 21.08.2020 (11:21)

20


Dobre, že nikoho do holenia nenútiš, za to palec hore Nohy si nebudem nikdy holiť, strata času 1s ma netrápi, ale po prečítaní takéhoto článku nebudem mať traumu do konca života

 
superM12 21.08.2020 (12:20)

16


Ahoj, super nápad na článok a veľmi dobre napísané. Keď som kedysi ešte v kadetoch začínal so súťažnou cyklistikou tak som o tejto problematike nevedel a starší chalani ma pod vyhrážkou zbitia pumpou zaškolili, že medveď patrí do hory a nie do cyklistického pelotónu. Odvtedy prešlo už dosť rokov, stále hltám kilometre a nohy si poctivo holím, nakoľko to ma veľa spomínaných výhod, hlavne čo sa týka mňa, tak hygiena, úrazy + estetika. Myslím si, že tento rituál patrí k cyklistike ako k live-style. Dokonca som poznal trénera po 60 tke ktorý aj keď zabezpečoval pretekárov z auta, si vždy pred pretekmi rituálne oholil nohy a hovoril, že to je forma a bude dobrý výsledok. Za svoju kariéru som skúšal rôzne formy holenia, kde by požadovaný efekt vydržal aj dlhšiu dobu a medzi nimi aj vosk. Keďže pokrovec na svojom tele neobľubujem, tak ma cestou na odstránenie chlpov voskom napadla skvelá myšlienka, že si teda nechám odstrániť pokrovec aj na hrudi a v podpazuší. Po prvom strhnutí malého kúska vosku som zistil, že toto vôbec nebol dobrý nápad. Jednalo sa o veľmi nepríjemný a bolestivý zážitok (preto to asi vymysleli pre ženy) pri ktorom som sa od bolesti spotil viac ako na tréningu v ktorom trénujem VO2 max. intenzitu. Nakoniec som to teda prežil. Požadovaný efekt vydržal až mesiac, no aj napriek super efektu som takýto druh tortúry už nikdy neabsolvoval a vrátil som sa ku klasike. Športu Zdar!

 
cepooo superM12 21.08.2020 (12:28)

0


dik za tvoju skusenost. s tym trenerom ma to pobavilo

 
iron.hide superM12 21.08.2020 (15:04)

6


ad "tento rituál patrí k cyklistike ako k live-style" - ale iba k tej silnicnej, treba poznamenat

 
superM12 iron.hide 21.08.2020 (17:53)

1


Nemyslím si, pretože ani na XC som nikdy nevidel žiadneho medveďa na štarte a ani na maratóne nikoho z top 20...

 
kimlo superM12 21.08.2020 (22:56)

2


Michal Lami sa dlho branil holeniu noh, dokonca aj ked uz jazdil svetovy pohar v XC, tak to daval na medveda... Ale neskor uz tie prirodne navleky zhodil

 
superM12 kimlo 22.08.2020 (21:25)

3


Asi sa mu tiež povyhrážali nejakým ubitím bombičkou 😀...

 
pindaro 21.08.2020 (21:11)

13


Pre Boha. Ste chlapi či nejaké bábovky, ktorým keď prischne chĺpok v chraste tak berú PN? Nezainteresovaný by si mohol myslieť, že zablúdil do dánskeho klubu. Móda na cesťák má svoje špecifiká, ale toto sa mi zdá úplne mimo. Dúfam že som nikoho neurazil. Biku zdar!

 
davidco pindaro 22.08.2020 (11:08)

1


Presne, ja som si musel neveriacky skontrolovať, či nie som na stránke "Dámy na kole"

 
jura24 21.08.2020 (11:55)

12


Ja mam tou cyklistikou tak krasne nohy, ze bych si sam uskodil, kdybych je neholil

 
cepooo jura24 21.08.2020 (12:26)

1


to sa mi paci

 
masto 21.08.2020 (18:11)

12


Tak ja sam za seba úpne subjektívny názor....
Holim .... preco ? lebo to patri k cestaku.

Realita - je to na howno. Jedna zo zbytocnich cinnosti v zivote. Estetika na biku fajn no v meste v kratasoch vyzeram ako transka 🙈. Tepelna pohoda na howno, či je chladno alebo pečie chĺpky pomahaju v lete drzia pot a ochladzuju v chlade zasa trocha zateplia. Pri padoch suhlasim hoji sa to lepsie no napadal som sa dost aj chlpatý a prezil som to. Nejake ušetrené watt ? Ano- nie ? Nacer Bouhanni má bradu ako svet a ako šprintuje a PS momentálne tiež..... v chlpoch to asi nebude 😜.

záver celého mojeho pojdenania ? Aj tak budem holiť 😂😂😂 tak isto ako budem nosit prilbu bez štítku, vysoke ponožky a malé bidóny ..... všetko sú to nepodstatné veci ale čo úž keď sa to tak robí

 
mipro 22.08.2020 (18:09)

10


Kulturisti, pornoherci a aj cyklisti.. Teda cyklisti co sa nahanaju a aj tak skoncia na konci na pive? Toto je vec co sa da pochopit v profi svete. Aspon ja to tak chapem , Tak isto ako dres kde je nadrbanych vela napisov a znaciek ako keby vam za to tie znacky platili ta telka a internet pekne kruti mozgy ale tak co uz .. chapem to ze sa chcete podobat na svojich hrdinov ... osobne je mi to jedno.. ja s tym nebudem zacinat lebo moje nohy vyeraju dobre aj ked su chlapske a to som sa uz nieco napadal... ps: aj bidony nosim dva a aspon 750tky a vzdy plne cim je to tazsie tym je trening lepsi a skutocny trening zacina az ked to zacne boliet TENTO KOMENTAR NEPOTREBUJE KOMENTOVANIE

 
AdMich 21.08.2020 (11:43)

8


Ono aj keď ti z pod "lycry" raší srsť, vyzerá hrozne...ja osobne jazdím iba mtb, voľné gate, no nohy holím aspoň strojčekom bez nadstavce. Hlavne kvôli bordelu, ktorý sa lepil do chlpov...

 
newway 21.08.2020 (11:39)

7


A vraj oholene ruky, predlaktia a obocie -2s

 
cepooo newway 22.08.2020 (10:39)

0


Sak prilba so stitom a dlha kombineza na rukach. Alebo ze by som to obocie vyskusal?

 
burko1 cepooo 30.08.2020 (17:06)

0


Dnes si si zle oholil nohy? To co ti chybalo pred Andym na Cyklomaratone SNP v MT. Kazdopadne gratulacia. 👍💪🏻

 
davidco 21.08.2020 (15:20)

5


Píšeš, že vonné sviečky nie sú nevyhnutné, ale podľa mňa by mohli byť najlepšie; jednoducho si nimi nohy dookola poopaľuješ, ofúkneš popol, a hotovo.

 
cepooo davidco 24.08.2020 (14:14)

0


Otestuj to a daj vediet

 
proarma 22.08.2020 (08:45)

5


.....ak to ma byt aero, potom prečo sú niektorí na tváry fajn zarastený, napr Valverde, Sagan, Gaviria. Veď hlava je v predu a prvá preraža vzduch a tam to už nevadi?🤷😀

 
cepooo proarma 22.08.2020 (10:37)

0


Brada sa uz testovala aj vo veternom tuneli. Pohladaj video.

 
Joe70 proarma 22.08.2020 (11:52)

-4


Tento príspevok vyhodnotili používatelia ako nekvalitný, a preto sa nezobrazuje. Klikni sem ak si ho želáš napriek tomu zobraziť.
 
kimlo 21.08.2020 (11:31)

3


od ziletiek som upustil uz hodne davno, moc zapalov z toho bolo

 
cepooo kimlo 21.08.2020 (12:29)

4


hovorime o nohach?

 
kimlo cepooo 21.08.2020 (12:42)

0


samozrejme o nohach

 
kimlo 21.08.2020 (11:59)

3


kedysi som skusal tento hair removal krem... je to blbost, neskusajte to... vobec to neslo tak lahko, ako v reklame
https://www.amazon.co.uk/Opilca-Removal-Cream-Camellia-Vitamin/dp/B00HQDK4IC

 
SlavoS 21.08.2020 (17:26)

3


Mam teraz taku dilemu. Kde je ta hranica kde sa konci holenie noh. Do pasa,ci nizsie ? Alebo az po bradu resp az zatylok?

 
cepooo SlavoS 22.08.2020 (10:42)

4


Asi po obocie staci😜

 
jaro127 22.08.2020 (02:40)

3


Krásny príklad masovej módnosti.Zdôvodnenie prečo to robiť sa vždy nájde. A tých príkladov je v poslednej dobe viac.Napr. tetovanie, rôzne vyholené hlavy, holenie intímnych častí tela, piercing, plastické operácie a pod. Až úplne zabudneme, že prirodzenosť je vždy najkrajšia.

 
Kristina jaro127 22.08.2020 (08:31)

6


Takže ani u svojej partnerky neočakávaš, že si bude holiť nohy, že?

 
cepooo jaro127 22.08.2020 (10:44)

1


Zenske chlpate nohy a podpozusie tiez? Ked priroda, tak uplne💪

 
Nie1 jaro127 22.08.2020 (15:48)

-1


Podľa tvojej logiky,by sme mali všetci chodiť bradatý,vlasatý,nestrihať nechty a v lete prípadne aj nahý a po vypadaní zubov aj bez protézy šak prirodzenosť je najkrajšia...

 
jaro127 Nie1 22.08.2020 (20:54)

0


Čítaj s porozumením truľko.

 
Staniol 23.08.2020 (07:38)

3


Mám strach, že ak si okolím nohy, opustí ma manželka 😀

 
JoKo Staniol 23.08.2020 (15:22)

0


A manželka používa žiletku, alebo depiláciu? Opýtaj sa jej prečo... Predpokladám, že odpovie, že chce byť pekná, že sa chce páčiť. Však aj ty sa chceš páčiť babám...

 
ladislavkucej 21.08.2020 (16:16)

2


Mňa holenie nôh tiež prinutil až pád. To bola paráda keď sa mi rana v oblasti kolena neustále otvárala a praskala keď sa chlpky v rane prischli. Hojenie rána je naozaj najväčší benefit i keď pri holení som stratil zatial viac krvi ako pri vsetkych doterajších pádoch😁

 
michalienko ladislavkucej 21.08.2020 (21:02)

0


Raz človek škaredo spadne a s chlpami si užije bolesť 2x.

 
cepooo ladislavkucej 24.08.2020 (14:09)

0


asi zla ziletka, ale pamatam aj ja na cervenu vodu vo vani, hlavne v zaciatkoch

 
cenculik 23.08.2020 (20:44)

2


Paradna debata aj clanok, dlho som sa tak z chuti nezasmial na niektorych komentoch... Bajku zdar!
Respekt vsetkym- aj chlpacom aj vyholenym! 🦵🪒???

 
dellax 21.08.2020 (12:44)

1


Odporucam kvalitnu klasicku ziletku (jednorazova investicia). Ziletky vydrzia dlho a su lacne

 
vajco-to 21.08.2020 (12:46)

1


Ahoj dúfam že som ťa neinšpiroval práve ja k tomuto článku keď sme šli spolu na PD-TO-PD preteku 😁

 
cepooo vajco-to 21.08.2020 (12:51)

0


na maratonoch byva chlpacov pozehnane

 
Vuk 21.08.2020 (14:00)

1


Komu byva zima, nepotrebuje sa holit. Potom je pri pade len modrina bez odreniny.
MTBckari si tolko neholia nohy, cykloturista na cestaku zas tolko nepada na asfaltke, nema potrebu trhat rekordy a ak ma niekto zdravotne problemy, tak nosi aj v lete navleky.
Uz som tak prechladol a bol som naobliekany viac ako ostatni. Vobec som nebol mokry. Mam problem so slabym vylucovanim potu a som kost, slachy a koza.
Kvoli tomu mam problemy udrzat si teplo a nefunguje mi telesna teplotna regulacia.
Ja sa ani holit nemozem. len nasucho strojcekom. Mam na kozi vystupky a hned by som to mal krvave.
Aj po holeni strojcekom nasucho mam krvave bodky.

 
Bade Vuk 21.08.2020 (19:11)

-5


Tento príspevok vyhodnotili používatelia ako nekvalitný, a preto sa nezobrazuje. Klikni sem ak si ho želáš napriek tomu zobraziť.
 
ennio Bade 21.08.2020 (20:55)

-4


Tento príspevok vyhodnotili používatelia ako nekvalitný, a preto sa nezobrazuje. Klikni sem ak si ho želáš napriek tomu zobraziť.
 
michalienko Bade 21.08.2020 (21:03)

-4


Tento príspevok vyhodnotili používatelia ako nekvalitný, a preto sa nezobrazuje. Klikni sem ak si ho želáš napriek tomu zobraziť.
 
lamar Bade 21.08.2020 (23:41)

3


Trochu rešpektu voči diskutérovi...dal svoj názor a skúsenosti a to je fajn. Môžem s ním nesúhlasiť, alebo súhlasiť....mimochodom ja depilujem. A ty?

 
artsvk Vuk 15.09.2020 (17:13)

0


Ja ti poviem hned preco nosim semtam podkolienky na vyjazde, bud preto, ze rano byva 5C, a potrebujem mat volne gate pri zjazde, alebo ako aj ochrana proti kliestom, kde sa velmi lahko uchytia na mojich chlpatych nohach

 
yojo 21.08.2020 (16:43)

1


No ja som skusal holit, mne to nerobilo dobre na kozu, zistil som ze depilovat bolo podstatne lepsie. Prvy krat to bol 30 minut brutal, ale potom uz len 1-2 tyzdenne velmi rychle prebehnutie, v podstate bez bolesti. Hlavne bolo ani raz nevynechat, inaksie to zas bolelo. Paradoxne som v tom case jazdil hlavne XC maratony a mne ako hlavna vyhoda mi prislo to, ze ja som bol od blata umyty 5x rychlejsie. Casto mi na nohy stacila jedna vlhka servitka a nemusel som behat s hrudkami blata nalepenymi na chlpoch. Takze ja argument o strate casu neberiem, co clovek strati 1-2 za tyzden holenim, ziska 1-2 minuty 7x rychlejsim sprchovanim.

 
MRK 21.08.2020 (21:38)

1


Mňa by zaujímalo hlavne, ako predchádzať zarastaniu chĺpkov a s tým spojené sčervenanie a svrbenie pokožky. V oblasti od kolien dole to je v pohode, ale oblasť pod zadkom ku kolenám, to kedy oholím žiletkou je čistá smrť od svrbenia, hlavne pri dlhšom sedení (v aute). U mňa je to iba sezónna vymoženosť apríl/máj do septembra.

 
kimlo MRK 21.08.2020 (23:02)

0


Neholit ziletkou, ale strojcekom. Aj tak cast noh nad kolenami je vzdy pod nohavicami, takze ziaden problem, ak to nebude do hladka oholene.

 
MRK kimlo 22.08.2020 (07:25)

1


Ale to je jasne, že tie miesta holim el. strojčekom. Odpoveď na moju otázku si ale nenapísal.

 
Kristina kimlo 22.08.2020 (08:27)

1


Ak máš problém so zarastaním, odporúčam stehná holiť po smere chĺpkov.

 
cepooo MRK 22.08.2020 (10:41)

0


Tak potom pouzivaj len strojcek a nie ziletku. Aj tym sa da celkom hladko oholit a nic sa nedrazdi.

 
janmlinarik21 23.08.2020 (14:25)

1


Super, som sa niečo dozvedel a celkom dobre pobavil na niektorých komentoch🤭

 
RencaSmihi 21.08.2020 (12:37)

0


Kedysi mi to prišlo vtipné, ale od kedy mam priatela cyklistu ci uz jazdi na horaku alebo na cestnom, tak som za holenie 😁 teraz uz sa smejem ze ma neoholene nohy 😃

 
cepooo RencaSmihi 21.08.2020 (12:45)

2


mne sa este nestalo, ze by ma nejaka niekedy nutila nechat si ich zarast

 
the-redsox 21.08.2020 (15:34)

0


Cepooo, a ako casto vykonavas ten ritual?

 
cepooo the-redsox 21.08.2020 (15:41)

0


Na taketo osobne otazky odmietam odpovedat

 
milancaban 21.08.2020 (19:39)

0


Nastastie vela nepadam ale ked sa oskrem a pripadne aj ked davam leukoplast tak si tu cast radsej brebehnem strojcekom ako to trhat ked to zaschne. Ak by som si mal nieco holit tak by som si asi skor oholil zadok ako nohy

 
cepooo milancaban 22.08.2020 (10:34)

4


Pozdravuj v Modrej ustrici

 
pindaro cepooo 22.08.2020 (21:30)

2


Toto už je teda silná káva.

 
cepooo pindaro 24.08.2020 (14:07)

0


Tak on pise, ze si bude holit zadok a moj koment je silna kava?

 
janmlinarik21 23.08.2020 (14:29)

0


Pre mňa asi jediný relevantný dovod pre hobby cyklistu asi tie zranenia, ale raz za rok nejakú o 3 dni dlhšie hojacu ranu asi prežijem🤔 ale ak niekto chce, nech sa páči, aj keď sa mne nepáči, ale to može byť každemu jedno😜

 
sidopatrik 24.08.2020 (18:18)

0


Kompresne podkolienky maju za ulohu stlacit cievy, nie svaly. Tym padom sa steny ciev prilis nerozsiruju, nevznikaju varixy, podporuju kevny obeh. Tym padom pomozu do istej mieri predist pocitu tazkych noh a tlaku v lytkach.

 
branislavschon 24.08.2020 (22:13)

0


No neviem, mám zmiešané pocity. Chlpov na nohách mám neúrekom a keďže bicyklujem na to, aby som si vyvetral hlavu a moje srdce malo nejakú aktivitu, nohy si nikdy neoholím. Ani priemerná rýchlosť okolo 25km/hod. nie je tak vysoká, aby mi chlpy ovplyvnili rýchlosť😄. A asi som staromódny, holenie nôch patrí ženám......

 
Joe70 21.08.2020 (20:35)

-1


Alebo sú cyklisti latentní homosexuáli. Chlap s oholenými nohami to je etalón estetiky. To s tým odporom vzduchu je tiež úsmevný argument. Ale cyklisti nosia aj veľmi estetické podkolienky. Tiež by ma zaujímal oficiálny dôvod a kto také niečo vymyslel. Veď vysoké ponožky sú o dobrý gram ťažšie.

 
kimlo Joe70 21.08.2020 (22:59)

4


Tie vysoke podkolienky by som zakazal

 
Kristina kimlo 22.08.2020 (08:22)

2


kompresné podkolienky sú zakázané na oficiálnych UCI pretekoch

 
JoKo kimlo 23.08.2020 (15:31)

6


Oficiálny dôvod nosenia vysokých podkolienok na bicykli je, že nemajú všetko v hlave v poriadku a myslia si, že to tak má byť. Avšak kompresné podkolienky majú za úlohu stláčať svaly, v dôsledku čoho srdce viac tlačí krv do nôh a tým sa rýchlejšie vyplavujú škodlivé látky. Čiže, ak si niekto dá na jazdu kompresné podkolienky, zbytočne zvyšuje záťaž srdca, ktoré pri jazde má aj tak dosť čo robiť.
Pri bežcoch je to niečo iné, tam kompresky pri nárazoch (dopadoch na chodidlo) pomáhajú držať sval pohromade, zabraňujú otrasom. Pri cyklistike však toto nehrozí.
Samozrejme, po výjazde, po osprchovaní a prípadne automasáži si naťahujem kompresky pre rýchlejšiu regeneráciu..

 
cepooo JoKo 24.08.2020 (14:06)

0


To dava zmysel, preco to UCI nepovoli?

 
mirec16 JoKo 25.08.2020 (09:02)

0


wtf? a tieto info o kompreskach, si na ktorych internetoch nasiel?

 
Pridaj komentár