Peter Sagan patrí medzi favoritov Miláno - San Remo

Slovenský cyklista Peter Sagan bude patriť medzi favoritov prvej veľkej klasiky sezóny Miláno - San Remo. Preteky s podtitulom La Primavera sa uskutočnia v nedeľu 17. marca. Dvadsaťtriročný Slovák ukázal dobrú formu na Tirreno - Adriatico, kde vyhral dve etapy a vďaka aktivite v úniku pomohol bývalému kolegovi z Liquigasu Vincenzovi Nibalimu k celkovému prvenstvu.

Jazdcovi tímu Cannondale zvýšilo sebavedomie aj víťazstvo v jednej z etáp na Tirrene, v ktorej zdolal výborného špurtéra Marka Cavendisha. "Myslím si, že v nedeľu bude jazdiť tím pre mňa. Ak by sa preteky akokoľvek zvrtli, potom máme v zálohe Morena Mosera. Môžem preto jazdiť pokojnejšie a istejšie," povedal Sagan.

Prvé preteky z piatich "monumentov" sa väčšinou lámu v posledných stúpaniach, keď už jazdcom dochádzajú sily. Rozhodujúce úniky sa rodia na Cipresse, čo je predposledný vrchol na trati, alebo na Poggio, ktorý je 6 km pred cieľovou páskou. V nedeľu na 298 km trati vyzve Sagan predovšetkým Fabiana Cancellaru. Švajčiarsky špecialista na časovky vyhral Miláno - San Remo v roku 2008 a ak dokáže byť v popredí pelotónu aj tento rok, je veľkým adeptom na prvenstvo. V posledných dvoch rokoch bol Cancellara vždy druhý, vlani tesne prehral s Austrálčanom Simonom Gerransom. Sagan prišiel do cieľa s odstupom dvoch sekúnd na víťaza na štvrtom mieste. Cancellara nepatrí k Saganovým obdivovateľom. "Rešpektujem ho ako jazdca... Ale už po Tour de France som povedal, že sa musí ešte stále naučiť pár vecí," uviedol.

Na pomoc tímových kolegov sa bude spoliehať aj Mark Cavendish. Ak s nimi zostane v popredí aj v koncovke, môže to byť zaujímavý súboj o prvenstvo.

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti toto video? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné videá

Video: Finále Okolo Slovenska 2021 - Sagan, zákulisie a falošný Froome play_arrow

Video: Finále Okolo Slovenska 2021 - Sagan, zákulisie a falošný Froome

Veľkolepé finále najsilnejšieho ročníka Okolo Slovenska v histórii. Uži si zmätok a tlačenicu po dojazde, pohľad do tváre svetových hviezd a milý omyl s falošným Froomom.
Video: Kozmetika na ebiky - umývame doma, počas a po výjazde play_arrow

Video: Kozmetika na ebiky - umývame doma, počas a po výjazde

Aké prípravky sa hodia na domáce detailné umývanie elektrického bicykla, čo sa hodí mať so sebou počas výjazdu a čo zobrať do auta, keď sa po ceste zastavíte na umývačke?
Video: Cyklisti a zákon - omyly, mýty a paragrafy play_arrow

Video: Cyklisti a zákon - omyly, mýty a paragrafy

Kedy ste si naposledy pozerali zákon, ktorý upravuje práva a povinnosti cyklistov v premávke?
keyboard_arrow_up