Víťazná rozlúčka Filipa Polca so sezónou

91 komentár

SITA 08.11.2013   Video Sezona 2013 Rozhovor Downhill Filip Polc

Slovenský reprezentant v horskej cyklistike Filip Polc ukončil aktuálnu sezónu triumfom v krosových pretekoch Red Bull Holy Ride 2013 v japonskej Osake.

 

Tridsaťjedenročný Pezinčan za prvenstvo získal trofej, ktorá znázorňuje ozubené koleso z bicykla. "Je poriadne ťažká," prezradil pre agentúru SITA Filip Polc. Úspech v krajine "vychádzajúceho slnka" si slovenský pretekár vyjazdil iba týždeň po triumfe v mexickom Taxcu.

Trať v Japonsku mala približne pol kilometra, nachádzalo sa na nej 250 schodov a maximálny sklon mala 25 stupňov. Vyraďovacie súťaže 120 jazdcov sledovalo približne 3000 divákov. "Počasie sme nemali ideálne, ale mal som výhodné číslo a podarilo sa mi zvíťaziť," uviedol na webe organizátora Polc, ktorý neďaleko Osaky triumfoval pred dvojicou domácich jazdcov - druhý skončil 36-ročný Masaši Takemoto z mesta Kobe a tretí 28-ročný Tokijčan Takuja Aoki .

"Teraz ma čaká krátky oddych. Jazdil som už od januára, čo je celkom dosť. November budem mať trochu voľnejší, no už v decembri chcem naplno trénovať, lebo už začiatkom januára sa začne nová sezóna," povedal pre agentúru SITA skúsený biker.

Páči sa ti toto video?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať
SITA

© 2020, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Podobné videá

Komentáre

tomahawksk 08.11.2013 (09:39)

2


No comment...Filip ma vyoperovany starch...stastie do dalsich pretekov...

 
Pridaj komentár