Najlepšie momenty zo súťaží mužov a žien v cross country na majstrovstiev sveta v horskej cyklistike

Na ťažkej trati, ktorá bola premočená po dlhodobom daždi skončil Michal Lami v kategórii Muži - elite na 37. mieste so stratou viac ako 9 minút na víťazného Švajčiara Schurtera. Výborne zajazdil Čech Ondřej Cink, ktorý získal bronzovú medailu. Ženám skrátili trať kvôli ťažkému terénu dokonca o jeden okruh, kde medzi ženami elite obsadila Janka Keseg Števková 38. miesto so stratou na víťazku takmer 18 minút. Majstrovstvá v horskej cyklistike sa konali tento týždeň v andorrskom Vallnorde.

Muži - elite

1. Nino Schurter (Švaj.) 1:29:22 h, 2. Julien Absalon (Fr.) +10 s, 3. Ondřej Cink (ČR) +1:15 min, ... 37. Michal Lami +9:28 min, 51. Martin Haring (obaja SR) +12:26

Ženy - elite

1. Pauline Ferrandová Prevotová (Fr.) 1:52:44 h, 2. Irina Kalantievová (Rus.) +58 s, 3. Jana Belomojnová (Ukr.) +1:36 min, ... 38. Janka Keseg Števková (SR) +17:37