JohnnyZLiptova mas to v PM, ja chodim na bezky resp. BC dost ale sem prispievam ojedinele. tu to malo kto oceni. ak chces viac relevantne info, tak na portali nabezky.sk mame uz celkom slusnu komunitu a data. nie je to take velke ako mtbiker ale informacie aj forum tam mame.
14.01.2020 - 10:01:03
01
Dagger
Poraď, čo tam mám napísať pri registrácii ako odpoveď.
Aký je názov bielych lyžiarov, ktorých milujú? *
14.01.2020 - 10:42:29
00
je to sneh...ale tak to je inak dementné fórum, aby som platil za prístup do komunity...chcem si pozrieť fotku Javorníkov a aby som sa registroval? no diky :D
14.01.2020 - 11:25:38
00
Hádam potom názov toho bieleho čo lyžiari milujú.....
Zrejme si rozlúskol oriešok, mne sa išiel rozum zavariť a nič:-/
14.01.2020 - 11:37:18
01
nefungovalo to celkom dobre, ked to nebolo takto osetrene. to je ohodnotenie teda...ci je to dementne forum ? ...poviem ti to takto....tu v tomto tvojom je dementov omnoho viac. u nas BANy nie je nutne udelovat.
tento system ty nemozes poznat a ocenit. teba prekvapi ako cyklistu bud bahno alebo popadane stromy. prenesies alebo obides. specialny podklad - sneh ako kazdy bežkar nepotrebujes...my na bezkach, ked nie je sneh mame prenasat 20km ?
portal nabezky (ne)fungoval na komunitnej praci-prispevkoch. ked uzivatel nenapise spravu z vyjazdu, tak informacie potom kazdemu chybaju.
uvediem priklad. byvas v strečne a chces ist na javorniky. v strecne sneh nie je uz treti tyzden ale na javornikoch napadol. teraz ale nevies, ci tam este stale je a ake su podmienky. clovek je lenivy tvor a priležitostní navstevnici portalu nabezky.sk informacie skor v minulosti iba "cucali" ale uz neprispievali. pristupov bolo desattisice a sprav len na stovky. su leniví napisat spravu zo svojho vyslapu a pomoct tym inemu.
dnes si pozries prislusnu lokalitu a zistis stav podla sprav, ci sa tam momentalne lyzuje alebo nie. zaroven sa vyhnes daromnemu vyjazdu - co napr. na skalku je uz slusna porcia km. cyklista toto nepotrebuje.
teraz spravca zaviedol subor opatreni a situacia sa dufam uz meni k lepsiemu. dementne forum - to si si mohol myslim odpustit ..na portali nabezky.sk nie je jedina reklama, e-shop nema, registraciu sk-nic tiez niekto musi zaplatit...spravca robi zasluznu robotu pre vsetkych. ja by som to uz na jeho mieste davno nerobil. lenze on je bezkarsky fanatik.
Ty ako moderator tohoto fora si plateny z reklam, e-shopu alebo to robis zadarmo ? hmmm...
s pozdravom...
tomas
14.01.2020 - 12:23:38
02
heh, však aj ja som bol bežkár kedysi...len posledné roky jazdím stále na snehu na bajku :) a tam kde sa bežkuje sa aj dobre bajkuje :) ale neboj, stopy nikomu neničím :)

aj tu sa ľudia snažia získať info o zjazdnosti trasy, podmienkach, popadaných stromoch atď...a odpovede aj fotky sú zadarmo...a robím to tu zadarmo (i keď v mojom prípade je to skôr už ako bežný užívateľ) ... :)
14.01.2020 - 12:42:07
00
viem, ze zistuju. aj ja som pytal info a nie vzdy dostal odpoved ale snazil som sa teraz uviest priklad, ze aky je medzi bajkom a bežkou rozdiel...a preco je system na nabezky.sk taky aky je. že ludia beru - nedavaju a nas portal donora nema.
napokon tie zmeny, ktore sa udiali ludia pochopili. pochopili situaciu, ktora bola v minulosti a ake pohnutky viedli spravcu, aby zaviedol sucasny system. vysledkom je fakt, ze "zdrave" jadro sa nam postupne rozrasta.
14.01.2020 - 12:53:47
00
to isté úplne v pohode funguje na FB, či už aktuálne podmienky na horách, rôzne iné skupiny, stránky horských chát...stačí napísať a väčšinou sa vždy nájde niekto kto tam bol...preto mi to v dnešnej dobe príde divné...
14.01.2020 - 13:00:40
00
Som naruzivy bezkar, sem tam som tam aj dal nejakú snehovú správu, ale aj mne sa to fórum zdá "divné"
14.01.2020 - 13:01:29
01
co je divne :-) ...to je uhol pohladu. ja nechcem nabezky.sk nejak prilis obhajovat. som tam sice aktivny ale zisk mi to negeneruje žiadny. to je zaprve a zadruhe...pozri tu...luckatomova, ci ako sa vola...par sprav som mal moznost zhliadnut. pokial viem, primarne neurazala nikoho ale vela krat mala pod prispevkom aj 20+ dislajkov. postrehol som , ze aj piny sa stratila ? ludia predtým dost aktívni sa tu stracaju.... :-)
14.01.2020 - 13:30:56
00
vravím, mňa primárne zaujíma len aktuálny stav trasy a aby som kvôli tomu musel zakladať konto a ešte aj niekomu prispieť mi príde smiešne...

to, že sa tu ľudia vadia a niektorí sa strácajú je možno smutné, ale starať sa do toho nemienim :)
14.01.2020 - 13:42:33
00
nie je vsetko len biele a len cierne. nabezky.sk si presiel niekolko rocnym vyvojom a volny pristup k informaciam nefungoval podla predstav.
chybaju ti elementarne informacie a uz hodnotis. nemusis nic nikomu platit. za registraciu by si mal obdrzat par bodov aby si si mohol odomknut par sprav a urobit si predstavu ako portal funguje. po napisani vlastnej spravy obdrzis uz vlastne body. ked je sprava hodnotná resp. ked sa v komunite uvedies ako niekto, kto podava relevantne spravy, tak mas aj bodový zisk vacsi, lebo ludia su zvedaví zakaždým nato, co napises.
ale mas pravdu v tom, ze standardne to asi nie je - dovod = lebo ludia. Pozriet web, zbalit szerszám a vyrazit, užit si vyšlap ale spravu o stave trate uz nenapisat. však nech pisu hlupaci, ked sa im chce...
14.01.2020 - 14:32:33
00
no tak z môjho pohľadu sú turistickí bežkári niečo ako členovia rôznych KST...už starší ľudia, ktorí takéto veci neriešia...a ak, tak na FB :)
14.01.2020 - 14:47:30
00
inak v sobotu som bol na žiarskej chate. z cesty sme potom odbocili do lesa na modru TZT. prvych 50m uz treba davat pozor na trciace kamene a korene. dalej je to uz dobre. 500m od chaty v sobotu uz bolo asi 2-3mm cerstveho snehu. nemusel som davat ani pasy. naspat na parkovisko po ceste. na mieste, kde krizuje cestu jarok, mozu byt uz drevene prejazdove euro palety bez snehu preto pozor.
14.01.2020 - 15:03:56
00
Dagger napísal:
BC | Martinske hole


este chcem dodat, ze ak idete autom na hole, tak treba 4x4 alebo retaze, na rampe dole na ceste stoji dežurnyj a kontroluje. časovy harmonogram = hore autom do 12:00 - zjazd od 13:00 do 18:00
15.01.2020 - 13:58:32
02
keyboard_arrow_up