Nemá niekto takéto Hok lyže alebo nejaký ich ekvivalent?

Niečo podobné by som si rád skúsil...
10.01.2017 - 15:40:34
01
BC topanky nezapnes do NNN viazka, je tam ina :
1.hrubka osicky pod spickou
2.iny rospal drazok v bote
3. plna pata bez drazky
prikladam foto podrazok

teraz som to aj fyzicky skusala, mam oboje a nejde to

Prílohy:

DSC_0471[1].JPG
DSC_0471[1].JPG 451.56 KiB thumb_up0thumb_down

10.01.2017 - 18:06:49
01
Silva: dik moc :y: :).
10.01.2017 - 18:12:13
00
nie je za co ;)
dobre zvaz, ak neplanujes jazdit mimo stopu, a ide ti len o hrany kvoli brzdeniu v zjazdoch tak , kup tie forester a premontuj si NNN a nos povodne boty
pocitaj ze budes pomalsi aj po rovine, proste BC bezky nejdu ako turisticke, alebo sportove bezky
Ak ale planujes jazdit aj mimo stopu, kde ta napadne, tak jednoznacne sirsie lyze, napr. ranger a komplet boty BC aj viazanie BC
( mna chytilo to jazdenie mimo stopu-vyhoda nie je problem ist kamkolvek nezavisle na stope, nevadia ti pesiaci ktori znicili stopu, ides si ako na biku-kam chces )

ale dodam, ze nechala som si aj klasicke bezky dalej na rychle okruhy
cize mam jedny BC komplet a jedny supinove turisticke s NNN aj s botami NNN
10.01.2017 - 18:19:50
00
o rychlost az tak nejde, vecsinou chodim v stope (aj ked tych profi u nas net ;)), takze zatial forestery s tym ze do buducej sezony vymenim zbytok
10.01.2017 - 18:24:59
00
forestery su uzke dost do hlbsieho snehu
je to tazko, najlepsie je mat oba sety a vyberat podla toho kam ides a co ides jazdit
10.01.2017 - 18:33:27
01
ja mam telemarkovy BC set, pomerne uzke lyze s hranami (nieco medzi rovnymi lyzami ako boli pred carvingovymi a turistickymi bezkami) viazanie rotefela s drotenym lankom s klipsnou okolo paty a 75 spicka, volna pata, masivna kovova vec. oldskool kozene topanky snurovacie kotnikove s 2 klipsnami. na stupanie pouzivam pasy ktore su o nieco kratsie ako lyza, ktore su zo sirokej metraze rozstrihnutej pozdlzne. smerom dolu sa da aj telemarkovat, moc mi to este nejde, je to citlive na idealne snehove podmienky, hrubsia lyza by to spravila. dam foto ked spravim, nemam to teraz pri sebe, tak nemozem spravit hned. keby som mal kupovat novy BC set (co nejdem, lebo som spokojny), tak mozem potvrdit, co tu uz bolo parkrat povedane, ze by som isiel do hrubky minimalne ako sporten ranger a dal na to BC NNN viazko s bótami jake k tomu patria. pretoze taka zladovatela skrupina neviem co by dorobila s normalnou bezkarskou topankou. teda viem, by ju vyskolila, alebo uplne znicila po 1 pouziti. cela BC vybavicka je robena na vacsiu zataz a nie je to len trik ako dostat z ludi dalsie peniaze, je to opodstatnene, neda sa to voyebatti s klasickymi NNN komponentami. to by clovek voyieje sam seba.
10.01.2017 - 22:30:21
00
S BC lyžovaním nemám skúsenosti, ale mám topánky aj na klasický, aj voľný štýl (v stope aj skejt) a pred tým som používal aj NN75 aj BRN systém. Tvrdiť, že " na zľadovatelej skrupine sa normálna bezkarska topánka zničí po 1 použití" ale BC topánka vydrží je samozrejme absolútny nezmysel
11.01.2017 - 10:29:33
00
dzajro. neuvedomujes si asi jednu vec, ze bezkar, ktory sa vacsinu casu pohybuje v stope dava vybave zabrat uplne v inej intenzite a inym sposobom ako ten, co stopu vytvara niekde, kde sa klasicky bezkar nevyskytuje. bezkarova topanka sa so snehom vacsinou len zlahka lize. nehnevam sa na teba, lebo s BC nemas skusenosti a teda nevies si dobre predstavit to, co BC lyziari a ich vybavicka zazivaju. samozrejme, zalezi to od sirky lyzi, ale ti, co maju sirsie lyze na nich aj lyzuju strme tazke svahy mimo zjazdoviek, nie len bezkuju. vlastne vobec nebezkuju, skor stupaju tak strmo ako sa da a ked sa neda, tak vytvaraju cik-cakove serpentiny niekde v lese medzi stromami, kde pred nimi este odkedy napadol posledny sneh nikto nesiel, kde v hlbokom snehu su skryte konare, skaly a podobne. vsetko musi byt preto masivnejsie, skrupina nie je jediny dovod. vyskusaj, uvidis. ja by som povedal ze klasicke bezkovanie je o sviznom zabehani si v snehu, BC je skor namahave pomalsie objavovanie s moznostou zjazdu vo volnom terene. BC je medzistupen medzi bezkovanim a skialpinizmom, blizsie k skialpinizmu, ale to zalezi kade sa pustis. vysokohorsky skialpinista by urcite o cloveku, ktory robi to iste v mensich horach a miernejsich kopcoch povedal, ze to nie je skialp, ale BC. aj keby mali vybavu totoznu, skialpovu. kazdopadne bezkovanie a BC su dva rozlicne sporty.
11.01.2017 - 12:10:44
02
pekne napísané, ešte by som doplnil, čo už tu aj bolo spomínané, že to je príbuzné k bajku, doma nasadnem a idem kam sa mi chce, taká turistika, kde je fun factor, že sa dá zalyžovať, len aby ten sneh bol
11.01.2017 - 12:41:00
00
Tak teda toto je naozaj old school výbava na štýl "Kandahár", fakt im verím, že to vyrábajú od roku 1907.

Najúžasnejšie sú tie brezové lyže s vlepenými hranami z hikórie. Asi som sa zamiloval...

tegsnas.se
11.01.2017 - 13:17:17
01
krasa, uz len struny natahat!
11.01.2017 - 13:22:28
00
bikejoring, ano podobne biku. nasadnes a ides. ale nie kazdy ma take bydlisko ako ty, ze ano.
11.01.2017 - 13:25:07
00
edelweiss, ak niekto si bude chcieť vybrať bežky podľ tohto vlákna a prečíta si tu, že BC topánky vydržia omnoho viac ako klasické topánky, tak to berie ako fakt. A pri tom to nie je pravda. Obidvoje vydržia dostatočne dlho. Na bežkách bez hrán sa dä ísť aj do voľného terénu, tak aj naopak BC bežky v upravenom teréne, záleží skôr na tom, ako vie dotyčný súdruh lyžovať

Do polemiky o bežkovaní v upravenom teréne vs. voľný terén sa nebudem púšťať. Každý máme ine preferencie. To je, ako hádať sa, čo je lepšie, cestná cyklistika alebo horská. Dôležité je, že športujeme.
11.01.2017 - 15:53:17
00
edelweiss napísal:
bikejoring, ano podobne biku. nasadnes a ides. ale nie kazdy ma take bydlisko ako ty, ze ano.


treba ale dodať, že posledné roky som toho moc z domu nenabežkoval, bolo nutné sadnúť do auta a ísť do vyššej nadmorskej výšky... túto sezónu len jeden výjazd z domu čo bol dostatok snehu a dva na starých bežkách, lebo je to vyfúkané.. ale škoda toho, lebo sneh je teraz parádny, premrznutý rýchly prášok, akurát ho je žalostne málo, takže zjazd bol boj o život, keď som videl tie kamene, konáre a všetko ostatné čo trčalo...

silva aké máš tie pásy? asi si tiež nejaké musím kúpiť, lebo na tomto prášku keď idem 5 km do kopca s nastúpaným pol kilometrom je to veľké trápenie, obzvlášť na tých starých bežkách, kde sú šupiny už riadne zodraté, ale v tomto prášku by sa asi ani nové nechytali...
11.01.2017 - 17:27:18
00
keyboard_arrow_up