ahaaa :) ja som ich nejazdil ale prepracovanie sa mi velmi pacilo.
05.12.2017 - 09:54:25
00
uz 2 roky koketujem s myslienkou dat sa na skialp hlavne vtedy ked takto posnezi. len pro blem.je ze. hcem jazdit aj upravene zjazdovky. exisuju nejake univerzalne lyze aj viazanie len zrejme nebude to 100% jazdenie v prasane a ani na upravenom terene. Cize kto mate skuaenosti idealne je mat dvoje lyze? neexistuje nejaka aj velmi draha varianta co by splnala oboje poziadavky. Predpokladam ze na rozdiel.od bicykla
lyzujete minimalne vo dvojici?
06.12.2017 - 12:14:44
00
double, ti dobri lyziari v mojom okoli maju po dva pary lyzi. ja som slaby lyziar, lyze mam jedny (skitrab tourando) a rozdiel necitim. tak asi podla fajnovosti a vyjazdenosti.


Naposledy upravil p.tra dňa 06.12.2017 - 13:28:33, celkovo upravené 1 krát.

06.12.2017 - 12:46:59
00
Moderne skialp lyze urcite nesklamu ani na zjazdovke. Mnoho all-round zjazdovkovych (on-piste) lyzi vyuziva rocker (early-rise). Ak si zanieteny carver, tak pocitis, ze lyza s 85+- mm pod stredom nejde narychlejsie z hrany na hranu. Ale povedzme si uprimne, kolko ludi naozaj vyuziva potencial carvingovych lyzi? Vacsina ludi sa sucha dolu zjazdovkou...

Patrim do kategorie skialpinistov, ktora obetuje vahu lyze za lepsi zazitok z jazdy nadol. Jazdim Volkl Mantra a tie vyborne drzia hranu na zjazdovke/na lade a zaroven zaplavaju aj v prachu. Osobne by som volil podobnu kategoriu lyzi s uzsim stredom (80+-mm)

Problem nastava hlavne pri lyziarkach, cenovo dostupne skialpove boty byvaju makke, resp. k infu o flexe nedopatras (toto sa nastastie meni k lepsiemu)
V idealnych podmienkach by mal mat nieco na prasan, nieco na skialp, nieco na zjazdovku, kamenacky na jesen a na jar atd... vlastne je to rovnake ako u bicykla :)
06.12.2017 - 13:14:51
01
double, požičaj volačo na víkend, zoberem ťa na túru, poskúšaš, budeš múdrejší...
06.12.2017 - 13:22:40
01
Mám skialpove aj zjazdové lyže, ale na tie zjazdové už asi 2-3 sezóny padá prach. Väčšinou na tých pár krát do roka beriem skialpove aj na lanovku. Som na je zvyknutý podstatne viac, keďže počas sezóny ich používam 2-3x týždenne. Sú to Watea, takže allround lyža a zjazdovka im problém vôbec nerobí. Skôr cítiť, ako píše Lukáš lyžiarky, že by mohli byť tuhšie. Ale mám základný model tak sa to dalo čakať. Časom poriešim aj tie.

A asi by bolo lepšie to riešiť vo vedľajšej téme. Jezus prehodil by si to pls? Dikes.
06.12.2017 - 13:30:25
00
no nic výskúšam najprv allmountain lyže a uvidím, Lukáš, Vlado cez sviatky ste doma? Ja už lyžujem 15 rokov a mám rad agresívnu rýchlu jazdu napr. ten rocker na freeride lyžiach by asi nebol stabilný pri vysokej rychlosti na upravenej zjazdovke. Kedže mam malého syna tak aj keby ma to nejak moc chytilo urcite budem jazdit aj po zjazdovkach. Ciže možno nejakych 20% mimo terenu. Viete niekto doporucit nejaku požičovnu? Treba objednat aj tie veci k lavíne alebo by sme sli skor nieco lahsie a bezpecnejsie a nemusel by som si aj to objednavat
06.12.2017 - 14:04:32
00
double, jukni na https://www.mtbiker.sk/forum/post1315544.html#p1315544
06.12.2017 - 14:14:13
00
Dik ak cítam stred je 65mm to mam teraz 70mm:) potrebujem nieco novsie okolo 85 mm ako sa to bude chovat na zjazdovke a tento weekend som mimo. Ale aj tak dakujem za ochotu
06.12.2017 - 14:24:35
00
Veď ak ti terazjšie vyhovujú na zjazdovke tak ich nechaj a prikúp skialpové lyže. Len mám obavu, že s tým kde bývaš ich moc nevyužiješ. Na tých pár krát do roka by som si ich asi niekde požičal a hotovo. To je ako si kúpiť zjazďák, za rok dať 5-10 jázd v parku a zvyšok času sa na ňom voziť po meste. Ide to, ale nie je to ono.
06.12.2017 - 14:32:15
00
double, jazdím so synom na zjazdovke na atomic backland 85 a sám sem tam si, tak ako ty, rád zajazdím aj agresívne .... tie lyže to zvládajú s prehľadom, jedine pri extrémne tvrdom povrchu a naozaj veľkom carving náklone cítim že nestíhajú ... inak je to proste o tom, že dobrý lyžiar sa prispôsobí
06.12.2017 - 15:06:15
00
práveže súčasné mi už dosluhuju mam ich už 7 rokov, a hrany sa nedajú brúsit donekonecna. Prave preto asi idealne je vyskusat tie allmountainy či budu sediet a ked ano kupit tie ak to nebude ono tak kupit klasické lyže a skialp lyže si požičiavať. Ale skor by som mal vlastne veci, chodím relatívne často lyžovat a rad by som si dal napr jeden den lanovky jeden den skialp ale na weekend vybehnut tak ako na biku tak s lyzami niekde k Vam resp mozno aj do Rakuska. Lukáš je tiež cca odtialto ale zase on zrejme po zjazdovkach jazdit nebude:) A podla názorov minimalne urcite skusim tie allmountainy a uvidím.
06.12.2017 - 15:20:42
00
podľa toho čo píšeš Voelk mantra budú pre teba VEĽMI vhodné
pozri si videa a recenzia na webe
vhodné: zjazdovka rozbitá zjazdovka mimo zjazdovky
ak dáš k tomu freerideové (stúpacie) viazanie a pásy pekne pošľapeš aj mimo
a nové topánky La Sportiva majú aj tvrdosť 125 čo je dosť a sú ľahučké
06.12.2017 - 15:25:24
00
A k otázke na lavínovú výbavu len toto. Možno to mohlo byť inak a parták by ho stihol vykopať. Možno nie, ale šance na záchranu sa radikálne znižujú.
https://www.hzs.sk/typy-aktualit/pad-laviny-vo-velkej-studenej-doline-s-tragickym-koncom/
06.12.2017 - 15:32:19
00
vzhladom k zvysenemu stupnu lavinoveho nebezpecenstva zase zbytocne
06.12.2017 - 15:39:20
00
keyboard_arrow_up