Video: Patrik Paulínyi – fotograf, cestovateľ a dobrodruh

Prinášame vám rozhovor so skvelým fotografom a dokumentaristom Patrikom Paulínyim, ktorý prostredníctvom videí a fotografií prináša obsah pre svojich sledovateľov a širokú verejnosť nielen na sociálnych sieťach.Popri cestovaní sa taktiež venuje rôznym aktivitám, spojených hlavne s ochranou našej úžasnej slovenskej prírody. Posledné roky v nej strávil mnoho času a my ho vyspovedáme zo zážitkov, ktoré ho v prírode stretli.

Patrik sa narodil v roku 1990 v meste Liptovský Mikuláš. Počiatok svojej tvorby, prvotne hlavne fotografickej, silným spôsobom ovplyvnila jeho láska k športu a prírode, ktorá bola nielen na Liptove všade navôkol. Neskôr začal tvoriť prvé dokumentárne filmy. V roku 2013 s dokumentárnym filmom "Nad nami" vyhral na festivale Hory a mesto v Bratislave cenu pre začínajúceho filmára a v roku 2014 úspešne ukončil magisterské štúdium filmovej dokumentárnej tvorby na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Ďalší dokumentárny film "Just go” doslova obletel celý svet prostredníctvom filmových festivalov a médií. Písal o ňom dokonca aj National Geographic.
 
V súčasnosti trávi mnoho času v našich horách, kde nielen fotografuje divú zver, na ktorú čaká hodiny až dni, aby zachytil momenty týchto plachých zvierat, ale predovšetkým točí rôzne miesta ako tipy na výlety po celom Slovensku. Svoju tvorbu má naozaj veľmi širokospektrálnu, od fotografií a videí z rôznych kútov sveta až po naše slovenské čarovné miesta cez zábavné momenty, ktoré zažíva počas návštev/prechodov našich národných parkov, ako napríklad cestu SNP, ktorú nedávno absolvoval.

Ak sa vám video páčilo, sledujte náš YouTube kanál MTHIKER a nezabudnite nás podporiť svojím odberom.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti toto video? thumb_up52thumb_down comments 5 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné videá

Ľahkým výstupom za krásnymi výhľadmi - Kľak v Malej Fatre play_arrow

Ľahkým výstupom za krásnymi výhľadmi - Kľak v Malej Fatre

Nie každý vyhľadáva dlhé vysokohorské alebo náročné trasy za výhľadmi. Niekedy je fajn si len tak vybehnúť na kopec po práci bez námahy či strachu, či to stihnem do západu slnka.
Tip na čelovku do hôr - Fenix HM65R-T play_arrow

Tip na čelovku do hôr - Fenix HM65R-T

Či už sa vyberieme za nočnými túrami, poprípade behom, svetlo by nemalo chýbať v základnej výbave. A to aj vtedy, ak nás nočné výpady nelákajú, pretože jeden nikdy nevie...
Tip na výlet: Demänovská hora a Pusté - chodník ako z rozprávky play_arrow

Tip na výlet: Demänovská hora a Pusté - chodník ako z rozprávky

Demänovská dolina je pre mnohých turistov miestom, kde vplyvom vysokého záujmu cestovného ruchu a ťaženia príroda zmizla doslova behom pár rokov. My vám však ukážeme, že práve na takomto mieste sa nachádza jeden z najkrajších turistických chodníkov na Slovensku vôbec.
keyboard_arrow_up