Používateľove komentáre (1 - 15 z 98)

Cykloturista 09.10.2020 (12:24) · k príspevku Test: Thule Yepp Nexxt Maxi – detská sedačka pre vašu ratolesť

thumb_up11thumb_down


Ja to zoberiem spätne, každé riešenie je podľa mňa vhodné na niečo iné :
1. Predná sedačka - malé deti, dokiaľ veľkosťou v sedačke nezavadzajú. Môžeš im priamo vysvetlovať, ukazovať čo vidia a dávať na ne pozor.
2. Zadná sedačka : deti sú už väčšie, dlhšie výlety. Dajú sa niektoré polohovať. Netreba zabúdať sa s deťmi rozprávať, komunikovať.
3. Cyklovozik : super na výlety, veľa veci, pohodlie deti, ale chýba to hlavne, komunikácia a reagovanie na okolie, výhľad z vozíka je iný ako z bicykla.

Takže každé riešenie vyhovuje v inej situácii, praxi kde to budem skladovať, manipulovať. A či idem na výlet tu za roh, hentam za kopec, alebo na celodenny vylet. A každý typ ma rôzne vychytávky, úchyt, polohovanie a podobne.

Čím viac takýchto recenzií pre deti tu bude, tým sa lepšie budú vedieť rodičia rozhodnúť čo potrebujú.

 
Cykloturista 24.09.2020 (19:02) · k príspevku Prečo Bratislava - Bradlo - Bratislava?

thumb_up0thumb_down


Pekna trasa, ja sa tiez chystam na podobny vylet, ale vlakom do NMnV a na bicykli cez Bradlo na P. Babu a domov. Tolko kilometrov by som teraz naraz urcite nedal, pekny vykon.

 
Cykloturista 16.08.2020 (20:44) · k príspevku MTBIKER Častovský cyklookruh

thumb_up1thumb_down


Super akcia, pre malé deti ( 12" 14" bicykle) možno náročnejšia trať s kameňmi, ale pohoda, nikto sa neponáhľa a rýchlejší čakajú na pomalších.

 
Cykloturista 28.06.2020 (09:52) · k príspevku Unboxing: Orbea MX 24 TEAM DISC – detská raketa

thumb_up0thumb_down


Objasnene, pohoda.

 
Cykloturista 27.06.2020 (21:33) · k príspevku Unboxing: Orbea MX 24 TEAM DISC – detská raketa

thumb_up1thumb_down


Ale Habci - asi sme sa nepochopili kde je chyba :
Píšete "....Na bicykli nám odpružená vidlica CHÝBA. Bola by to hmotnosť navyše a aj tak by to bol pravdepodobne len pružinový variant.".
Správne by malo byť "...odpružená vidlica NECHÝBA. Bola by to hmotnosť navyše a aj tak by to bol pravdepodobne len pružinový variant".
Teda bicykel má v základe pevnú vidlicu ktorá vyhovuje a aj preto nepotrebujete pri ňom, nechýba Vám, odpruženú vidlicu (ťažšia,pružinová).

Ináč tento bicykel som pozeral pri výbere aj ja, myslím že syn aj na ORBEI sedel ale nakoniec máme jazdenku z bazáru.

 
Cykloturista 27.06.2020 (10:51) · k príspevku Unboxing: Orbea MX 24 TEAM DISC – detská raketa

thumb_up3thumb_down"Na takomto bicykli nám odpružená vidlica chýba. Bola by to hmotnosť navyše a aj tak by to bol pravdepodobne len pružinový variant."
Tak chýba alebo nechýba?

 

A pripravíte nejakú súťaž aj pre nás, ktorí nie sme Instagram, Facebook a podobne pozitívny?

 
Cykloturista 07.05.2020 (17:50) · k príspevku Novinka: Shimano Deore 1x12 - dostupnosť a spoľahlivosť

thumb_up14thumb_down


Mne sa zmeny u DEORE pacia, pre mna to je ta sada, ktora je synonymom takej pomyslenej hranice vo vybave. Altus, acera, alivio niesu zle, kazda ma svoje miesto na trhu, tiez sa roky zlepsuju, ale proste DEORE vzdy pre mna bola a je taka ta pomyslena lepsia uroven vo vybave. Viem ze vyssie sady boli aj su este lahsie, lepsie ale aj drahsie ale proste DEORE je roky ta sada, ktora mi svojim "menom" vyhovuje.

 
Cykloturista 28.04.2020 (08:30) · k príspevku Tip na výlet: Po okolí Haluzickej tiesňavy

thumb_up1thumb_down


Tiež som bol v lete so synom, kostolík, vyhliadka, tiesňava. Vždy som o nej počul alebo čítal, naživo možno malé ale zaujímavé. Taký pekný výlet.

 
Cykloturista 20.03.2020 (17:09) · k príspevku Tip na výlet: Rumunsko - nie je to len o Drakulovi

thumb_up1thumb_down


Bol som 10 ( bože to letí) rokov dozadu autom ale zážitky pretrvávajú doteraz. Možno sa raz vrátim s bicyklom. Ďakujem za pripomenutie spomienok.

 

A dá sa do niektorej inej aplikácie nahrať moja trasa s GPS? To by asi muselo byť niečo na spôsob GOOGLE STREET a trasa by musela viesť po už zaznamenanej a spracovanej lokalite. Neviem si predstaviť že by som si nahral napr. hrebeňovku Karpát (GPS aj video) a v aplikácii ju mohol znovu a znovu prechádzať.

 
Cykloturista 23.12.2019 (15:18) · k príspevku Šťastné a veselé vám praje MTBIKER

thumb_up0thumb_down


Stastne a vesele vianoce a vela stastia v nejakej spevackej sutazi v roku 2020!

 
Cykloturista 05.12.2019 (14:00) · k príspevku Video: Ako zistíte, že máte opotrebovaný pohon?

thumb_up0thumb_down


Ja to poznám, mierku používam roky, len reťaz nemením tak pravidelne ako by som mal. 8-( Ale toto je práve tá veta, informácia, detail ktorý mne tam občas chýba vo videách. Ale ja som za každé video aj tak rád, veľa sa dá z nich naučiť - inšpirovať.

 
Cykloturista 05.12.2019 (10:58) · k príspevku Video: Ako zistíte, že máte opotrebovaný pohon?

thumb_up1thumb_down


Mne sa páčia tieto videá, rád si ich pozerám a niektoré mi aj pomohli. Ale niekedy mi v nich chýba trochu viac informácií aby neboli také "všeobecné". Napr. ak chcem zmerať mierkou, alebo nadzvihnutím reťaze, aké prevody je správne mať zaradené, teda napnutie reťaze.
Proste jedna, dve vety alebo ukážky navyše.

 

Pozeral som google maps, satelitné snímky a fotky streetview, tak na tej SIERRA NEVADE asfalt nieje až hore, ďalej pokračuje len šotolina. Tak neviem kde končí asfalt a ceduľa. Ale výhľady sú super.