Neviem ci to dat sem, alebo inde . . . . Alikaciou GPS Logger mma zaznamenanu trasu. V appke kliknem na Tracklist, zobrazia sa mi vsetky ulozene, kliknem na jednu a vyberiem Zobrazit, ponuknu sa mi aplikacie na zobrazenie . . .okrem asi dost nepraktickych (samsung health, gps status....) sa mi ponukne aj Locus map, ale nie mapy.cz. Je nejaka moznost ako dostat mapy.cz do poloziek na zobrazenie? Aby som si mohol trasu pozriet v mapy.cz okrem toho, ze by som siel systemom zapnut mapy.cz a dat nejaky import, vyhladat ulozene sobory . . . . teraz poeram ze tam nevidim ani ziadny import . . . .
28.08.2023 - 12:13:04
00
Problém a otázka:

Appka mapy.cz v telefóne, zapnutý stopár pre záznam trasy, aplikácia akoby beží celý čas, pri sledovaní na displeji zaznamenáva detailne, avšak keď telefón ide vo vačku do “standby“ režimu, stopár nejak preruší záznam. Následne po "zobudení" telefónu si tracker zaznamená "leteckú skratku" k aktuálnej polohe.

V čom je problém? Zamedziť standby (čo dosť vyťaží batériu) alebo je to vec nastavenia GPS v systéme telefónu?

Appka samotná ma povolený prístup k GPS samozrejme, ale "Iba pri používaní". Vôbec tam neni možné navoliť opciu "Povoliť vždy", ako pri iných appkách, napr. Garmin Connect a pod. Čo s tým?

Prílohy:

mapy-tracker2.jpg
mapy-tracker2.jpg 18 KiB thumb_up0thumb_down

19.09.2023 - 14:31:53
00
Musis povolit appke beh na pozadi a aby nesla do sleepu. U mna su to dve nezavisle nastavenia:

allow background activity: YES
optimize battery usage: NO
19.09.2023 - 14:47:12
01
Hej, tiež sa mi nejake problémy s mapy.cz na androide vyriešili vypnutim šetriacich režimov baterky.
19.09.2023 - 15:09:35
00
Díky. Nastavil som neobmedzené použitie batérie pre appku. Uvidíme v teréne...
19.09.2023 - 16:50:59
00
Update pre zaujímavosť.

Po nastavení neobmedzeného prístupu k batérii v Samsungu appka v podstate už stále zaznamenáva polohu bez "leteckých čiar" (až na výnimky), čo je dobre.

Ale objavil sa iný problém, ktorý predtým nebol - pri zastaveniach sa (oddych, prestávka, fotenie...) stopár robí nezmyselné čarbanice, čo predtým nerobil. Naviac, 1x mi chvíľu nevedel nájsť polohu, tak si ju zakreslil o pár 100 km mimo. To síce nakoniec nezahrnul do výslednej trasy, ale zahrnul akési ustrelené prevýšenie 3.000 m (na 20 km prechádzke).

Skúsim ešte nastaviť prístup k batérii na stredovú opciu - z "Neobmedzený" na "Optimalizovaný" - a uvidíme...

Prílohy:

vol 2.jpg
vol 2.jpg 11.32 KiB thumb_up0thumb_down

unt...jpg
unt...jpg 13.81 KiB thumb_up0thumb_down

30.09.2023 - 22:31:54
00
To je podla mna normalne spravanie GPS ked appka nefiltruje odchylku / nepauzuje zaznam ked stojis.
30.09.2023 - 23:04:28
03
taketo vyskove rozdiely mne robilo gpx z hodiniek Watch, ale nie v kazdej gpx aplikacii v mapy.cz to bolo OK, Prisudzoval som to na senzor GPS - casto skakalo na nulu a tak naratalo tie vysky. Pri oddychu ti sice nezaznamena STOPAR, ale ked sa pohnes na ine miesto uz ti to zaznamena pohyb, preto tie ciary. Z fotky vidno, ze si zabudol zaznam ukoncit, lebo max rychl. je 58km/h - peso to nedas, na bike este mozno, preto koncovy bod je o 100km inde, lebo pocas jazdy autom ti nezaznamenavalo, len ked si vypinal zaznam
24.10.2023 - 17:12:20
00
tibor35
"... casto skakalo na nulu a tak naratalo tie vysky."

ked som pouzival stopara v mapy.cz, presne tie skoky mi to robilo pri vyskovych metroch. Aj tie kliky-haky ked clovek zastavil.
---

Odvtedy pouzivam aj na turistiku Urban biker.
Je tam profil "chodza"
https://www.mtbiker.sk/forum/post1952651.html#p1952651
27.10.2023 - 14:21:33
00
Ahojte viete si odoslat naplanovanu trasu na mobile cez aplikaciu mapy.cz rovno do garmin connectu na mobile, alebo do zariadenia garmin? Ja na zdieľanie trasy mam plno moznosti okrem app garmin connect. Ako by sa to dalo jednoducho preposlať? Dakujem za tipy
06.04.2024 - 13:06:46
00
V mapy.cz si najdes ulozenu trasu , pri jej nazve kliknes na 3 bodky a das exportovat . Potom exportovat ako jednu aktivitu . A mas tam ikonku garmin connect
06.04.2024 - 13:35:28
02
bezotn napísal:
V mapy.cz si najdes ulozenu trasu , pri jej nazve kliknes na 3 bodky a das exportovat . Potom exportovat ako jednu aktivitu . A mas tam ikonku garmin connect

vdaka tak to funguje.
06.04.2024 - 20:46:58
01
keyboard_arrow_up