hocijaky osram sa moze strcit oproti SUV BMW a Mercedes..X5, X6, GLE tie oslnuju strasne. ci uz oproti alebo od zadu. a pochybujem ze ich mali prestavene, vacsinou su to ledky. stretaval som na dialnici novu 508 a to bola tiez katastrofa.
08.02.2018 - 10:21:26
00
Tak peugeoty vseobecne dost oslnuju lebo maju ten kuzel velmi lomeny do hora smerom na krajnicu ako hokejku a v lavotocivej zakrute ked ide oproti tebe tak mas pocit ze ti pali dialkovymi-lenze to tak nie je.
Mne na dialniciach kvoli tomu stale pustali dialkove do chrbta ked som niekoho obehol lebo cely cas, ked som bol v rychlejsom pruhu som mu osvetloval cele auto az po strechu. A toto sa bohuzial na svetlach nastavit neda. To je vina optickej konstrukcie reflektoru.
08.02.2018 - 10:49:19
00
A skusal si natocit svetla podla zatazenia?
16.02.2018 - 14:39:48
00
Maďarskí zmrdi mi poslali pozdrav, se som jazdil bez zaplatenia po diaľnici. Po pol roku. Ja som si ECV hneď po kúpe skontroloval a bolo správne. Keď som doma vyhadzoval potom papiere všimol som si, že ECV síce správne bolo ale zadali mi zle krajinu, namiesto Slovenska tam bolo niečo iné, už si nepamätám, čosi čo nasleduje v abecede. Nie som doma a teda neviem ci som si to odložil. Ak áno vydokladujem ale ak nie dá sa nejako dostat k potvrdeniu o zaplatení na predajnom mieste? Kupoval som na SK/HU hranici na slovenskej strane.
23.02.2018 - 17:22:02
00
pre fanusikov
marnotratny pohlad na vec po americku :-)
23.02.2018 - 18:58:18
00
astrovsak v DB musia mat tvoju ECV predsa, napis im,ze ti zadali zly stat:

dobra rada: kupuj vsetko online od nich: su to proste madari
23.02.2018 - 22:30:30
00
Ak som ho správne pochopil, tak kupoval na Slovensku a tí “Maďarskí zmrdi” je software, ktorý to len vyhodnil podľa nesprávne zadaného štátu (opakujem, že zadaného na Slovensku a predpokladám, že Slovákom). ;) Skromne.
23.02.2018 - 22:37:15
00
Ale k veci: Kamarát z Rakúska u nich omylom zadal EČV prívesného vozíka (ktorý mal doma - vytiahol z peňaženky nesprávny techničák) a pokutu mu zrušili. Zdá sa mi, že vravel, že až v 3 čísliciach/písmenách sa môžeš pomýliť a mal šťastie, že to akurát platilo. Verím, že sa Ti podarí ustáť aj toto. :)
23.02.2018 - 22:41:30
00
Madari su v tomto uplne ako francuzi. Tetuska v Hidasnemety (obdoba rajky pri Kosiciach) na hranicnom prechode kde je rest stop pre kamiony vie len a len po madarsky. Slovensky vie akurat dobry den a po anglicky ani tolko. Pocas letnej dovolenkovej sezony to je zazitok hlavne pre Poliakov.
23.02.2018 - 22:43:31
00
Ano, max 3 znaky môžeš reklamovať ale musíš doložiť doklad o zaplatení diaľničnej známky" a fotokópiu technicaku. Moje evidenčné číslo bolo zadané správne, nesprávny bol štát. A moja otázka bola či sa v prípade, že doma už nenájdem potvrdnie o zaplatení viem ku kópií takého dokladu dostať na mieste kde som diaľničnú platil.
Na doplnenie: poslali mi to cez slovenskú advokátsku firmu.
23.02.2018 - 22:48:21
00
To neviem, ale za opýtanie nič nedáš. Skúsil by som to “uhádať” (slušne by som odpísal, čo sa asi stalo a že už doklad nemáš a požiadal by som ich o preverenie v systéme, že v ten deň bola zaplatená známka s takýmto EČV pod iným štátom na tom a tom priechode). Uviedol by som, že v prípade, že si to v systéme overiť nevedia, že si pripravený pokutu zaplatiť, keďže je to Tvoja chyba, že si doklad už vyhodil. BTW, prekvapuje ma toho 1/2 roka. Čo viem, tak pokuty z Maďarska chodia do 14 dní.
23.02.2018 - 22:58:39
00
Skúsiť to určite skúsim, mám na to 60 dní od doručenia, potom pokuta rastie z 81 na nejakých cca 150 eur. Mam len obavu o rýchlosť komunikácie cez tu advokátsku firmu.
23.02.2018 - 23:09:48
00
Pride mi to ako sikanovanie, mal si zadany zly stat ale pokutu vedeli kam poslat. Je jasne, ze vedeli z akeho statu si a podla SPZ si zaplatil.
25.02.2018 - 14:10:00
00
logicky :D
25.02.2018 - 15:30:27
00
astro
riešim práve podobný prípad (budem sa tomu venovať v pondelok v práci)
ale, 1. neviem ako na Slovensku ale v HU podpisuješ na pumpe že zadane EČV a aj ostatné je OK, (tak, že žiaľ je to Tvoja, moja chyba)
môj prípad je z augusta 2017, známku som kúpil (podľa maďarských pravidiel si máš odkladať potvrdenie o zaplatení 2 roky (slovom DVA) ja som ho samozrejme zahodil, ale mám bankový výpis ktorý dokazuje že som známku zaplatil kartou a na prekvapenie na maďarskej pumpe cca 50 km od KE sa mi podarilo bez problémov vybaviť kópiu lístka o zaplatení poplatku, zajtra to budem navzájom kontrolovať a mienim "mierne nasrať" právnu kanceláriu, lebo zatiaľ som presvedčený že JA som v práve a oni okrem chyby asi aj nezákonne získali (moje a aj tvoje) osobné údaje
kópiu bločku mi vydali na základe mojej EČV a vedel som presný dátum kedy to bolo
25.02.2018 - 18:19:52
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up