mardzo napísal:
Ja som si pred cca 14 dnami zvrtol koleno ( smikol som sa na klzkej podlahe ). Koleno mi uz odpuchlo. Doktor mi hovoril ze mam bicyklovat to pomaha...

Ked doktor radi bicyklovat, mysli tym vozenie po rovinkach s lahkym prevodom, nie to "nase" bajkovanie so stojkami a po trailoch...
12.08.2021 - 08:20:11
00
Ved hej v Ba len hradza Cunovo, cize rovinka.
12.08.2021 - 08:24:33
01
Keď sa mne prvýkrat vyvrtlo koleno, tiež zhruba pred 15 rokmi, tak mi doktor povedal, že mám bicyklovať a na kontrole sa ma pýtal, že ako som na tom a povedala som mu, že super, len do kopcov ma to trochu bolí. On sa zhrozil, že do akých kopcov? Ja, no na bicykli, to ste mi odporúčali a on myslel samozrejme na stacionárnom bicykli šliapať :D :D resp. po rovine a nie ako ja, hybaj na Kolibu. Každopádne odvtedy sa mi podvrtlo ešte párkrát a vždy som chvíľu nosila takú bandážo-ortézu ale potom si to musí zvyknúť samé, ideálne je posilňovať :) rokmi sa mi to zlepšuje a tú poruchovú nohu - ľavú mám dokonca silnejšiu a stabilnejšiu ako tú bezporuchovú :) ale netancujem, nehrám skvoš ani podobné pohyby kde sa prudko otáča nerobím
12.08.2021 - 08:48:01
00
Ja, keď som bol u dr s bolesťou kolena, povedal mi, že mám bicyklovať. Ale mňa práve len na bicykli bolelo to koleno. Vravím mu, tak po 7-8h na bicykli ma začína bolieť riadne. Zdvihol okuliare a či nechcem ísť radšej psychiatrovi... Ale, že môžu to byť akési skrátené upony, svaly, či čo. Začal som robiť 40' denne strečing a ono to pomohlo
12.08.2021 - 09:26:25
03
Tiez citim koleno, alebo skor tie upony nad nim. Idu na striedacku a len na biku cize podozrievam zle nastavenie biku. Vie niekto poradit co skusit posunut aby sa to zlepsilo?
12.08.2021 - 09:34:51
00
U mňa podobne na jar, keď som po zime prehodil SPD pedále späť na platformy a zabudol dať sedlo trochu nižšie. Skús ako prvé dať ho o 1 cm nižšie či nepomôže.
12.08.2021 - 09:41:40
00
Som ho praveze vyssie daval nedavno lebo tento test uz som robil.
12.08.2021 - 09:46:17
01
Tiež mám sedlo vyššie ako je optimum, dokonca mi to tak odporučili aj na Retul meraní posedu a je to super. Ja mám nejaké "ryhy" zospodu jabĺčka či čo, to mi povedal ortopéd, lebo bol prvý za tie roky čo sa na to snažím prísť, čo bol ochotný to skúmať a že preto ma to niekedy tak bolí, resp mám v kolene nepríjemný pocit, lebo sa mi mäkké tkanivá obšuchujú o tie "ryhy", ktoré tam mám presne z tých podvrtnutí, ktorých bolo za 15 rokov vskutku dosť. Zákrok mi odporúča až v krajnom prípade a dovtedy športovať s rozumom a snažiť sa to vyživovať. Bola som 2x na tej inekcii za 50 eur a odvtedy sú už asi 2 roky a klop klop nebolí ma. Ale sedlo musím mať o centimetrík vyššie :)
12.08.2021 - 10:27:00
00
Asi skusim este vyssi posed.
12.08.2021 - 13:46:42
00
Taktiež predozadný aj uhlový posun . Ak sú spd aj polohu - uhol kufru voči podrážke a vzdialenosť špičky od upnutia kufra . Možnosti je veľa , ale dá sa nájsť taka , pri ktorom boli najmenej než sa svaly a šľachy , väzy posilnia a bolesť ustúpi .
12.08.2021 - 15:18:27
00
To dava zmysel. Nehybat s tym kazdy vyjazd ale vzdy to nehat par tyzdnov kym sa to prejavi naplno.
12.08.2021 - 15:20:13
00
stealth napísal:
Zdravim vospolok. Poslednu dobu (dlhsiu) ma trapi taky zvlastny problem s pravym kolenom. Konkretne nejde o samotne koleno, ale subjektivne sa jedna o upon nad jablckom (patelou). Konkretne pri ohybani kolena mi nad jablckom na pravej strane stale akoby pukne. Ked to miesto chytim rukou a ohnem nohu, tak citim akoby na tom mieste nieco preskoci, akoby ten vaz quadricepsu (vid obrazok) sa nemestil pri ohnuni medzi medialnu a lateralnu cast stehennej kosti a nieco musel v smere sipky preskocit. Pisem subjektivne, lebo tak to citim, a neviem si predstavit nic ine, co by tam mohlo takto preskakovat. Nema/l niekto obdobny problem? Da sa to nejako riesit? Prejavuje sa to velmi casto pri slapani na bicykli. Nie je to bolestive, ale cim dalej tym je to viac neprijemne.
Dakujem za rady, ze mam ist k lekarovi (pojdem), ale posledna vec co chcem v tomto case je behat kade tade po ambulanciach.


Takze pre tych, ktori by trpeli podobnym problemom. Magenticka rezonancia ukazala, ze sa jednao tzv. plicu (teda nejaky vazovy zrast). Riesenie operacne, prestrihnut.
13.08.2021 - 09:55:10
00
No boa, to si nas moc nepotesil.
13.08.2021 - 14:33:26
00
Možno to nebude tvoj prípad, choď k ujovi ortopédovi a uvidíš, hlavne žiadnu paniku :) Inak, ja by som bola aj rada, keby mi niečo diagnostikovali, lebo napríklad ma bolí tak divne členok ale nič s ním oficiálne nemám, takže to nedokážem riešiť :) Normálne ma v ňom tak pichá niekedy ako keby som mala medzi kĺbom kus skla :) už keď som bola na ZŠ tak lekár povedal otcovi, že simulujem a či náhodou nemáme písomku a chcem sa uliať zo školy, otec povedal, že mám jednotky :) lekár, že AHA, no tak nič a to nič v členku nemám dodnes a dodnes ma to bolí :D
13.08.2021 - 15:01:39
00
Nie ze panika ale behat po cakarnach hore dole ma vobec nelaka.
13.08.2021 - 19:06:22
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Návleky / Na kolená)
keyboard_arrow_up