Neviem co mate proti "Tamtungom" u nas v rodine sa vyskytuje az 5 ks. Jeden S4 rok stary, dve S3 tri roky stare, S2 styri roky a jeden taky "hrackarsky" tusim S5570 Mini. Vsetky funguju bez problemov. Mozno ze je to tym ze "servisaka" co so o ich funkcnost stara mame doma po ruke (mladsi syn).
05.12.2014 - 19:38:36
00
Galaxy S II este nie je 4 roky ani na trhu, Galaxy S III detto este nie je 3 roky ani na trhu. Netreba prilis prehanat, potom to nevyzera hodnoverne. ;) A nejde o znacku telefonu ako taku, ale o Android - o nom niektori "eksperti" zovseobecnene generalizuju, ze po par mesiacoch je v srackach, spomaleny a co ja viem co. Ale to su "eksperti", takze to tak aj treba brat...
05.12.2014 - 22:42:06
00
Nieco k lacnym Android zariadeniam kategorie "no name": http://m.sme.sk/?cl=7531000
06.12.2014 - 02:10:51
00
"Používateľom nezostáva nič iné, iba pasívne prijímať situáciu takou, aká je. Pri kúpe smartfónov mimo etablovaných značiek by nemali používať mobil spôsobom, ktorý by mohol odhaliť ich súkromie alebo digitálne identity."

povedal by som, že hlavný rozdiel je v tom, že z neznačkových pôjdu tie údaje na ÚV KSČ(íny) a zo značkových do NSA/GCHQ :)
06.12.2014 - 07:40:24
05
Galaxy S II este nie je 4 roky ani na trhu, Galaxy S III detto este nie je 3 roky ani na trhu. Netreba prilis prehanat, potom to nevyzera hodnoverne. ;) A nejde o znacku telefonu ako taku, ale o Android - o nom niektori "eksperti" zovseobecnene generalizuju, ze po par mesiacoch je v srackach, spomaleny a co ja viem co. Ale to su "eksperti", takze to tak aj treba brat...

Jesus tak som pridal S2 a S3 pol roka zivota navyse. To je vekom. Mna ked sa pytaju kolko mam rokov tak si uz roky odpocitavam :) S tym spomalenim je na tom nieco pravdy, ale nas servisak si s tym poradi. V telefonoch mame prevazne custom ROM-ky. Dokonca syn ma v S2 nainstalovany Android 5 "lizatko" a ma ho stabilny. Jednoducho je najmladsi preto ma najstarsi telefon, to ho vsak vyprovokovalo aby sa zaujimal o upravy softu pre smartfony.
06.12.2014 - 08:17:40
00
povedal by som, že hlavný rozdiel je v tom, že z neznačkových pôjdu tie údaje na ÚV KSČ(íny) a zo značkových do NSA/GCHQ :)

alebo skor v ich obdobach v Japonsku, Korei..... :)
06.12.2014 - 09:15:15
00
Len pre zaujímavosť - Nokia X po piatich dňoch - skúšal som, koľko to asi vydrží v takom mojom typickom režime - cca. 25min. hovorov, s automatickým prepínaním na noc (22:00-6:00) do letového režimu, ale zasa celý deň na wifi (aj keď s vypnutou synchronizáciou) a s dvomi aktívnymi SIM-kami...

Prílohy:

5.png
5.png 49.48 KiB thumb_up0thumb_down

08.12.2014 - 21:01:39
00
Som si pozrel, ze co je to ta Nokia X. Naozaj si myslis, ze Ti uverim, ze s 1500 mAh bateriou si zaveseny 5 dni od rana do vecera na WiFi a surfujes po nete? :) A ak to myslis tak, ze ju mas zapnutu, pricom mas vypnutu synchronizaciu a ani nesurfujes, tak ju ani zapnutu asi nemas, lebo v Androide je defaultne WiFi prednastavena tak, ze ked telefon ide do sleep rezimu, tak WiFi vypne. Da sa to nastavenie zmenit, ale na co by to bolo dobre menit, keby sa ta WiFi vlastne ani nepouzivala. Jedine ak na zranie baterie. :)
08.12.2014 - 21:11:06
00
Pri NOKII X a XL je taký ten zbastarčený ANDROID ( kočkopes )
08.12.2014 - 21:22:42
00
Zvycajne velku cast baterky zozerie obrazovka. Ak tu dokazes usetrit baterku, tak mas vcelku vyhrane. Kedze bedo tam nema % obrazovky zrejme ho zredukoval na minimum.
08.12.2014 - 21:36:47
00
zaujímavé názory :)

Písal som moje typické použitie, takže surfovanie na mobile minimálne, počítač a iPad je v tomto predsa len pohodlnejší. Normálne nabíjam tak po 3 dňoch, ale v tom je aj niekoľko hodín počúvania muziky (z karty alebo Spotify) a podcastov (Nokia má celkom slušný zvukový výstup), obyčajne aj hodinka GPS (Locus/Waze) no a to je asi tak všetko. Your mileage may vary. :)
08.12.2014 - 22:38:16
00
Tak to je fakt slušné.
Ja sa v priemere držím jeden a pol dňa ale nešetrím ( wifi zapnuté non-stop, dátový prenos tiež, v poslednej dobe riešim aj prehliadanie internetu cez mobil ) ale ako som už písal, nebudem sa obmedzovať nejakou výdržou baterky veď mám mobil na to aby som ho používal a nie na batériové rekordy.
Moje maximum bolo 2dni a 6 hodín - ale to som už tuším tiež spomínal.
09.12.2014 - 05:05:35
00
Môj rekord s Lumiou 825 je 4 dni.....v letovom režime :D
09.12.2014 - 08:39:04
00
"...ale zasa celý deň na wifi (aj keď s vypnutou synchronizáciou)".A nasledne si napisal -"Písal som moje typické použitie, takže surfovanie na mobile minimálne".Takze tie tvoje 2 prispevky si dost odporuju.
09.12.2014 - 08:51:25
00
Celý deň je zapnuté wifi - čo je na tom nepochopiteľné? Ja som predsa nepísal, že celý deň surfujem, wifi slúži aj na iné veci. Ja len vidím kolegov, ako majú terajšie "vlajkové lode" ako LG G3 a wifi pekne manuálne pred použitím zapnú a po použití zasa vypnú. Asi im treba povedať, že to robiť nemusia... :)

Dám tu ešte jeden obrázok z normálneho používania - telefón v pohotovosti s jednou SIM-kou, bez vypínania wifi (myslím, že aj synchronizácia bola vtedy ešte zapnutá), Locus zaznamenával trasu asi 80km v aute (cca. 1,5 hod.). Zdá sa, že Nokia vie dobre optimalizovať spotrebu, podobne ako napr. Apple. Osobne si myslím, že je to aj kvôli tomu, že na pozadí nebežia žiadne Google Services. ;)

Prílohy:

Batéria.png
Batéria.png 55.98 KiB thumb_up0thumb_down

09.12.2014 - 10:02:18
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS)
keyboard_arrow_up