Caute , poradte plis
dalsi rok by som chcel zacat na novom MTB biku, moja srdcovka je merida tak zatial rozmyslam tymto smerom
http://www.merida.sk/prodej/carbon-flx-900-d-08
Poradte mozno nieco zaujimave do 50 000 hardtail, tak aby sa to dalo kupit v SR, idealne co najblizsie k KE
dik
09.09.2008 - 15:12:55
00
Velmi vyhodne su teraz haibiky vo vypredaji.
Toto mas za menej penazi a s oovela lepsou vidlou a brzdami.
http://www.kubicasport.eu/produkt/1182/ ... e-SE--XT-/

Trochu blbost mat na 50tisicovom biku najlacnejsie shimano kotucovky.
09.09.2008 - 15:28:01
00
ked sces meridu tak asi si zoberies tu co si poslal, ale ja by som za 50000 urcite rozmylsal na fullom, za to zozenies uz dost dobry full, a ak chces fakt len meridu tak zober si XC full http://www.merida.sk/prodej/mission-2000-d-08
09.09.2008 - 15:29:46
00
za 50 litrov by som sa radsej vzdal karbonoveho ramu a zobral napriklad Merida Matts FLX 3000-D
09.09.2008 - 15:36:02
00
a co ine okrem meridy by si odporucil do 50
09.09.2008 - 15:36:07
00
za 50 litrov by som sa radsej vzdal karbonoveho ramu a zobral napriklad Merida Matts FLX 3000-D

Ved ten haibike ma skoro rovnaku vybavu aj s karbonovym ramom a za 7tisic menej.
09.09.2008 - 15:39:19
00
Ivo Ak chceš tú Meridu tak Ti doporučujem si ju čo najskôr zaobstarať. Tieto modely sú totižto už skoro vypredané. /Čiže skoro nulové zásoby na sklade/.
Ak nechceš silou mocou karbón pozri si aj HFS3000-D. Je v lepšej výbave ako FLX900-D.
09.09.2008 - 15:50:41
00
Ivo Ak chceš tú Meridu tak Ti doporučujem si ju čo najskôr zaobstarať. Tieto modely sú totižto už skoro vypredané. /Čiže skoro nulové zásoby na sklade/.
Ak nechceš silou mocou karbón pozri si aj HFS3000-D. Je v lepšej výbave ako FLX900-D.


No vyzera dobre ta HFS, porozmyslam, dik
09.09.2008 - 15:54:47
00
Vystihol si to presne:
Ved ten haibike ma skoro rovnaku vybavu aj s karbonovym ramom a za 7tisic menej.


Neviem, co si jazdil doteraz, ked ides tam, kam ides (kabon), no od Meridy by som kukol, ako uz bolo spomenute, skor FLX 3000-D. Inac zle nevyzeraju ani Kelly´s Blade ci Kelly´s Mystery. Alebo takato "masovka" - Lapierre Pro Race 300 s uzasnym designom (mne sa dost paci). Ale Merida je Merida. :P
09.09.2008 - 15:55:27
00
udivuje ma ze niekto kto chce dat 50 tisic za bike sa pozera po znackach ako Merida a Kellys.
Na Slovensku naozaj nie je problem zohnat uz rozne aj nie Taiwanske pseudoznackove bicykle.
Vid znacky ako Trek, Lapierre, Commencal.

Dalsia skutocnost ktora ma trochu udivuje je fakt ze v dobe EU a bez colnych dovozov si clovek ktory chce naozaj nemalo investovat do biku nepozrie bicykle niekde mimo SR. Ci uz najblizsie CR alebo dalej ako Nemecko a Rakusko, kde su ceny podstatne, podstatne nizsie.
A to nehovorim o moznostiach ktore poskytuje ebay.

Len taky maly priklad:
Canyon Ultimate CF 7.0 MD - komplet karbon, najluxusnejsia vybava, vaha pod 10kg. Sice stoji o par korun viac ako Merida alebo spominany Lapierre ale vybavvou je daleko daleko za vsetkymi ponukanymi bikami.

Canyon Grand Canyon 9.0 SL
11.09.2008 - 11:22:35
00
nech ta ten LP ani len nenapadne kupovat... :lol:
11.09.2008 - 12:33:48
00
a co tak CUBE?
http://www.slovkolex.sk/index.php?modul ... 461#images
11.09.2008 - 13:26:45
00
udivuje ma ze niekto kto chce dat 50 tisic za bike sa pozera po znackach ako Merida a Kellys.
Na Slovensku naozaj nie je problem zohnat uz rozne aj nie Taiwanske pseudoznackove bicykle.
Vid znacky ako Trek, Lapierre, Commencal.

Dalsia skutocnost ktora ma trochu udivuje je fakt ze v dobe EU a bez colnych dovozov si clovek ktory chce naozaj nemalo investovat do biku nepozrie bicykle niekde mimo SR. Ci uz najblizsie CR alebo dalej ako Nemecko a Rakusko, kde su ceny podstatne, podstatne nizsie.
A to nehovorim o moznostiach ktore poskytuje ebay.

Len taky maly priklad:
Canyon Ultimate CF 7.0 MD - komplet karbon, najluxusnejsia vybava, vaha pod 10kg. Sice stoji o par korun viac ako Merida alebo spominany Lapierre ale vybavvou je daleko daleko za vsetkymi ponukanymi bikami.

Canyon Grand Canyon 9.0 SL


Ja si myslim, ze ked chce niekto Meridu, netrba ho silou mocou odhovarat. Ja som mal tiez pred casom a nemohol som sa stazovat.
Co sa tyka objednavania biku zo zahranicia - ked sa mi pokazi, tiez ho tam ponesiem??? Ono to nie je len o kupe ale aj o naslednom servise, lebo nie kazdy ma kamarata servisaka, nie kazdy chce servisovat bike, ktory nie je kupeny u neho (co z casti aj chapem). Takze aj nad takymito vecami treba premyslat, lebo v dnesnej dobe megaprodukcie nie vsetko vzide z liniek v 100% stave a moze to byt z hocikade, nielen z Taiwanu...
11.09.2008 - 14:26:57
00
chces investov
Caute , poradte plis
dalsi rok by som chcel zacat na novom MTB biku, moja srdcovka je merida tak zatial rozmyslam tymto smerom
http://www.merida.sk/prodej/carbon-flx-900-d-08
Poradte mozno nieco zaujimave do 50 000 hardtail, tak aby sa to dalo kupit v SR, idealne co najblizsie k KE
dik


Ivo vies co si ja myslim ? Ze by ti bolo dobre trochu poradit alebo aspon povedat svoj nazor na tvoj vyber. Nepozeral som tvoju meridu, pozeral som tie Canyony co sem niekto pastol co si akoze mas kupit radsej miesto tvojej vysnivanej meridy... moj nazor je troska odlisny, ten canyon ma 9,5kg zrejme bez pedalov, ma to carbonovy ram, vidlu so zdvihom 80mm, velmi rychle plaste. Podla mna je to bike vylozene pre chrtov, aj to pre uplne ortodoxnych pretoze normalnejsi chrti jazdia uz chrtie XC fully so zdvihmi 100/100. Ortodoxny chrt je vacsinou uz tak v problematike in ze nepotrebuje aby mu radili s kupou noveho biku. Teda si myslim ze ty chrt nie si ani ortodoxny ani obycajny, len jednoducho mas prislusny obnos a chces si spravit radost a kupit novy moderny bike. Ak som sa teda v mojej vykonstruovanej teorii nepomylil odporucal by som ti kupit si radsej normalneho fulla, nieco so zdvihmi 120-140mm lebo s takym bikom zazijes urcite viac muziky za rovnake koruny ako na HT so zdvihom 80mm bars aj pod 10kg... tolko moj nazor...
11.09.2008 - 18:53:05
00
ved obehni kosicke kamenne shopy.. ved je ich malo :) sem-tam sa najde dobra akcia, treba sa pytat a vyzvedat...
11.09.2008 - 19:31:17
00
keyboard_arrow_up