...v katalógoch pravidelne čítavam o stropoch v rozmedzí 80-85 kg. Iste, u light materiálu, nie u bežnej konzumnej sériovky, ale cyklistika je predovšetkým vyhradená masochistickým chrtom.

zase nepreháňaj... light materiál je pre masochistických chrtov (že marečej?), normálne bajky sú konštruované do 120 kg a nebudeme predsa týmto ľuďom upierať čaro dvoch kolies... lepšie, ako keby sa mali preháňať na štvorkolkách.
12.10.2008 - 22:46:26
00
Co je zle na tomto fulle napr. ? ma lepsiu vybavu jak tie HT
http://www.kubicasport.eu/produkt/782/Haibike-Scream-SL/

Hm, toto nechápem... Draken má 15 príspevkov, z toho na 3-4 doporučuje Haibike. Najprv som si myslel, že je vlastníkom kola tejto značky a dobre ju pozná, alebo ich dováža nejaký jeho kamarát a nakoniec som zistil, že junáčik sedlá CTM.
Ako vieš, že Haibike Scream SL je lepší ako CTM Zephyr? Samorejme, okrem ceny...
13.10.2008 - 22:01:31
00
zase nepreháňaj... light materiál je pre masochistických chrtov (že marečej?), normálne bajky sú konštruované do 120 kg a nebudeme predsa týmto ľuďom upierať čaro dvoch kolies... lepšie, ako keby sa mali preháňať na štvorkolkách.


absolutne nechapem kde tu niektori beru iluziu ze biky su stavane na vahu 80-85kg... asi nebudem daleko od pravdy ked poviem ze najviac bikov sa preda kde... v amerike... a teraz podme ratat tych americkych chrtov... no a co sme naratali... kulove... z hamburgerov a coly chrtov nevypestujes... ked k tomu priratas ich zakony na zaklade ktorych sa aj pri vlastnej debilite da od vyrobcu cohokolvek vysudit mraky penazi tak si nemozes mysliet ine len nez bezny standartny bike predavany kdekolvek na svete musi uniest aj americkeho hrocha jazdiaceho na comkolvek, akokolvek ak na tom nie je vyslovene napisane "For Marecej etc. only!" okrem toho taky tazsi pripadne obeznejsi ludia co som zatial ja mal moznost si vsimnut nejazdia na tych bikoch ziadne extra prasaciny ako mladeznici s 50kg zivej vahy ktori spravia FR^DH stroj aj s obycajneho XC :)
14.10.2008 - 01:42:28
00
Nijaká ilúzia, poznáme svoj materiál:

http://www.suncycle.sk/index2.php?nazov=PM28-Ti&id=924

ďalej American Classic u najľahších kolies dávali 85, teraz som videl v novom katalógu zmenu na 100 kg max.
a ozvali sa aj chrti, však Jezus, čo vyťahali Revolutiony špice...
14.10.2008 - 10:27:30
00
moj lapier je vraj tiez do 100 kg ... takze podla tvojej teorie tulenik kedze sa snim prave nemaznam ... kolko mu davas casu kym praskne? lebo inak jedine ze tlmic mam len kusok od maxima odporucaneho
14.10.2008 - 10:35:26
00
Mne to príde pomerne zvláštne že sa na bike vyteperí aj niekto s nie práve vytrvaleckou konštrukciou svojho ja...
Hlavne po to, čo v katalógoch pravidelne čítavam o stropoch v rozmedzí 80-85 kg. Iste, u light materiálu, nie u bežnej konzumnej sériovky, ale cyklistika je predovšetkým vyhradená masochistickým chrtom.


to si dobre zaťal...
02.01.2009 - 11:44:28
00
Co je zle na tomto fulle napr. ? ma lepsiu vybavu jak tie HT
http://www.kubicasport.eu/produkt/782/Haibike-Scream-SL/


vybava je to posledne na co sa berie ohlad ... resp predposledne
02.01.2009 - 12:01:56
00
ked ma niekto 105kil a zacne normalne jazdit na bicykli a hybat sa tak v strede sezony musi mat 90 aj keby nechcel...a ak to tak nema byt tak by som radsej tie peniaze dal do auta alebo kam a ak niekto zacina s bicyklovanim tak by som kludne kupil aj daku meridu za 15 tisic a venoval sa technike a kondicke...a tie lacnejsie bajky niesu aspon extra fajnove na zatazenie...ked sa chcem naucit poriadne soferovat nepotrebujem bmw ale staci mi aj fabia a potom zistim ako dalej ... :idea: napr http://www.merida.sk/prodej/matts-tfs-100-d-08
02.01.2009 - 12:58:57
00
... ... ale cyklistika je predovšetkým vyhradená masochistickým chrtom.


Som maly tlsty siroky a prestarnuty a pokial sa pamatam tak sklony k masochizmu ma obchadzali. A na chrtenie som dost lenivy. A cyklistika je moja vasen. Asi sa pojdem za to do kuta hanbit. :D
02.01.2009 - 13:23:05
00
myslim ze taketo by ti bolo site na mieru ..... a tu toru radsej vzduchovu .... neviem co je to za oznacenie CL, nemalo to byt skor SL? :?

http://www.suncycle.sk/index2lapierre.php?nazov=TECNIC%20500&id=992&extra=9
02.01.2009 - 14:10:01
00
V tejto cenovej hladine si vyber HT hmotnosti sa určite báť nemusíš väčšina bikov je robená a dimenzovaná na 130kg.Ak budeš jazdiť agresívnejšie kašli na výbavu(šaletr,radenie,...)priorita by ti malo byť rám,vidlica,kluky,kolesá a samozrejme brzdy,kt. ťa musia vediež aj zastaviť.U fulíkov sa tiež nemusíš báť tiež sú stavané na váhu do 130kilečiek vínimka najlachšie xc stroje.Sám mám nad 100 kilo a viem čo môj full znesie a nešetrím ho.
02.01.2009 - 15:50:11
00
TIR-X: pozeral som sa na to v uplynulých dňoch, bežné konštrukčné hmotnosti sú 120 kg.
02.01.2009 - 16:05:39
00
Tuleník môj má nosnosť do 135kg a aj predtým čo som mal bol rovnako natom.Záleží asi od značky aký matroš použije na stavbu biku a čo na ňom robíš.
02.01.2009 - 16:19:43
00
tulenik, prečo by sa "bacuľkovia" nemohli bicyklovať? Je to o záujme, koníčku a nie o profi cyklistike. a pre tých, čo chcú schudnúť je to lepšie ako behanie - kvôli kĺbom. To by zase mne mohol niekto hovoriť že som somár, keď sa nevenujem športovej streľbe, keď vďaka otcovi mám na to ideálne podmienky a mám na to vlohy. no mňa baví cyklistika, s ktorou som začal po 20tke :-( (neboli možnosti) a v nej nič nedosiahnem okrem dobrého pocitu. :-)
07.01.2009 - 19:30:55
00
:D Tfuj
Hahahaa no toto je gol, Dijck jak keby mal nastaveny dajaky automatizovany program ktory by mu nonstop vyhladaval v celom MTBiker fore slova "chrt", "asfalt", a podobne terminy jednoznacne (a jedine) spojene s pravym AM.ENom, pretoze kdekolvek sa toto slovo zmieni tak je tam aj jeho komentar :D

Ale uznavam ze ten popis od tulena je riadna ch.jovina - zkade beries, ze masivnejsie postavy toho maju "natahane" menej, alebo maju mensiu "vytrvalost"? ROpa si tiez myslim ze nema zrovna adekvatnu logiku v tomto smere, ale alespom si to zaklada na nejakych kvazi faktoch... Pista to zhrnul najlepsie :)

Podla mna full za 30 pre masivnejsiu postavu fungovat moze, ale osobne by som do toho nesiel, ked uz pre nic ine, tak pre to, ze z toho tlmenia naozaj moc mat nebudes. Zato Kona robi kuprikladu taky Hoss (ten sa vojde do tych 20, alebo sa mylim?), a ten je akoze specificky dizajnovany aby vydrzal viac. Potom je tam este aj Five-O kebyze to beres vaznejsie ale to uz asi pojde o triedu vyssie, co sa ceny tyka, a naviac k tomu uz existuju aj lepsie alternativy (HTcka s +- 150mm zdvihu)
07.01.2009 - 21:29:02
00
keyboard_arrow_up