Caute, chcel by som sa opytat na tieto 2 bajky
http://www.kubicasport.eu/produkt/1962/Haibike-TrailStar-SL-2010--moznost-vybavy-XT-/

http://velosprint.sk/shop/c.224_557/giant-reign-2-12.p.25648

zaujima ma hlavne riesenie zadnej stavby, celkove preferencie a vidla, ktory z nich by ste mi odporucili ( bude to moj prvz full)
12.04.2012 - 21:11:52
00
podla mna jasna volba....haibike je lacnejsi... :-) ma lepsiu vidlu lepsie brzdy lepsi tlmic....a aj ked si priplatis za komplet vybavu XT tak ta to vyde lacnejsie...ako 1900 eur za giant z velosprintu....:-) velosprint celkovo ma podla mna trochu vysoke ceny...:-/ na tom giante su brzdy len avid elixir 1 na haibiku su avid elixir 5 :-) neviem co riesis:-) tlmic ma tiez lepsi haibike...tri mody tuhosti pruzenia.... :-) navyse giant ma az moc ohnute trubky....haibike je podla mna aj na pohlad krajsi....o tom ze ma lepsiu vybavu...sa ani netreba rozpravat lebo ma :-)
12.04.2012 - 22:50:59
00
giant, lebo maestro..
12.04.2012 - 23:27:17
00
zavisi od priorit...Giant ma rokmi overeny system pruzenia, Hai zase lepsiu bizuteriu, ktoru ale lahsie vymenis...za mna by som bral Giant, ram je zaklad...
...co sa vzhladu tyka, to je individualne, ale giant na mna posobi solidnejsie aj napriek ohybanym trubkam, Hai mi pride ako strasny lowend ram, profilacia trubiek ako spred 10rokov...
13.04.2012 - 10:15:03
00
Tak tak, ram je zaklad. Komponenty casom pomenis, ale ram ti ostane na par rokov.
13.04.2012 - 10:21:26
00
odvez sa na kazdom. pri fulle to nie je o brzdach alebo o klukach ale hlavne o chode zadnej stavby. kazdemu vyhovuje nieco ine. mozno budes mat stastie a bude ti vyhovovat prave chod haibiku. tym padom by si mal bike na ktorom sa ti dobre jazdi so slusnou vybavou. co vsak z toho ze usetris ked ti to nebude vyhovovat? ale ano bude to brzdit;)
13.04.2012 - 10:27:21
00
hmm
giant, lebo maestro..
vzdy sa mi vo Vele "paci" vyraz super pocit z pohupovania. Ziadna znacka si nemoze dovoli vypustit do predaja neaky nepodarok, bez ohladu ci to e sikmac, nemec, ameruicin. A nesmiem zabudnut na par fotiek co sa tu obiavylo od clenov fora ako sa im Gigant ram zlomil(prasknul) medzi capom na sedlovej trupke a stredom kluk. Hajbike sa ti urcite nezlomi, kamarat(l_laco) ho jazdi cca dva roky vazi metrak a moc ho nesetri. Vozil sa aj na Reiginovi, skus mu poslat PMko. Podla mna radsej Haibike, ma lepsi tlmic na slapanie do kopca a po rovine ako Reigin. Neviem co budes na nom jazdi, ci skor zjazdy alebo aj neake vuyslapy a dlhsie trasy.
14.04.2012 - 10:33:38
00
ja mam tiez gianta a propedal ani nepouzivam lebo netreba,max. kdesi po asfalte ale predpokladam ze ak hladas bike na 150 zdvihoch tak toho asfaltu moc nebude, tiez by som bral gianta,ram je zaklad ako tu uz bolo spomenute a to ze niekdo sa vozi 2 roky a nepraskol mu ram :D co nato povedat :D kamarat sa vozil 5 rokov na reigne a tiez mu nepraskol
14.04.2012 - 16:15:05
00
ano ram je zaklad ale co tym chces povedat ze preto zobrat radsej reigna??mas nejaku info ze haibike ramy niesu take kvalitne ako gianty??? kamarat sa na nom vozil 5 rokov...upresni aky teren akym stylom jazdi...lebo aj ja sa mozem vozit 10 rokov na skladacke do obchodu a naspet....a nezlomi sa...ale nebudem preto niekomu radit tu skladacku...zato ze sa nezlomila... :-D ako bolo pisane l_laco ten bajk nesetri a nieje vobec lahky...takze asi tie ramy od haibike nebudu zle :-) spoluziak jazdi haibike edition sl je to ht ked mal model 2010 praskol mu ram pri zvare zadnej stavby a sedlovej trubky....vyreklamovali mu to a dostal ram 2011 tento ram je krajsi...ma zopar odlisnosti oproti 2010 a zatial mu nic nieje... :-) takze treba vzdy dufat ze dostanes ram na ktorom nieje nejaka vada...(ktora sa casom moze prejavit)....a za druhe ide aj o to ako tomu ramu v terene nakladas...ci dostava poriadne zabrat...alebo ci ho setris... :-) kazdy ram dokaze prasknut...ak sa prekroci limit toho co ten ram vydrzi :-) a ano je pravda ze najlepsie je vyskusat co ti sadne....ale ak mu sadnu obydva....tak ja by som v takom pripade bral hai....lebo ak dobre sadnu obydva ramy...tak rozdiel je uz len v cene...a bizuteriia a haibike ma lepsiu aj cenu aj bizu... :-)
14.04.2012 - 17:05:39
00
ano ram je zaklad ale co tym chces povedat ze preto zobrat radsej reigna??


presne tak :D ako napisal nihil: lebo MAESTRO
14.04.2012 - 17:17:02
00
nedá sa povedať že by to bol jednoznačne lepší systém, každý má svoje plusy a mínusy. Všetko záleží od toho, aké nepríjemné vlastnosti je ochotný autor témy akceptovať :D
14.04.2012 - 17:25:08
00
no tak mi povedz nieco o neprijemnostiach maestra
14.04.2012 - 17:38:23
00
Si myslíš že je to dokonalý systém ktorý rozdrtí vo všetkých ohľadoch akúkoľvek konkurenciu? :)
Môžeš znova prečítať túto tému a niečo tam určite nájdeš porovnanie/co-je-skoro-idealne-odpruzenie-t22580.html :)
14.04.2012 - 17:57:00
00
Zase polovica bude tlačiť tú svoju značku. Treba ísť do ZA, dá sa tam skúsiť u Kubicu Haibike a vo Velosprinte Giant a rozhodnúť čo ti sedí, prípadne vybrať niečo úplne iné keď nebudú sedieť. To že ti niekto opíše aký je super nič neznamená.

Základ je, aby bicykel sedel tebe. Čo je pre jedného super, sa druhému nemusí páčiť vôbec. A nejaké články o zázračných pruženiach sú na 90% marketingové bláboly. Nevraviac o tom, že pri prvom fulle aj tak nevieš čo chceš a čo ti sedí.
14.04.2012 - 18:01:22
00
Si myslíš že je to dokonalý systém ktorý rozdrtí vo všetkých ohľadoch akúkoľvek konkurenciu? :)
Môžeš znova prečítať túto tému a niečo tam určite nájdeš porovnanie/co-je-skoro-idealne-odpruzenie-t22580.html :)


to som vzivote netvrdil a ani moj dalsi bike urcite nebude giant,len ma to zaujimalo
14.04.2012 - 20:14:27
00
keyboard_arrow_up