Poprosim o nazor:
Pri kupe noveho full-u ist do karbonu alebo hlinika? Ako je to s porovnanim vybavy Shimano XT vs. SRAM GX?

Konkretne:
Giant Trance Advanced 27.2 2 (2016)
vs.
Giant Trance 27.5 1.5 LTD (2016)

Vdaka
30.03.2016 - 16:03:42
00
Kedze mam karbon HT tak urcite karbon. Jazda na karbonovom fulle bude ako na lietajucom koberci, co sa tyka tlmenia vibracii, narazov...

Rozdiel XT a GX neviem posudit, jazdil som vzdy len XT a to je bezproblemove, celu sezonu cca. 3000km nebolo nutne nic stelovat.
30.03.2016 - 16:16:44
00
carbon
xt
30.03.2016 - 16:27:32
02
Tak ten ram v karbone vyzera samozrejme lepsie, aj ked pri tomto giante az taky rozdiel nieje podla mna, ja som vyberal novy ghost slamr karbon vs hlinik a tam je karbonovy ram dizajnovo uplne v inej triede ako hlinik . A za mna osobne jedine XT a FOX, ale to je osobna preferencia. Takze keby som mal vybrat z tych dvoch kupim radsej hlinik koli osadeniu. Pri fulle by som to tlmenie vibracii az tak zhavo ako pri HT nevidel. Tam mas predsa len na tlmenie zadnu stavbu a ram ma byt co najtuhsi.
30.03.2016 - 23:24:45
02
Fiha, no tazko povedat...popravde, ked som ja kupoval, tak som ani nevedel, ze v tej sume je dostupny aj karbon :-D :-D
Oproti tomu hliniku sa na tom karbonovom asi usetrilo na odpruzeni, ked je ta ista suma...neviem, kazdopadne ja mam presne ten hlinikovy trance 1.5 a moj nazor je, ze nim by si chybu nespravil. Vidla fox na nom ma uz 34mm nohy, zatial co rock shox sektor ma 32mm a 140 zdvih by si zasluzil uz 34 si myslim...prehadzovacky by mna osobne az tak nezaujimali. Ten bike je stelesnený univerzál - od pohodoveho celodenneho vyjazdu cez rýchle švihy až po jazdu v bikeparku.

Prílohy:

20160223_135059.jpg
20160223_135059.jpg 709.53 KiB thumb_up4thumb_down

31.03.2016 - 00:18:20
00
Fiha, no tazko povedat...popravde, ked som ja kupoval, tak som ani nevedel, ze v tej sume je dostupny aj karbon :-D :-D
Oproti tomu hliniku sa na tom karbonovom asi usetrilo na odpruzeni, ked je ta ista suma...neviem, kazdopadne ja mam presne ten hlinikovy trance 1.5 a moj nazor je, ze nim by si chybu nespravil. Vidla fox na nom ma uz 34mm nohy, zatial co rock shox sektor ma 32mm a 140 zdvih by si zasluzil uz 34 si myslim...prehadzovacky by mna osobne az tak nezaujimali. Ten bike je stelesnený univerzál - od pohodoveho celodenneho vyjazdu cez rýchle švihy až po jazdu v bikeparku.


Dik za foto, takto to vyzera lepsie ako na stranke Giant.
31.03.2016 - 09:24:12
00
Ked som ten ram videl nazivo, tak sme sa aj s predajcom zhodli, ze tato forma povrchovej upravy vyzera velmi dobre - tym mam na mysli prevedenie ,,raw'' teda to co vidis nie je nastriekana siva farba ale prirodzena farba toho hlinikoveho ramu, na ktorom je uz iba nejaky bezfarebny lak a nastriekane napisy s grafikou. Na rame teda vidiet rozne odlesky po lesteni/bruseni. Mne osobne sa tento surovy vzhlad oziveny jedovato zelenou paci.
Ale aj ten cierny bude urcite super.
31.03.2016 - 09:39:19
00
Mate niekto skusenost so setom SRAM GX? Presnost radenia, zivotnost, servis, vychytavky, da sa kombinovat s s komponentami Shimano keby nieco? Je to porovnatelne s XT alebo je to "ina trieda"?
31.03.2016 - 10:09:27
00
skus toto http://mtbs.cz/clanek/sram-gx-2016-stavebnice-pro-vsechny/kategorie/tech-news
31.03.2016 - 12:07:14
00
ak nemáš na fulle správne nastavené hojdacie komponenty, tak ti je tam karbón na figu. Jazdil som aj karbónové aj al fullky. Osobný názor,- radšej dobré a správne nastavené pruženie na hline ako nedoladený na karbóne. A aj pri karbóne je dôležité na akú funkciu je určený. Mal som aj Trenca 150/150mm. Skvelá mašinka, hlavne keď máš dobre poladenú vidlu aj tlmič tak to žerie a žehlí parádne. Neviem o akých vibráciách tu chalani píšu.
01.04.2016 - 21:48:06
00
neviem co su to "hojdacie komponenty" ale trepes uplne kraviny...
-"radšej dobré a správne nastavené pruženie na hline ako nedoladený na karbóne" - akoze na karbone si nevies spravne nastavit tlmic?
-"A aj pri karbóne je dôležité na akú funkciu je určený" - pri kazdom je dolezite na co je ten bajk urceny (nebudes jazdit EN na XC bajku)
01.04.2016 - 21:59:22
00
hojdacie komponenty som uviedol ďalej (vidla, tlmič) čítaj vyššie a pochopíš prečo som tak reagoval. bavíme sa o biku na hline v lepšej výbave, kvalitnejšej vidle, tlmiči a o karbóne, ktorý je na tom výbavou nižšie.
01.04.2016 - 22:01:59
00
Dokaze rekreakcny jazdec zistit rozdiel medzi karbonovym a Al ramom???

Priznam sa jazdim na Al hardtaile, fully mam vyskusane len s Al ramom...
02.04.2016 - 15:02:44
00
Ci si to vsimnes pocas jazdy ? Pokial nemas velmi vela odjazdene a velmi vela skusenosti tak si to ani nemas ako uvedomit.. To za co si priplacas je vacsia tuhost ramu, ta sa prejavi bez toho ze by si si to uvedomil tym ze bajk bude lepsi "drzat stupu". Cely bajk bude zaroven tak o pol kila lahsi a hlavne aj ten kto na bajku nikdy nesedel vidi ze ten karbonovy ma omnoho krajsi a premakanejsi ram, ja som siel napr do karbonu z velkej casti z toho posledneho dovodu.
A karbon vs alu pekne testovali v Santa Cruz https://www.youtube.com/watch?v=xreZdUBqpJs
02.04.2016 - 16:56:42
03
lase99 napísal:
Dokaze rekreakcny jazdec zistit rozdiel medzi karbonovym a Al ramom???

Priznam sa jazdim na Al hardtaile, fully mam vyskusane len s Al ramom...


Pokial nie je uplny bambus a ma aspon trochu citu, spozna to hned. Ja si pamatam na prvu jazdu na mojom bajku, kedy som len krutil hlavou, ako je mozny taky rozdiel. Pred karbonom som mal velmi dlho AL Meridu komplet XT aj vzduchova Rock Shox vidla. Ten rozdiel v rame je naozaj dost citit.

marek_K karbon znesie dost, ale ze bude az taky rozdiel oproti AL, to som necakal. Hlavne s tym zavazim som tipoval, ze carbon praskne skor. Super video.
02.04.2016 - 19:23:16
00
keyboard_arrow_up