tak tato otazka ma stve uz dlho kedze som si pořídil zrkadlovku ale este som s nou nebol na dlhsom bike-vylete, ako nosite fotak (hlavne zrkadlovky) na biku? napr ked ho dam do batohu zostane mi v nom velmi malo miesta a hlavne sa bojim padu (mohol by som spadnut na batoh), tiez pripadne 'natriasania' pri zjazdoch alebo nebodaj skokov co by urcite nebolo pre fotak prijemne. na druhu stranu nosenie mimo batoh je asi nemozne. ako to riesite vy? <ja som to zatial riesil tak ze mam fotak v brasni a tu v batohu, druhy objektiv mam v 'pukacom' sacku (presnejsie v troch :D ) >
03.03.2008 - 20:09:10
00
neboj takych je tu urcite viac... no donedavna som zrkadlovicu tiez viezol v batohu a tiez som tam uz potom nemal viac miesta...
asi najhorsie bolo to ked som zobral fotak so sebou a celu cestu som sa bal, tak ako ty pises, ze ci ho nerozbijem a tak...
dalsi problem bol ten, ze kym si zastavil bike, dal si dole batoh, vytiahol brasnu, odtial si vytiahol fotak, tak ta mohlo aj porazit, a to co si potreboval v rychlosti odfotit bolo fuc...
tak som sa rozhodol, ze si kupim nejaky lepsi kompakt a budem ho mat stale pri sebe, nikde pripnuty na popruhu na batohu, lebo niekde rozbit drahu zrkadlovicu sa mi fakt nechce...
03.03.2008 - 20:14:14
00
Ked ja na vylety vozim fotak, tak ho mam v puzdre, a to je putkom na opasok pripevnene na pravy popruh batohu, cize ho mam akoby pod ramenom. Potom mam pre istotu este krizom cez seba ramenny popruh, keby nahodou sa putko rozpojilo. Takto mi fotak neklze na hrud, nejak velmi neprekaza a pri foteni sa nemusim hrabat v ruksaku. Da sa fotit aj za jazdy, teda pokial nezjazdujes akurat, to som neskusal.
03.03.2008 - 20:19:53
00
zrkadlovku nosim v brasni spolu s dalsim objektivom... brasna ide do 20l batoha.... bohuzial maly vak s camelom sa nekamarati so zrkadlovkou....
03.03.2008 - 21:17:30
00
Mal som Olympus Camediu C-1400 a pre istotu som ju na kolo nenosil. Bola trošku veľká a neskladná.
Teraz mám kompakt a tak ide do vrecka na drese. Nepatrím totiž medzi batôžkárov... Ak sa nechystám fotit za jazdy, alebo ide väčšia skupina a je väčšie riziko pádu, tak ho preventívne zabalím do vesty, rukávku alebo niečoho podobného, čo nemám na sebe.
03.03.2008 - 22:11:52
00
tiez som sa donedavna pokusal vyriesit tento problem, no a nakoniec som to vyriesil kupou kompaktu, miesto v podstate nezaberie skoro ziadne no a ked ta nieco zaujme tak to hned cvaknes, viem ze kvalita to nebude ako so zrkadlovkou, ale je to asi najlepsie riesenie a do batohu potrebujes dat aj ine tiez velmi dolezite veci.
04.03.2008 - 08:00:49
00
Ja mam kompakt vždy na popruhu na krku zaveseny a uchyteny pod lavým trakom od cykl. gatí. a ked dačo, vyhrniem dres, odopnem rychlospojku a fotim. ked beriem Rodinného "obra" tak zasadne v batohu. no vtedy už nemám "čistu" mysel pri bajkovaní. Vždy mam kdesi v zadu v hemisfere udaj o investíci na chrbte a bajkovacka nie je to prave orechové. Však to poznáte všetci.
04.03.2008 - 08:06:39
00
Nosim v brasni a v batohu , sprvu som sa bal ze fotak niekde rozbijem ale teraz uz ani nemyslim nato ze ho vobec mam :] , akurat neviem co za camel by som kupil aby sa tam natrepal aj ten pristroj :roll:
Dalsia vec je to ze dlho trva kym ho dostanem z batoha a brasne , takto mi uz usla liska , srny ,zajac, sovy a ktovie co este :]
04.03.2008 - 09:45:58
00
podla mna sa len bojite ... ja mam sice kompakt .. ale preca len troska vzcsi ;-] a normalka snim lyzujem ci jazdim a myslim ze to natriasanie mu neublizi a skor padnes ked na to budes stale mysliet ako ked sa sustredis na jazdu
04.03.2008 - 09:50:25
00
Na prsnom popruhu. Ta snuro co ide sikmo hore je zabezpecenie aby mi to nespadlo ak rozopnem.

Prílohy:

Fotak.jpg
Fotak.jpg 26.28 KiB thumb_up0thumb_down

04.03.2008 - 10:07:14
00
Pista skvelé riešenie. Hlavne na maličkú zrkadlovku. hehe
Jednoznačne bude najlepšie origoš priečinkový polstrovaný foto batoh na hrb. Djick sa tu ešte nezapojil? hehe
Nemajte z pádu na bicykli mindrák a aj tak si myslím že foťák najskôr poškodím pri fotení a to už nemá s brašňou nič spoločné. hehe
Moja osobná skúsenosť. Egejské more, statív na skalke, demontujem foťák zo statívu a zrazu člup. Foťák ponorka. A bolo po ňóóóóóm, hehe.
04.03.2008 - 15:15:06
00
ja nosim moj starsi Canon Powershot A530 na bedrovom popruhu od Camela na strane v brasnicke a zatial v poho,tie Powershoty su fakt dost odolne,niekdy sa divim,ze stale bez problemov foti :shock: Je to trochu otrava nadbiehat,zastavovat,rychlo vybrat fotit ci tocit,chce to organizaciu a ked chces vela fotiek(materialu na movie) vyjazd uz nieje taky svizny,kazdu chvilu na Teba vsetci cakaju :?
04.03.2008 - 15:21:20
00
Pista skvelé riešenie. Hlavne na maličkú zrkadlovku. hehe
Momentalne Panasonic DMC-TZ3, tak isto som vozil Olympus c-750 co uz bol dost slusny balicek. Hlavny dovod, ze ak padam dopredu obvykle stihnem vystrcit ruky a ked nabok tak nenarazi. 8)
04.03.2008 - 18:13:23
00
ja som nosil dakedy vo vrecku (kompakt), potom som ho stratil :cry: --kupil som novy o cosi vacsi a teraz ho vozim v batohu ..aj tak ked idem na daky vacsi vylet tak berem kopu inych veci tak batoh beriem tak ci tak
04.03.2008 - 18:43:00
00
občas hajzla v ruksaku ale potom idem radšej opatrne :wink:
04.03.2008 - 18:45:51
00
keyboard_arrow_up