Zdravím tu všetkých, dlho som ničím neprispel a ani vo sne by ma nenapadlo že by som prispieval za takýchto okolností.
Minulý týždeň vo štvrtok som mal menšiu srdcovú príhodu, aj keď niečo podobné som už zažil pred 5 rokmi tento krát to bolo oveľa horšie, k zdravotným problémom sa pridružil veľký strach a neistota o seba a moju rodinu. Absoloval som množstvo vyšetrení (EKG, EKG Holter, Echokardiologické vyšetrenie atď) Potvrdila sa diagnoza I 48 ( fibrilácia predsiení a flater) , túto diagnozu mi určili aj pred 5 rokmi avšak s papiermi ktoré som dostal od kardiologa(sukromného) moja obvodná lekárka nič nerobila, ubezpečila ma že o nič nejde že ide len o pretaženie a že 50% ľudí má podobné problémi.
Takže 5 rokov som sa absolútne neliečil a je len zázrak že som ešte tu, vo štvrtok na mna v tej nemocnici pozerali ako na debila, ako je možne že nie som pod dohladom kardiologa a neužívam žiadne lieky na srdce.
Je možne že bike bude pre mňa len jedna krásna spomienka, zaťial mám absolútny zákaz akéjkoľvek námahy, vyvarovať sa stresom, veľa spánku a bla, bla, bla.
No a prečo to píšem?
Ak by mi vedel niekto k tejto téme niečo napísať alebo má(l) podobné problemi budem rad ak sa vyjadrí, poprípade poradí čo dalej. Dakujem všetkým.
13.11.2007 - 15:17:45
00
este to nevesaj na klinec,das trochu pauzu(aj tak ide zima) stav sa trocha zlepsi a predsa aj to srdce si bude pytat trocha pohybu :wink: niesom ziadny odbornik na srdcia,ale that's how it works...
13.11.2007 - 16:14:01
00
No a prečo to píšem?
Ak by mi vedel niekto k tejto téme niečo napísať alebo má(l) podobné problemi budem rad ak sa vyjadrí, poprípade poradí čo dalej. Dakujem všetkým.


este to nevesaj na klinec,das trochu pauzu(aj tak ide zima) stav sa trocha zlepsi a predsa aj to srdce si bude pytat trocha pohybu :wink: niesom ziadny odbornik na srdcia,ale that's how it works...


warzone, fakt si poradil... :roll:
13.11.2007 - 19:19:02
00
ja viem,ze odborne moc nie,ale trocha psychicky hadam... :oops:
13.11.2007 - 19:24:45
00
Tak ja mam v rodine vrodene srdcove choroby moj bratranek mal tiez nieco no neviem co presne ale to ked bol mladsi operovali ho a zakazali mu akykolvek sport no ale ked mladenu cloveku nieco zakazu tak sa na ten zakaz ajtak vy**** takze zacal aj on bikovat ale len trochu a neskor presiel na biathlon ktory robi vrcholovo a ma uz aj europe jedny z najlepsich uspechov popri tom v lete bikuje somnou a snazi sa pravdaze nemoze ziedny kofein a podobne latky.
Ja som mal tiez nieco najprv mi zistili len selest ktory bol dost silny a potom este nejaky defekt na nejakej komore alebo ako to uz oni nazyvaju a tiez som mal zakazane namahavejsie cvicenia ale mna nastastie neoperovali ale pravidelne EKG a veci suvisiace s tym museli byt no casom sa to nejako zlepsilo a ked lekarka pocula ze aky sport robim a ake dlhe trasy tak len ocami gulala a povedala ze ked necitim nijaku zataz tak nech pokracujem a popri tom v zime trenujem biathlon.
takze treba si dat pauzicku uzivat si a ked zacnes o5 na jar bikovat tak len tak aby si sa neutrapil a postupne zase tempo zvysovat budes to vidiet sam na sebe ako ti bude podla toho sa budes riadit.
13.11.2007 - 20:40:35
00
Treba o tom probleme vsetko nastudovat. Mam ale zato, ze ziadny pohyb tiez nie je riesenie.
14.11.2007 - 06:35:30
00
Nie sú to práve doktori a doktorky, čo tvrdia, že šport a pohyb utvrdzujú zdravie? Myslím, že áno, sú.
tadeas...presne tak, ako povedal warzone. Na pesimizmus sa vykakaj, daj pauzu a na sezónu, keď budeš pekne odpočinutý, oprášiš bicykel a budeš si budovať pevnejšie zdravie.... :wink:
14.11.2007 - 06:48:27
00
Žiadny pohyb je blbosť, lebo to už iba chátraš. Samozrejme, závisí vlastne nie na tom, ČO ti je (tá diagnóza), ale ako sa organizmus do toho stavu dostal a v ňom "drží" (odpoveď na otázku "prečo?" je to o čo tu beží).
Dnes sa už nejako veľmi nenamieta proti tomu, aby sa človek po ľahšom infarkte (závisí totiž aj na rozsahu poškodenia) vypracoval na vytrvalca schopného odbehnúť maratón. Fotrík dostal v 17ke cukrovku, dovtedy bicykloval a vtedy mu ju zakázali "lebo si treba dávať pozor a diabetikom sa horšie hoja zranenia". Neskôr sa ukázalo, že na druhej strane sa napr. cievy udržiavajú v lepšom stave - diabetes ich síce poškodzuje, ale MENEJ - a za posledných 20 rokov bežne stretávam športovcov diabetikov, hovorím o úrovni od výkonnostnej vyššie (môj občasný spolulezec si tiež usilovne vychľastal cukrovku a v podstate normálne funguje, len pri vyššej záťaži musí dotankovávať primerane sacharidy, aby nešiel do hypoglykémie, čo sa nám raz aj stalo). Takže - it depends. Pravdou však je, že lekári sa môžu radšej správať alibisticky... lenže, lekárovi nad hlavou visí Damoklov meč paragrafov - ak by sa niečo stalo, môže si to odniesť.
14.11.2007 - 07:56:42
00
Dakujem všetkým za podporu, verím že sa všetko v lepšie obráti :roll:
14.11.2007 - 15:42:39
00
tadeas, hlavu hore, poriadne ale poriadne oddychnut, na jar si opat medzi nami a urcite sa nenechaj dokazit liekmi neskutocnych objemov, uz som videl ludi co takto dopadli!!! vela zdaru a oddychu zvlast


Naposledy upravil kaso02 dňa 14.11.2007 - 18:11:43, celkovo upravené 1 krát.

14.11.2007 - 17:50:24
00
Dakujem všetkým za podporu, verím že sa všetko v lepšie obráti :roll:


Myslim ze mozem bez obav tvrdit, ze vsetci ti drzime palce. Chvilu som sa pokusal vzit do tvojej koze a rozmyslat co by som asi urobil. Hladal by som dobreho odbornika, ak sa da medzi telovychovnymi lekarmi a snazil by som sa mu doverovat. Poslem tvoj uvod kamosovi z fakulty telesnej vychovy, dufam ze ti to nevadi.
14.11.2007 - 17:55:35
00
Zdravotníctvo je nebezpečné...

Koho raz chytí do svojich pazúrov, toho tak ľahko nepustí. Každá ambulancia, cez ktorú prejdeš, ti nájde niekoľko zdravotných problémov, o ktorých si predtým ani netušil a nevadili ti v živote. Potom je to už horšie... Stále ti vŕta v hlave, čo keď ten doktor mal náhodou pravdu, čo keď sa nemýlil...

Zdravotnícke postupy zapadajú do seba ako články reťaze. Postupne prechádzaš článkami, v každom článku sa niečo o sebe dozvieš, ale skutočnú pravdu sa dozvieš len v tom poslednom článku. Až v tom poslednom článku zdravotnej starostlivosti sa dozvieš pravdu, čo ti to vlastne bolo a čo ti mali liečiť. Lebo keď máš protekciu, tak ti to doktor, ako si tak ležíš nahatý na chladnom nerezovom stole, pošušká do uška...
14.11.2007 - 21:04:01
00
Asi to moze byt zaujimave pre viacerych, tak posielam odpoved z FTVS verejne:
----------------------------------------------------------------------------------------
Narodny ustav srdcovych a cievnych chorob - jednoznacne najlepsie pracovisko u nas, porovnatelne sa akymkolvek podobnym kardiologickym pracoviskom v zahranici. Arytmie, ktore ma - fibrilacia a flutter - nemusia znamenat automaticky koniec akehokolvek zatazenia. Naopak, ak treba rozsirit tusim P vlnu na EKG, tak sa praveze predpisuje vytrvalostne zatazenie miernej intenzity. Bicykel je vhodny - ale v ziadnom pripade nie kopce!!! Ale toto vsetko je vec pre kvalitneho kardiologa, hlavne nech si nenechava radit od hocikoho - napriklad odo mna. :-) Ani od inych lekarov, ktori nie su kardiologovia.

Ak sa nebude liecit, umrtnost je asi 50 %. Prajem mu vela stastia.
----------------------------------------------------------------------------------------

Posledna veta je trocha surova, ale aj tak som ju nechal. Myslim si, ze nie je cas na hrdinske slova ale na spolupracu s odbornikmi. Opakujem - drzim palce, nech si este uzijes dost pohybu a hlavne nepadni do pesimizmu.
15.11.2007 - 08:47:15
00
pista: dakujem, kardiolog mi bol pridelený podľa obvodu, či je najlepší to neviem, uvidím čo sa bude diať ako bude prebiehať liečba a tak.
50% poteší :wink:
Hlavu nevešám, bicykel je krásny šport ak by som naozaj musel skončiť tak sa s tým nejako vyrovnám, mám už ine priority v živote, 5 mesačného a 19 mesačnú radosť a samozrejme manželku.
15.11.2007 - 11:55:06
00
Úmrtnosť je VŽDY v konečnom zúčtovaní 100% :twisted:
15.11.2007 - 12:04:45
00
keyboard_arrow_up