Zdravím ľudkovia. Chcem sa nejak spojiť s biker komunitou a tak som cez google našiel toto fórum. snáď píšem do správnej témy, poznáte to... v každom fóre sa človek hneď stratí.

o čo sa jedná:

Potrebujem radu ohľadom kúpy bicykla. Mám 23 rokov, chuť po adrenalíne (zdravom, nie som samovrah :D) od malička jazdím na kadejakých bikoch ale skôr mestský bikepark ako lesy, no lesy aj tak milujem ale nemám na to bike a preto sa rozhodujem kúpiť niečo nové. neviem presne aký typ, či horský celopružený bike alebo rovno enduro. no čo viem tak nechcem cross alebo downhill, takže niečo medzi. Problém je, že aj keď sa viem vždy vo všetkom rozhodnúť tak tu som na mäkko a neviem si rady :/ potrebujem názor nestrannej osoby alebo Ľudí a hlavne skúsenejších ako ste určite Vy. Dnes som už takmer zacvakal v obchode za bicykel ale povedal som si, že ešte počkám a rozmyslím si to. V obchode (Kellys v našom meste) som premýšlal nad Kellysom tyke 50 2016 z 2000e na 1500 alebo potom kellys swag 50 2016 z 2700 na 1700 (bol ako testovací bike na festivale dajákom, preto tá zľava) Viem, že tieto biky sú odlišné ale to je práve to, že nie som pevne rozhodnutý ktorý typ bicykla. Vravia mi že s endurom do kopca a po rovine ťažko (neviem čo ne na tom pravdy ) ale kondičku mám dobrú. V obchode mi skôr navrhli zobrať kellys tyke 50 lebo je multifunkčný a vraj ho viac využijem. A teda neviem či kúpiť enduro aby som mal zážitok z jazdy dole kopcom ale hore si zamakám alebo celoopruženú klasiku s ktorou vyjdem hore ako nič ale dole si budem dávať bacha a napríklad v bikepark malino brdo v RK budem chodiť len po ceste dole :D Ale kto vie aké majú skúsenosti, preto sa pýtam vás, skúsenejších. aký máte názor vy a zároveň mi môžete poradiť iný bike. Chcel by som od 1000 do 1500 max. Sám neviem či ten tyke 50 by bol premňa tak dobrý. jeho rám sa mi nepáčil a potrpím si na vzhľade. a k tomu bola iba jedna farba, oranžová. a ani neviem či mi vôbec treba práve typ 2016. aj minuloročný by mi stačil. dodám ešte že to má byť nový alebo zánovný bike, nie z bazaru :) Kludne môžme rozvinúť debatu lebo premňa je 1.000-1.500e dosť ale som ochotný toľko dať na moju vášeň, určite ma chápete.

premýšlal som ešte nad rockmachine blizzard 90 27 . z 2000 za cca 1400
25.08.2016 - 23:13:07
00
Ono ide o to co budes jazdit.Ja som kupil HTcko,ze sak na moje vyjazdiky do lesa bude stacit.Potom som siel do full 120mm,to bola rozpravka a hovorim si,ze toto je to prave.No a nakoniec som zistil,ze radsej si do kopca viac zamakam a za odmenu si to dole poriadne pustim a idem do endura.A neni pravda,ze na endure sa neda po rovine alebo kopcoch.Ved na kopce a tazky teren enduro je.Aby si si vyslapal hore a pustil sa dole.Ale ked chces jazdit aj tazsi teren,treba aj tlacit aj nosit.Ale to uz neni o bajku.
Na druhej strane su ludia,ktori presli z full na HT.Takze sam musis vediet co chces.Ak nevies,kup nejaky trail bajk a uvidis ktorym smerom Ta to zacne tahat.Ale to moc na parky,alebo tazku divocinu nebude.
Tot moj nazor.
26.08.2016 - 06:46:39
00
keyboard_arrow_up