Mame tu temy
- Vojna na Ukrajine
- Izrael vs Hamas
Lenze zial tam sa to nekonci.
Teraz to vrie medzi Pakistanom a Iranom.
Zajtra to uz moze byt medzi Koreami.
Okolo cerveneho mora tiez este moze byt mela.
Asi jedine miesto, kde to uticha je Taiwan.
19.01.2024 - 11:18:09
00
Taiwan utícha? Nemám ten pocit, tam sa guma španuje stále čo to občas vnímam, aj po posledných voľbách…
19.01.2024 - 17:59:58
00
i.redd.it
Cestovatelske odporucania europy podla australskej vlady. :)
Treba si klast otazky kto profituje z konfliktov, lebo zadarmo ani kura nehrabe.
19.01.2024 - 18:23:04
01
Aké otázky si prosím ťa chceš klásť? Liliputin sníva o veľkom Rusku a Macko Pu zas sníva o veľkej Číne. Prvý si už svoj sen plní a druhý zbrojí o 106, aby bol pripravený lepšie, ako ten prvý. Soroša, židojašterov, ani reptiliánov za tým ozaj nemusíš hľadať. Keby tie dve tupelá neboli mentálne zaseknuté v 19-tom storočí, bol by tu kľud.
20.01.2024 - 00:41:34
01
Da sa suhlasit, ale napr zla situacia DE UK FR si mozu za to aj sami. Lebo vela pracechtivych cs/slovakov chcelo ist na zapad po revolucii, ale blokovali svoj pracovny trh.
Pod zamienkou "multikulti" teraz tam maju stvrte plne "utecencov" co len beru davky. Sa tam boji chodit aj policia, lebo cierny, arabi, turci a neviem co este robi bordel. :)
Chlap ide do vojny sam a rodinu nechava doma.
Chlap utekajuci pred vojnou bere rodinu so sebou.

Dam dalsiu recnicku otazku, co tie clny plne chlapov znamenaju? Podla mna je to bezpecnostne riziko-trojsky kon ako zvnutra znicit eu.
20.01.2024 - 09:08:30
02
Tak neviem či by som to považoval za trojskeho koňa, jednoducho aj keď od nás odchádzali do Ameriky tak išli mladí chlapi ako prvý... Ale zas tak isto ani nesúhlasím s migračnou politikou. Nie preto, že by som ich mal za teroristov ale preto, že čím ich bude viac, tým menej sa prispôsobia svojmu prostrediu a budú jednoducho vznikať skôr či neskôr kultúrne napätia, pretože veľa z nás malo ružové okuliare a jednoducho tie kultúrne rozdiely sú veľké... A vieme čo dokážu robiť kultúrne/náboženské rozdiely...
20.01.2024 - 13:22:14
07
Migracia odnepamati bola, je a bude. Bodka. Skor ako reci o nepaceni a hrozbach odporucam zmierit sa s tymto prostym a nemennym faktom.
A nasledne sa snazit byt vsimavy a ludsky k svojmu okoliu a susedom, aby sa necitili vyluceni a lahsie sa integrovali. A to nehovorim len o Mustafovi, ale aj obycajnej Aranke, ktora tu zije uz stovky rokov a aj tak sa na nu pozerame cez prsty. A vlastne naco tu pliest nejaku farbu pleti, na tej nezalezi. Nas charakterizuje, ze ked zdochla koza mne, nech podochne aj vsetkym susedom. Na stra'y! a vseslovianska vzajomnost a ine blabla...

A ruku na srdce, ked sa clovek pozrie na to, koho si tu az na vynimky uz 30 rokov volime, tak tato dzamahiria ma ovela, ovela vacsi problem vo svojich vlastnych prazdnych hlavach, nez v nejakych migrantoch. Nas kazdy migrant moze iba ak kulturne a intelektualne povzniest. A to myslim uplne vazne. Ale aj ten najblbsi ma stale dost rozumu, aby siel o dum dal a neskoncil tu. Pretoze az taky blby predsa len nie je... a to jasne vidiet na cislach.

A aby som nebol uplne OT: kym budu hranice a "viera" v cokolvek, dovtedy budu aj vojny. Simple as that.
20.01.2024 - 23:52:22
16
milos21 ano Taiwan bude chvilu kludnejsi, lebo Biden po ich volbach oznamil, ze Taiwan ostava pod kontrolou Ciny.
To asi za tie koaly, co im Cina posiela naspat😉
21.01.2024 - 16:05:07
00
bmat napísal:
Tak neviem či by som to považoval za trojskeho koňa, jednoducho aj keď od nás odchádzali do Ameriky tak išli mladí chlapi ako prvý...

Sli tam s holym zadkom a par buchtami.
S vidinou zarobku, lepsieho zivota, integrovat sa.

Nerobili bordel, nerozbijali obchody a nepodpalovali auta.
https://youtube.com/shorts/y5E2oJwh0GM
21.01.2024 - 22:49:14
01
Ja viem ze to je marne, ale... ehm
Skus si predstavit, ze tie nezmysly ktorym veris a ktorymi sa krmis by boli skutocne pravda. A teda ze tie miliony migrantov sem do eu prisli nie za vidinou lepsieho zivota, ale robit bordel, rozbijat a palit...
Vies mi vysvetlit, kde su? Co robia? Ako to, ze este mame nejake obchody a nevypalene auta? To maju tie miliony krvilacnych migrantov vsetci mokre zapalky a makke kamene ci co?! Ved nas mali uz davno ubit capicami, to su taki neschopni v tom niceni zapadu?!

Normalne ziju, pracuju, mnohi sa pretlkaju ako vedia. Skodia ich minimalne pocty. Tak ako aj v tej amerike skodilo par slovakov ci akychkolvek narodnosti, to je uplne normalne.

Existuju dva svety. Jeden je svet realny, cisla, fakty. Je obrovsky a zlozity a matuci.
Druhy je svet emocionalny v nasich hlavach. Ten je casto krasne jednoduchy, ale absolutne odtrhnuty od toho realneho. Pretoze hlada najjednoduchsie odpovede, nie tie najspravnejsie. Neustale ho treba kalibrovat, namahavo do neho hadzat presne cisla a fakty, aby sa nestratil. Ty do neho hadzes parsekundove obrazky z youtube. To nie su fakty, to su skratky pre tvoj mozog hladny po emociach a zmysle.

Fakt je, ze v eu mame miliony migrantov a 1,5 miliona policajtov. Keby to boli "zli" migranti, uz si vsetkych tych policajtov davno upliekli na razni. Fakt, ze tak nerobia a ze len zlomok z nich pacha trestnu cinnost znamena, ze siris bludy a klames svoj mozog. Preco to robis?
22.01.2024 - 07:45:10
313
Co mne vadi su osobne utoky ked dojdu argumenty... Vsakze.
Hore som postol foto eu mapy, kde podla australskej vlady je vyobrazena "rizikovost" dovolenkovych destinacii.
Preco zapadne staty s vyssim pomerom "multikulti" su vyobrazene na zlto, ked podla teba "iba par" emigrantov z celeho poctu sa nevie zmestit do koze.
Maju dost policajtov aj fungujuce tajne sluzby (na vyssej urovni ako u nas) v zapadnych krajinach, no napriek tomu sa deju nepokoje.
Asi tych problemovych migrantov nebude len "zopar"
landgeistdotcom.files.wordpress.com
landgeistdotcom.files.wordpress.com
Ohladom tej svajciarskej "anomalie" asi tolko, ze velka vacsina vlastni zbran. A vyzera ze to pomaha.
22.01.2024 - 11:27:19
01
Skor by som povedal, ze svajciari si tam len tak hocikoho nepustili …
22.01.2024 - 13:52:38
01
Ja neutocim. Ja ti venujem svoj drahocenny cas. V ramci neho som ti polozil par otazok, na ktore si sa vysral. Zodpovedz ich a mozme pokracovat.

Takze znovu, co dnes, vcera a predvcerom robili tie miliony migrantov? Aku zlobu? Ake nepokoje?

Cize preco chce tvoj mozog radsej emociu a nie racio? Preco viera a nie fakty?

A prihodim aj bonusovu: preco sa u nas udiali utoky aktivnych strelcov? Mam na mysli konkretne zamocku, devinsku, prahu a ako perlicku aj Hepnarovu?
Zodpovedz prosim jasne na otazky, neodbiehaj od nich, nech sa niekam dostaneme. Dakujem
22.01.2024 - 16:47:04
04
Ťažko reagovať na niečo čo od príchodu zanecháva pachuť. Neviem ako súvisi biely strelec z Prahy zmagorený ruskou propagandou a farební útočníci ovplyvnení ich náboženstvom (či až fanatizmom). Môžeš byť spokojný, v uplynulých pár dňoch nebol zaznamenaný útok na územi eu.
Milión migrantov neznamená že všetci naraz vybehnú s nožmi a začnú kosiť domáce obyvateľstvo. To som nepovedal. Existuje drobná trestná činnosť (zas nie všetci naraz), a takéto veci sa nemusia dostať do novín.
Ano ano, naražam na komentár "každý sa pretĺka ako vie" alebo ked nevie, či nemá skills potom ostáva podradná práca. A komu to nevonia, skúsi trestnú činnosť. Predsa jedlo a strecha nie je zadarmo.
Nemám informáciu že by každý emigrant bol lekar, inžinier, programátor, atď.
Čo je však kľúčové, spýtať sa domácich, či sa cítia bezpečne a nielen za jasného dňa.
Napr nie všetky časti velkomiest po zotmení sú bezpečné. Informácie mám od rodiny, napr Viedeň bolo tam trochu dusno, pár rokov sú už v štajersku na dome, dá sa povedať malebná atmosfera ako z plagátu, bez rušivých vplyvov.
https://apnews.com/article/austria-churches-terror-threat-e8f865683b0c08b71020d787a5af6067
https://www.rfi.fr/en/international/20231019-eu-ministers-call-for-tougher-immigration-policies-after-terror-attacks Vlády po smrtiacich útokoch začínajú reagovať na migráciu-mohli reagovať skôr; na margo toho ako je snaha pretláčať naratív že riziko terorizmu je mizivé. Ono raz snád bude, keď opatrenia na migraciu sa budú dalej sprísňovať..
22.01.2024 - 19:15:00
01
Mas pravdu,
ale v tejto dobe sa nenosi vlastny nazor.
Bud si ruSSofil, alebo uSSafil.
Co je dost skoda🫣
22.01.2024 - 20:14:52
01
keyboard_arrow_up