otazka znie: existuje taka sranda ze spedecka ale neespedecka? co sa tyka pedalov ze z jednej strany klipsa a z druhej klasika a co sa tyka tretier ze system prichytenia by sa dal schovat aby vznikla normalna hladka podrazka a vsetko by sa to dalo zmenezovat za jazdy alebo popripade velmi rychlo... bolo by to pohodlne do kopca mat nohu napevno a pri komplikovanych terenoch by sa tretra razom zmeniala na tenisku... ked to existuje tak dajte vediet kde sa to da zohnat asi by som to chcel :-)
09.12.2005 - 10:41:47
00
noo...tak pedale take su...ked nenajdes pedale tak v pohode kupis v kazdom lepsom cyklaku take platformove redukcie na spd.neviem ci ste ma pochopili,tak to poviem inac. proste seknes miesto topanky do spd taku plosinku ktora sa tvari ako normalan pedala...kvalita tychto redukcii je vsak diskutabilna...a spd topanky sa myslim daju pouzit aj na normalne pedale,len ti v nich slabo budu drzat nohy...ale bacha musia to byt mtb boty!!! dobrym riesenim su spd pedale s klietkou...
09.12.2005 - 13:46:24
00
Nauc sa jazdit v SPD a nebudes mat problem.
09.12.2005 - 14:38:19
00
presne tak...nauc sa jazdit v SPD a nemas problem...ved vypnut nohu je dnes uz naozaj otazka milisekundy....aj ked je pravda, ze som sa neraz vysypal kvoli zaseknutej nohe...vacsinou to bola ale moja vina :)
09.12.2005 - 19:04:17
00
neboj keď sa strepeš ono ťa to vypne len taký fukot, ale také pedále, ako spomýnaš sa robia (shimano) - hliníkové pltformy. tá redukcia je len nasilu, šmýka sa - veď je to plast. pri tvojom riešení by si nemal ani poriadne pedále ani boty a to by malo kvantum nevýhod ktoré by ťa žrali. spd je super a ak je to špekulácia tak nešpekuluj a ver nám, ak nie tak sorry
09.12.2005 - 23:23:11
00
pruser je ze som este na espedeckach nejazdil a tak trosku ma to hryzie uz davnejsie som to chcel namontovat ale nak som sa k tomu nedopracoval... stale si hovorim ze som len hobista fajnsmeker ze naco to silit ... ale asi sa do toho pustim spolu s novym bajkom... diky za rady a vesele vianoce a stastnu novu sezonu :-)
11.12.2005 - 02:33:53
00
kúp, kúp určite kúp!!! v poslednej dobe som nahovoril 3 ľudí a ďakovali na druhý deň. to že jazdíš rekreačne nič nemení na tom, že by si nemohol jazdiť rekreačne na spd. ak ti nejde o zvýšenie výkonu(zaručujem jeho zvýšenie) tak zvýšiš komfort. nemusíš si naprávať nohy na pedáloch, nemusíš sa báť, že sa ti s nich šmyknú nohy(celú túru ich odignoruješ), môžeš ťahať aj dohora dodola do štvorca do kruhu ... :) padneš možno vtedy keď pôjdeš 5km/h a budeš sa s niekim baviť a zabudneš na ne. ak sa budeš báť v zjazde, vypneš sa - alebo si začas môžeš ponechať plastové redukcie a použiť ich. môžeš na nich jazdiť v topánkach do práce/školy. neuvažuj viac, iba o tom, že aké kúpiš. podľa mňa je to jedno, ak nehľadíš na váhu. lacné sú na jedno kopyto. do 1000,- a boty, ja mám diadory, ale dajú sa lacnejšie northwawe, ktoré sú v pohode. ak si turista a prejdeš niečo aj pešo, kúp turistické (trekingové). majú len jednu nevýhodu(ak sú iba šnurovacie), že pri ťahu hore dávaš trocha energie do rozťahovania šnúriek. ale ak nejdeš závodiť, tak je to jedno.určite ich kúp a odpíš na tento príspevok tvoje dojmy. ak nebudeš spokojný fukneš ich na inzerátik a bude. šťastné vienoce aj tebe a nezabudni na niečom makať aj v zime.
12.12.2005 - 09:21:13
00
Skús sa pozrieť na shimano PD-M 545 alebo M424. Rozdiel je v tom, že jedny majú plastový ramik okolo spd alebo duralový. Alebo ešte PD-M324
12.12.2005 - 12:21:27
00
dobre sa to pocuva jajaaj ... v stredu letim domov z tohto vybuchmi zahateneho severu londyna a uvidim po troch mesiacoch bajk... sadam bez ohladu na okolnosti sak uz s ami aj o tom sniva jak bajkujem hruzza tato destinacia nemaju tu kopce a ani kofolu nechapem ako mozu takto zit :-) zatim dufam ze blava nema nejak extra snehu a ze sa bude dat urobit aspoin desat ostentativnych kilometrov na chut :-)
12.12.2005 - 14:56:01
00
Som za SPD, ale teraz, ked sem tam treba ratat zo smykmi som radsej nahodil klasiku. Naviac namiesto investicie do navlekov obuvam kvalitne treky. Neprefukne a ked obcas treba da sa v tom chodit.
12.12.2005 - 16:12:48
00
nooo, priamo v centre BA sneh neni ale akonahle vyjdes trosku vyssie za Kamzik alebo na Kobylu nad devinom tak ta privita min 10cm snehu...ale je vpohode, fajne tvrdy vymrznuty...podrzi Ta :)
12.12.2005 - 17:31:24
00
Ja som tiez len nedavno zacal jazdit na SPD a uz viem aj padat ze ani neviem ako to vypnem ale viem co myslis. Tie pedaly mam aj ja ale zhodil som dole tie plasty. Momentami ked zjazdujem tak by som chcel ich mat ale nie! Treba sa naucit aj zjazdovat s tym a casom to ide
12.12.2005 - 18:41:56
00
:)
12.12.2005 - 22:57:52
00
co sa ba a snehu tyka tak v sobotu v meste suchota, slniecko, krasa no hor sa na bike ale bojoval som kazdu chvilu s neprekonatelnym ladom...

vid foto, a take je to v karpatoch vsade :D

http://storage.matejmojzes.sk/bike/DSC01992.jpg

to som sa uz nasral a zdokumentoval som to nech sa aj iny pobavia :) je to asfaltka z kacinu ku 2 kamenolomom.

btw jazdim SPD a vypina to naozaj samo pri padoch, nieje problem, akurat kua som dotrhal neoprenove navleky o pilu...
12.12.2005 - 23:09:47
00
dikes za fotky a starostlivost.... bajkersky boh zaplat... o takomto case budem uz v sedle takze som zvedavy kam to dotiahnem... no pozeram ze vlese kam dusa neslapla to bude nevesele ale vsetko sa uvidi az zajtra... ked mi neodmrzne ustrojenstvo o 24 hodin tu bude drobny riport cafes
13.12.2005 - 16:18:26
00
keyboard_arrow_up