ram prelisovany objimkov nieje nic nevidane a prasknuty karbonovy ram kvoli silne zatiahnutej objimke tiez nie, takze bacha na to, treba to robit citlivo ale pevne...hlinik tece, karbon praska

láme (vsak marecej) :lol:
04.12.2008 - 23:59:30
00
Presmük aj objimku dotahujem len rukou a skor silno ako slabo to nieje problem. Take rajdy dotiahnut aby sa nepretacali a nepraskli to je bombonik heh.
05.12.2008 - 08:19:08
00
4 turbi
pospominaj,ked som sem dal otazku ohladom dlzky ramienka,jak ste sa do mna pustili,jo hold,pre vas asi stupidna otazka,no to vies,mne sa tu zda zas kopec reci o karbone smiesnych,kedze ten material velmi dobre poznam(z nicoho nic som s nim sedem rokov prichadzal kazdodenne do styku v robote),ale nesnazim sa tu dakoho preto znizit.
05.12.2008 - 09:47:42
00
pomsta chuti najlepsie vychladena ;-]
05.12.2008 - 09:59:46
00
kaktuss, nechcem sa do Teba pustat aj ja, ale napisem uprimne, ze by som skutocne nechcel, aby mi clovek s Tvojim pristupom montoval napr. airbagy abo bezpecnostne pasy do vozidla. A dokonca ani ten presmyk by som Ta nenechal montovat na moj bike. Ved v Cernobyle tiez odhadovali podla pocitu a ako dopadli, ze? Cize ak vyrobca stanovi bezpecny utahovaci moment, tak naco by sme sa tym riadili ked to mame v rukach, no nie? :roll:
05.12.2008 - 10:07:26
00
kaktuss opýtam sa ťa takto myslené bez irónie myslíš si že keď výrobca udáva doporučený momenty na svojich komponentoch či už novodurove alebo hliníkove atď že to nemá opodstatnenie a piše to tam len tak?
05.12.2008 - 10:09:45
00
hehe
Ako som už povedal na XC daj stredné ramienko. Krátke síce môžeš dať ale v tom prípade použi cestný prehadzovač. Dlhé ramienko Ti môže v istých prípadoch zavadzať a z estetického hľadiska je stredné krajšie. Na ostatné detaily Ti odpovedal Mlok.
Čo sa uťahovacích momentov týka keď budeš montovať šálter zo stredným ramienkom použi silu 8-10 Nm, na skrutku upevňujúca radiace lanko 4-6Nm.
hehe
05.12.2008 - 10:11:58
00
ja len ci sa tu v tejto teme nezabudlo na jednu podstatnu vec...
NIE, CIERNE UHLIE SKUTOCNE NIE JE CARBON!!! :lol:
05.12.2008 - 10:14:54
00
to máš pravdu bo s novodurom sa nedá kuriť tak dobre ak s uhlim :wink:
05.12.2008 - 10:17:53
00
...mam taky pocit ze vacsina carbonovych ramov ma ako spojivo pouzite zivice (co su myslim termosety) a novodur je termoplasticka latka :!: :idea: :mrgreen:
05.12.2008 - 10:24:35
00
DI2 *eb na detaily. Dobre vieš že toto je náš slengový výraz pre karbón aj keď novodur je skôr hajzlová záležitosť. hehe
Skúsme sa vrátiť k Nm.
Ináč fakt by sme sa aspoň pred a cez vánoce mohli ku sebe správať milšie. hehe
05.12.2008 - 10:30:53
00
ved to nebolo myslene vazne... clovek si musi obcas rypnut aby vedel ze zije... kua naco tam potom hadzem totych :mrgreen: blbcov :?: ...asi budem musiet namiesto toho pisat hehe...
hehe... :mrgreen:
05.12.2008 - 10:33:07
00
taaaakze k tomu utahovaciemu momentu.
myslim si,ze ten moment je tam predpisany spravne,teda asi,lebo ono neni nahodny,ak konstrukter zacal vychadzat s toho,ze potrebuje daku obimku,ktora ma drzat dakou silou,tak mu s toho vydu dake rozmery,potom vypocita,ze na danom obvode obimky potrebije dosiahnut danu silu v tahu a na zaklade toho vypocita(xe lepsie kukne do tabulky :mrgreen: )vhodny priemer srobu a zvysok predpisuju tabulky a z toho vychadza aj ten utahovaci moment a ked nemame momentovy kluc,tak pouzijem sposob,ako som popisal vyssie a vychadza to dost podobne,o daco viac(overene rokmi praxe!!!!!!!!!) a maly dodatok,ak vyrobca ramu upravuje utahovacie momenty pre komponenty,tak bud vie,ze je to predimenzovane,alebo poddimenzoval ram v danom mieste a tajne dufa,ze staci,ak sa to slabsie utiahne a potom tie problemi,ktore tu kazdy den riesite xe xe neni nad teoriu spojenu s praxou xe xe. 8)
05.12.2008 - 19:08:31
00
lolo :mrgreen: a ešte by si nám mohol objasniť doťahovanie rajd na predstavci,rohov na rajdách a podobne asi to bude zaujímavé čitanie Turbi si poučený? :roll:
05.12.2008 - 20:15:43
00
ram prelisovany objimkov nieje nic nevidane a prasknuty karbonovy ram kvoli silne zatiahnutej objimke tiez nie, takze bacha na to, treba to robit citlivo ale pevne...hlinik tece, karbon praska

láme (vsak marecej) :lol:

davno si nepamatam viac odveci prispevok
05.12.2008 - 23:41:23
00
keyboard_arrow_up