chcem sa nieco spytat (nie ze mi budete hovorit kde som to mal dat, nechcel som zakladat novu temu, nic lepsie ma nenapadlo)
1. je podla vas ram Rock Machine stampede dobry a je podla vas cena 4,5k primerana? (znamy zase vymysla)
a 2. neviem ci je to realne, ale dnes som isiel brutal zjazdom - najprv les, potom po luke (nesnazil som sa mat stale prsty na brzdach) a ked som sa potom pozrel na prednu a na zadnu kotucovku, tak ma az zamrazilo :idea: predna mala normalnu farbu, ale ta zadna bola/je taka zhnednuta (hlavne na hrane)
Takze otazka znie: spalil som tu kotucovku?
09.04.2007 - 21:39:12
00
ad2: nespalil... len sa ti zahrial kotuc...
10.04.2007 - 08:29:03
00
ak si uz kotuc vydrhol a stale ma o zopar odtienov tmavsiu farbu ( cize je cierny) tak je spaleny, ale nemusi to vzdy znamenat koniec pre kotuc.
10.04.2007 - 11:50:50
00
ved prave, koniec bude, ked bude ohnuty
BTW: takze spaleny je, ked je fasa cierny? alebo uz sa mu nechce ani brzdit? :wink:
10.04.2007 - 19:05:58
00
Ja by som chcel vediet ci je velky rozdiel medzi hydraulickymi a mechanickymi brzdami, chcem vediet co je lepsie a ake najlacnejsie z oboch sa uz oplatia teda aby boli lacne ale neboli to zas smejdy.
11.04.2007 - 11:11:35
00
Ja by som chcel vediet ci je velky rozdiel medzi hydraulickymi a mechanickymi brzdami, chcem vediet co je lepsie a ake najlacnejsie z oboch sa uz oplatia teda aby boli lacne ale neboli to zas smejdy.


tak teraz neviem, pytas sa vazne, alebo smajlov nedavas zo zasady?
11.04.2007 - 13:09:59
00
Pytam sa vazne, chcem vediet ci je medzi nimi velky rozdiel myslim tym co sa tyka vlastnosti. Viem aky je zasadny konstrukcny rozdiel, len neviem ci hydraulika je lepsia ako mechanika. Nemam s tym ziadnu skusenost. Chcem teda vediet ked stlacim brzdu aky je rozdiel ked stlacim mechanicku a ako je to s hydraulikou, pripadne ake su vyhody nevyhody vseobecne pri kotucovych brzdach, a pripadne aj nejaky konkretny priklad brzd ktore niesu az tak drahe povedzme medzi 5 - 10 000,- Sk
11.04.2007 - 15:51:59
00
hlavne rozdiely:
-udrzba-na hydry s vynimkou vymeny brzd. dosticiek nemusis sahat
-chod-ziaden odpor lanka=lepsi chod hydry, lepsia ovladatelnost, davkovatelnost brzdnej sily=vyssi komfort a pocit bezpecia pri brzdeni

k tej sume...za jednu by to bolo bohate aj na spickove brzdy, ale aj za dvoje by sa dalo-shimano, avid juicy...treba pohladat e-shopy
11.04.2007 - 16:33:16
00
a este jeden podstatny rozdiel :
- u hydry kotuc stiskaju oproti sebe oba valceky /u muffina styri valceky/
- u mechaniky kotuc je pritlacany jednym pohyblivym valcekom k druhemu, ten druhy sa mechanicky nastavuje tak aby bol co najblizsie ku kotucu a este necinkal
12.04.2007 - 08:25:31
00
- u mechaniky kotuc je pritlacany jednym pohyblivym valcekom k druhemu, ten druhy sa mechanicky nastavuje tak aby bol co najblizsie ku kotucu a este necinkal


vidis, to som si ani neuvedomil, ale existuje min. jedna hydra, kde to funguje rovnako-hayes sole
12.04.2007 - 09:11:34
00
keyboard_arrow_up