Nahodou som zistil pri vymene duse, ze zadny naboj mi nejak zadrhava, toci sa tazko a zasekava sa. Zobral som cele koleso do servisu do Vela v ZA, kde bol aj bike kupeny, asi pred piatimi mesiacmi, a chcel som to reklamovat. Tam mi bolo povedane s velkym vysmechom, ze je to bezne opotrebovanie, a ze to nespada pod reklamaciu, co ma trochu sklamalo, kedze bike ma najazdenych cca 300km. Je to TREK FuelEx 6.5, a ten naboj je neviem presne aky deore. JE TO NORMALNE, ABY SA TAKTO RYCHLO ROZSROTOVAL TEN NABOJ? NEVIE MI NIEKTO PORADIT CI SKUTOCNE NEMAM NAROK NA REKLAMACIU? AKO PRESNE FUNGUJE ZARUCNY SERVIS... DIKY MOC
19.05.2009 - 19:20:29
00
nie normalne to rozhodne nie je, ten naboj ma bez podobnych veci chodit podstatne dlhsie, neviem ako presne funguju v tomti ohlade zarucne podmienky (ale 2 roky su 2 roky) ale urcite to nie je sposobene opotrebenim a minimalne slusnost predajcu/zamestnanca ma byt na urovni aby ten naboj dali do lepsieho stavu, vystelovanie vôle a zistenie v com je chyba je otazkou ani nie 10 minut. Vo Vele som teda nebol uz par rokov ale vidim ze som o nic neprisiel.
19.05.2009 - 19:27:43
00
Ak uz ta chceli odbit mohli povedat ze si to nespravne pouzival ale bezne opotrebenie tazko. Pokial mas na tom fakt len 300km (co je fakt malo) tak neni mozne to beznym opotrebenim tak znicit. Ani keby si tych 5 mesiacov fakt husto a vela jazdil pride mi to malo. Naboj by mal vydrzat urcite viac. A ak ta odbili tak proste povedz ze mas na to pravo lebo mas - a ak nechu uznat ak sa nemylim musia to dat na vlastne nakaldy posudit znalcovi. Takze tak. Trosku pohrozit a vsetko pojde...
19.05.2009 - 19:30:01
00
To koleso, je este vo Vele, tak este je to cele viacmenej otvorene, to ze je to bezne opotrebovanie bola ich prva reakcia, ale dufam ze ked pre to pridem ze sa tam nejak dohodneme, lebo vpodstate 14.4. bol ten bike na zarucnej prehliadke, a od vtedy som bol na nom dva krat jazdit. A zas nejak husto na tom biku ani nejazdim, len take vozitkovanie po lesnych cestickach, sak ho berem este ako novy a snazim sa ho setrit.
19.05.2009 - 19:43:43
00
skus povolit konusy. :mrgreen:


Naposledy upravil sasovcan dňa 19.05.2009 - 22:15:05, celkovo upravené 1 krát.

19.05.2009 - 21:46:57
00
tieto rady mám najradšej :roll: aj si si prečítal čo napísal?
19.05.2009 - 21:56:44
00
ak náboj drhne po piatich mesiacoch je to opotrebenie používaním :!: :!: ale záleží na tom, do akej miery
čo sa deore nábojov týka určite to normálne nie je ak tam majú mechanika- môže to posúdiť on( ale samozrejme po rozobratí očistení... a nie na prvý pohľad)
ak s jeho názorom nebudeš spokojný žiadaj o posúdenie od dodávateľa, teda KCK Oslany
19.05.2009 - 22:07:14
00
podla popisu na stránke treku je tam 525ka náboj, čiže klasika deore...svojho času bol rozdiel medzi OEM 495 verziou s nápisom Shimano a touto 525kou priepastný...tam tie kónusy odchádzali ešte skôr ako po 3 mesiacoch...každopádne počkaj čo na to vo Vele povedia...
19.05.2009 - 22:15:18
00
... tak to sa mam pripravit na to, ze budem 3x za sezonu menit naboj? Sak to si tam namontujem radsej koleso z voza, to vydrzi dlhsie, alebo sa dam na pesiu turistiku :)
20.05.2009 - 13:20:11
00
ak náboj drhne po piatich mesiacoch je to opotrebenie používaním :!: :!: ale záleží na tom, do akej miery
čo sa deore nábojov týka určite to normálne nie je ak tam majú mechanika- môže to posúdiť on( ale samozrejme po rozobratí očistení... a nie na prvý pohľad)
ak s jeho názorom nebudeš spokojný žiadaj o posúdenie od dodávateľa, teda KCK Oslany



Keby som chcel ziadat o to posudenie od dodavatela, tak to sa asi neriesi cez toho predajcu cize Velo, alebo ako... :shock: ... a vobec oplatilo by sa mi to?
20.05.2009 - 13:25:26
00
predávajúci(v tvojom prípade to Velo) môže reklamáciu posúdiť sám- môže to opraviť/vymeniť chybný kus za iný
pokiaľ nebudeš spokojný predajca je povinný odoslať tovar dodávateľovi na posúdenie, od ktorého dostaneš vyjadrenie na reklamačnom lístku
či sa ti to oplatí? no tvoja investícia bude maximálne mesiac čakania... teba to stáť nebude nič
20.05.2009 - 21:10:35
00
keyboard_arrow_up