Dakujem :)
05.09.2014 - 20:24:56
00
Dufam ze das skoro fotky do Galerie nasich cestakov ;)
05.09.2014 - 20:37:13
00
a ako pekne sme sa dostali od Kenzela za 380eur na Haibike za 1200eur , ze? :).....ToPaS ma pravdu ze si treba stanovit limit a hladat bike tak lebo inac sa nikam clovek nedostane.
Bikejoring ...ci je uplna zbytocnost kupovat novy Al bike fakt neviem ale asi s tebou nemozem suhlasit.Ak to proste niekpmu staci nema vyznam vrazat peniaze do karbonu a ako aj 11biker11 napisal tak preco prave do toho najlacnejsieho???...Je zaujimave ze tu nikdo neodporuca lacny Al ram ale navysovat rozpocet o 200 - 300 a viac eur kvoli najlacnejsiemu karbonu je zrazu vyborna volba :)...no je to cudne...aspon pre mna urcite ano a hlavne nezmyselne....To ze si niekto vymeni po par rokoch Al na karbon sa stat moze ale mne sa zda ze vacsina majitelov Al ramov ich pouziva ovela dlhsie. Asi nie kazdy tuzi alebo vyrastie na karbonovy ram??,...no neviem.....aj tak su ceny ramov (aspon co sa tyka Al) akoby utrhnute z retaze...nie som odbornik ale technologie ktore sa castu sklonuju ako 1,2,3x zoslabovane a hydroforming uz nie su az taka velka vec a materialy alebo zliatiny Al sa tiez daju v pohode zohnat...jedine co by mohlo cenu dvihat je konstrukcia kde sa aspon podla mna az take velke halo tiez nedeje ....... aj ked netvrdim ze inziniery napr. z Giantu v pohode vedia minut miliony na vylepsienie konstrukcie a geometrie :)

11biker11....a uzi si ho poriadne :)
05.09.2014 - 20:43:31
00
ja som ten AL rám myslel konkrétne z ekonomického hľadiska, že načo ho kupovať nový za veľký peniaz keď sa dá kúpiť za polovicu z inzerátov a platí to teda pre ten prípad keď ho majiteľ neplánuje dlho jazdiť, lebo ten AL rám stráca oveľa viac na cene ako karbón, karbón je skrátka in.. takže ak chceš kúpiť AL rám a máš plán jazdiť ho do zničenia tak vtedy to neplatí..
05.09.2014 - 21:15:24
00
Bikejoring..vystihol si to velmi presne....karbon je skratka in...a ze my sa marketingom nenechame ovplivnovat :).....ja som len chcell povedat ze nie vsetko co je in je aj potrebne. Samozrejme ak na to niekto ma a vie to aj ocenit tak nech sa paci......a to ekonomicke hladisko je tiez trocha cudne ...za to si mam kupovat karbonovy bike ( aj ked najlacnejsi ) aby som ho vedel po dvoch rokoch dobre predat????....svoju logiku to ma, ale asi ani ja nebudem ten pripad ktory rata s byciklom ako s urcitym druhom investivie :)
05.09.2014 - 21:30:54
00
takže už aj ja som to ukončil. bol som na predajni u pána Velitsa a napokon som si vybral toto: koncom týždna si ho môžem prísť pre neho. :)
http://www.trekbikesbb.sk/cestne-bicykle/trek-madone-3.1-c-h2-2014/
09.09.2014 - 14:07:05
01
Gratulujem, potom napíš ked ho budeš mať. Už mám ja bike, ty, už len il34 nech niečo kúpi :D
09.09.2014 - 14:29:37
00
Super....tak potom sup foto do galerky....debata o di2 skoncila tak snad sa nik nenahneva ked tam bude nejake foto :D
09.09.2014 - 17:53:53
00
A za koľko budeš mať ten Trek ak sa smiem spýtať blacksmith ? Ja tiež plánujem v najbližších dňoch kúpiť niečo do 1000€ . Obehal som všetky predajne v PB aj v Žiline. Ešte sa chystám do Púchova. Najlepšie ponuky som mal na: Lapierre Sensium 100 CP za 999€ a Focus Culebro SL20 2014 za 850€. Ani jeden však nie je úplne podľa mojich predstáv.
09.09.2014 - 18:39:31
00
suboss: ten focus je od sadeckeho že? :D aj mne ho za tolko ponúkol. :) ten trek je už s karbonovym ramom a je za približne 1200. ak chceš ísť do 1000ky tak ujo Velits ti určite ponúkne Trek madone 2.1:
http://www.trekbikesbb.sk/cestne-bicykle/trek-madone-2.1-c-h2-2014/
myslím si že ti ho bude vedieť dať do 1000eur. keď som videl ten rám na fotke vravím si hnus ale na živo je naozaj krásny. keby mám kupovať do 1000ky tak ho určite zoberiem. a to som vždy vravel že sa mi Treky nepáčia a budem mat treka. :D pokial to nevidiš na živo nevieš to poriadne posúdiť

matq811: preto som šiel do Treku myslím si že by nepustili nejaký hrozný karbon do sveta.. :)

inak som až zhrozený z tych e-shopov. každý jeden ma vo svojej ponuke milion bicyklov no ani jeden nie je skladom a ani jeden nevedia zohnat. a ked som sa pokušal objednat pedale a tretry dopadol som rovnako. asi taká najserioznejšia stranka čo sa bicyklov týka s ktorou som komunikoval bola práve trekbikesbb.sk žiadne balamutenie alebo niečo podobne ako u inych.. dnes som po prvy krat objednaval aj na suncycle tak som zvedavý za kolko pride tovar. :)
09.09.2014 - 19:43:27
00
No ja osobne by som určite nekúpil najlacnejší karbon, preto som kupil hlinik.( rozpočet) A blacksmith: tiež si myslim že by si trek nedovolil vyrobiť niečo zle.
09.09.2014 - 19:59:26
00
blacksmith: ano od sadeckeho bol, ale nepačil sa mi a bol tiež dosť ťažký podľa mňa. Ten Lapierre je oveľa lepší a je už na carbonovom rame, ale je zasa osadeny sadou tiagra a ja chcem minimalne 105. Budem teda ešte hľadať. Treky ponúkajú aj v PB v predajni Šport3. Ešte stále ale zvažujem aj niečo od Canyonu. Uvidíme, ako sa to vyvŕbi.
Moja predstava je: kvalitný hliníkový rám, sada shimano 105, musí sa mi samozrejme páčiť a určite nesmie presiahnuť 1000€. Keďže to bude môj prvý cestný bicykel, nemám žiadne ďalšie špeciálne nároky. Určite ale nechcem jazdenku. Ak vie niekto ešte o nejakom obchode, prípadne značke, ktorá by prichádzala do úvahy, rád si vypočujem nejaký návrh.
10.09.2014 - 17:30:25
00
suboss si na tom presne ako ja.. taktiež som kupoval svoj prvý cestak a taktiež som sa chcel zmestit do 1000ky ale nakoniec som si priplatil za karbon. aj ja som pozeral na ten focus u sadeckeho ked mi ho ponukol a na cestak takmer 10kg je dost vela. canyon som chcel aj ja ale aj to padlo a tiež som nechcel kupovat žiadnu jazdenku nove je proste nove. aj tu maš 105ku za 1000ku. ale moc sa mi ten rose nepači ale 100 ludi 100 chuti.
http://www.rosebikes.com/bike/rose-pro-sl-2000-2015/aid:745547
ale ako ti tu poradia kup si radšej kvalitny karbonovy ram a slabšiu vybavu. komponenty časom postupne obmeniš no ram menit je už asi horšie.
10.09.2014 - 17:45:14
00
No ten Rose sa ani mne velmi nepáči. A na karbóne si vážne nepotrpím. Ja by som veľmi nerád rozpočet 1000€ prekročil z viacerých dovodov: 1. už tých 1000€ je nad môj povodný rozpočet. 2. keď si predstavím, čo všetko ešte budem potrebovať, tak minimálne 150 až 200 € ešte miniem. 3.Neviem, či ma to neprestane baviť po roku, či dvoch a čím menej za bicykel dám, tým menej mi to bude ľúto. 4. 1000€ je 30.000 starých SK a vyhodiť to na HOBBY je podľa mňa až príliš. Hlavne, keď mám ešte kopec ďalších koníčkov, ktoré tiež niečo stoja.
10.09.2014 - 18:27:17
00
Vyzerá to tak, že vážne pôjdem do toho TREKU. Bol mi ponúknutý Trek Madone 2.1 2015 za 1000€. Som už vážne nalomený. Poraďte, je to dobrá voľba?
17.09.2014 - 19:52:34
00
keyboard_arrow_up