zdravím, tak hľadám niečo v cenovej kategórii okolo 300€ pre mamku, ktorá po dlhom čase prejavila záujem opäť sadnúť na bicykel, keďže to bude 99% len hrádza predpokladám asi naj voľba bude nejaký cross
podmienky: ženský (asi bude lepšie keď bude mať zníženú kostru aby sa jej lepšie nasadalo) a aby nebol ťažký

v ostatných veciach to nehám na vás, má výšku okolo 160 cm tak neviem ani veľkosť rámu aký bude naj prípadne ak sa vyberie nejaký, pôjde sa vyskúšať do obchodu (ak tam nebude podobný) a potom sa kúpi aj cez net

vďaka za každú odpoveď
18.05.2013 - 12:59:26
00
Tak s pevnou vidlicou bude rozhodne najľahší, napr.
http://sklad.feltbicykle.sk/qx65-damske-ean05099-skup59Zn1ak4.php
18.05.2013 - 13:27:32
00
Ked chces trekingovy bicykel za 300-350€, tak vyberaj z lokalnych znaciek, napr. Author alebo CTM, ktore v porovnani so svetovymi znackami typu Scott ponuknu viac vybavy za rovnaku cenu. V tejto kategorii dostanes zakladnu vybavu, co ale pre tvoj sposob pouzitia vobec nevadi.

Ak ho kupis cez internet, tak musis mysliet na to, ze po odjazdeni 100 - 150 km musi ist novy bicykel na prvy garancny servis. Vsetky komponenty si totiz "sadnu" - prehazovacka, presmykac, lanka, spice na kolesach atd. Ak sa bicykel kupuje v normalnom bicyklovom obchode, tak v tomto obchode ti spravia tento "servis po zabehu" bezplatne. Dokonca ak tento servis neabsolvujes, tak ti nemusia uznat zaruku. Samozrejme ak ho kupis cez net, tak si musis najst nejaky servis, kde ale uz budes platit. Bolo by chybou tento servis vynechat, lebo staci prejst tych 100 - 150 km a napriklad prehadzovacka prestane spravne fungovat. To ale nie je chyba bicykla, ale jeho majitela.

Inak osobne si myslim, ze tvojej mame by lepsie sedel horsky bicykel. Sice ma trochu vacsi valivy odpor, ale ma omnoho lahsie prevody. Na trekingovom bicykli by ani na najlahsom prevode nemusela vysliapat niektore male kopce. A tie tazke prevody na treku jej budu na nic - predpokladam, ze nepotrebuje ficat po vetre 45 km/h. Horsky bicykel je navyse pohodlnejsi, trekingovy je dost kostitras.

Pozri napriklad modely CTM, mne sa pozdavaju:

http://www.ctm.sk/model/lady/cross/
19.05.2013 - 21:28:36
00
vďaka za rady, ja sa o bicykel viem postarať aj sám nemám problém si ho aj sám postaviť, ale vec sa má tak, že nemám čas robiť servis aj mamke :) ten jeden servis zaplatiť nebude problém ak to bude cez net výrazne drahšie ale vďaka za upozornenie...

ako som písal ona nie je moc skúsený cyklista takže 90% pôjde na jednom prevode preto hľadám čo najjednoduchšie riešenie aby ju to hneď neodradilo, nechcem kupovať lídl tesco lebo to hlúposť a viem že nejaký specialized, kona a podobné veci najlacnejšie modely nedosahujú takú kvalitu komponentov ako čo si spomínal... a ešte raz bude to len hrádza takmer žiadne kopce ak hej aj tak nebude prehadzovať prevody ale radšej zosadne z bicykla ako ju poznám :D preto ten cross rozmýšľam, ale ako vidím vybral som takú nízku cenovú kategóriu že asi moc ani nenavyberám, preto som sa pýtal či sa tu nepreferuje/neodporúča nejaký konkrétny model z tejto lacnej varianty bicyklov
20.05.2013 - 22:33:58
00
môžem ti odporučiť CTM bora - frajerka má taký a v plnej miere jej postačuje
aj to prevedenie nevyzerá že sa má rozpadnúť po pár km
04.06.2013 - 15:52:43
00
zdravím, tak hľadám niečo v cenovej kategórii okolo 300€ pre mamku, ktorá po dlhom čase prejavila záujem opäť sadnúť na bicykel, keďže to bude 99% len hrádza predpokladám asi naj voľba bude nejaký cross
podmienky: ženský (asi bude lepšie keď bude mať zníženú kostru aby sa jej lepšie nasadalo) a aby nebol ťažký

v ostatných veciach to nehám na vás, má výšku okolo 160 cm tak neviem ani veľkosť rámu aký bude naj prípadne ak sa vyberie nejaký, pôjde sa vyskúšať do obchodu (ak tam nebude podobný) a potom sa kúpi aj cez net

vďaka za každú odpoveď


:-D to si dufam nemyslel tak, že v obchode vyskúšaš a potom "dakujem dovidenia" objednám cez net :-D to by sa v obchode nepotešili.
tu máš jeden tip: http://velosprint.sk/shop/c.224_574/giant-roam-4-w-12.p.25708
každopádne vždy lepšie kúpiť v kamennom obchode ako cez net,treba to vyskúšať ako šaty
05.06.2013 - 16:20:11
00
keyboard_arrow_up