Niektore maju kapucnu pod prilbu - napr. Gore.

Aky mas rozpocet?
06.02.2019 - 12:55:54
00
Samozrejme ze co najlacnejsiu, heh...viem ze tie ceny su dost vysoke a davat 100 eciek za bundu ktoru vytiahnem par krat do roka ked za tu cenu ma clovek uz zimnu bundu na bezne nosenie ktoru mam kazdy den na sebe.
Ale nevravim ze by som si nepriplatil ak by mi naozaj sadla, dala sa vyskusat, podla mojich predstav.Inak ani vdis ani mi nenapadlo ze kapucna by mohla ist aj pod prilbu :-)
06.02.2019 - 13:20:52
00
S tymi kapucnami je to zle tak aj tak. :)

*kapucna na prilbu
- musi byt vacsia a aj tak sa stane ze na vacsie prilby nesadne
-> velka kapucna zvykne zavadzat
- nechrani az tak dobre hlavu a krk pred chladom a vetrom

*kapucna pod prilbu (kapucna je natesno na hlave)
- prilba s vystelkami je mokra
- zvycajne viac obmedzi sluch aj pohyb hlavy


Co sa tyka rozpoctu, tak spickovy material a poriadna vybava (vrecka, vetracky..) su ceny z inej dimenzie. Gore z Active shellu s kapucnou, co sa da kupit v akciach za ceny okolo 160e, ma sice material super, ale vrecko len 1 nie az ak skvele a vetracky ziadne (ale priedusnot je naozaj dobra). TIe ceny su zial aj v akciach take, ze sa naozaj tazko pre to clovek rozhodne, nech to je akokolvek dobre, pokial to bude mat na prilezitostne pouzitie. Druha vec, ze naozaj dobra bunda mu moze nahradit nieco ine, co predtym pouzival relativne castejsie a umozni komfortnejsie jazdenie, respektive aj jazdenie v podmienkach v ktorych predtym sedel doma za PC a stazoval sa na pocasie. :)

Ale daju sa najst fajn veci aj pod 100e, len tych kapucnovych byva celkovo relativne malo. Cize riesenie moze byt este navlek na prilbu (spomenul som si, ze som pred rokmi jeden kupil, ale nikdy nepouzil...asi dam do bazaru), alebo nepremokava ciapka pod prilbu (robi napr. Sealskinz, celkom fajn, nosim aj ako ochranu voci chladu).
06.02.2019 - 14:08:13
00
Mne sa viac osvedcil navlek na prilbu voci kapucni, viac to "dycha" a nepoti sa tak hlava.
06.02.2019 - 14:11:13
01
keyboard_arrow_up