Ake mas skusenosti s pumptrackom?
Co to je ? 5% [ 1 ]
Ziadne, nikdy som to neskusal a ani neplanujem. 10% [ 2 ]
Ziadne, nikdy som to neskusal ale urcite to skusim, vdaka za pripomenutie. 5% [ 1 ]
Skusal som to, nic mi to nedalo a nebavilo ma to. 5% [ 1 ]
Skusal som to, je to super, ale nemam na to dost casu, motivacie, mam to daleko.... 40% [ 8 ]
Som tam kedy sa da. Schopnosti, tam ziskane, su obrovska pomoc pri jazdeni v terene. 35% [ 7 ]
Tak ma to chytilo, ze do lesa uz nejazim a chystam sa na pohar v pumptracku. 0% [ 0 ]
Celkový počet hlasov : 20
Hladal som po fore a o pumptrackoch je tu skoro nic a o jazdeni na nich vobec nic.
Necitim sa fundovany zacinat debatu na danu temu, ale velmi rad by som sa nieco dovzedel od skusenych harcovnikov.
Zaujima ma vsetko, od praktickych rad ako kam ist, kedy ist, kolko jazdit, na com jazdit, na co si dat pozor, Co si vizat ako sa obliect, az po finesy ako v ntej klopke na pumptracku ( dalej PT) XY je zly grip, tak to vezmi z vrchu dole .....
Tak isto ak by niekto chcel dat spolocny trening budem rad a kludne si urobim hanbu verejne.

Chcel by som, aby toto vlakno bola pomocka pre vsetkych, co to chcu vyskusat. Viem, ze od PT jazdcov sa je velmi vela co naucit.
24.10.2022 - 00:58:06
10
Pumpa je podľa Romana Kaločaya, známeho staviteľa pumptrackov, základ celého trailového jazdenia. Myslím, že v tom bude veľa pravdy.
24.10.2022 - 09:06:57
10
Tuto mam zoznam pumptrackov na ktorych som uz niekedy bol. Posielajte cez PM svoje tipy co doplnit, bo free edit mode v Google este nevynasli ...
24.10.2022 - 09:36:27
00
napriek tomu ze mam dubravku a juventu blizsie. odporucam petrzalsky pumptrack. vecer osvetlene a su tam jazdci od ktorych je co odpozorovat co napomaha ucit sa.
pripadne si zajednat trening napriklad s michalom pokornym, ma dostatocne siroke spektrum schopnosti (od trialu cez pumtracky az po kalnicove skoky), je zhruha v nasom veku a aj zavodne pumptracky jazdi.
https://www.youtube.com/channel/UC064iwivHkzRWx000I_nJHQ/videos
24.10.2022 - 09:54:50
01
V Dojči je jedna pumpa https://zahori.sk/36713/prvy-pumptrack-na-zahori-je-v-dojci/
Tiež v Novákoch https://www.facebook.com/pumptracknovaky
24.10.2022 - 11:54:00
10
u nas je uplne novy
https://www.ta3.com/clanok/243504/pumptrack-je-na-slovensku-coraz-popularnejsi-sportovci-si-pridu-na-svoje-najma-v-belusi
24.10.2022 - 12:11:15
10
Ak si z BA tak choď isto do Petržky, bola som tam aj na pár tréningoch s trénerom, hlavne teda prejazd zákrut mi vôbec nejde ideálne, tie asfatové sú mi to "malé" a strmé :D ale nakoniec sa to dalo, potom prejazd dvojvlny po zadnom, odrážanie, výjazd zo zákruty stredom nahor (akože step up) a "dropnutie" do zákruty zhora, ...všetko využiješ v teréne najmä teda čo sa týka správnej pozície tela na biku pri rôznych prekážkach a terénnych nerovnostiach.
Najväčšou výhodou trénera je to, že máš okamžitú spätnú väzbu na to, čo robíš zle alebo dobre a nestihneš chytiť zlé návyky.
24.10.2022 - 12:50:50
12
ivast napísal:
Tuto mam zoznam pumptrackov na ktorych som uz niekedy bol. Posielajte cez PM svoje tipy co doplnit, bo free edit mode v Google este nevynasli ...


Mozno pomoze http://umap.openstreetmap.fr/en/map/bmx-race-tracks-and-pumptracks-in-slovakia_434133?fbclid=IwAR0f7uw57xUtANbbwM9GF8mHd3M6Y_C0qEpFlBQ3fbRrQNvh-bfJXxUGKO4#12/47.9717/17.5277
24.10.2022 - 21:56:27
00
Mam za sebou tak mozno 2 hod cistej jazdy na pumptracku, viem v pohode obist, kolko kol chcem (vladzem by bolo asi presnejsie), klopky nie su problem, rychlostou tiez niesom najpomalsi. Ale stale mam pocit, ze to nieje ono. Driem ako vol pri tom a efekt mi pride slaby. V poslednej dobe mam stale predne koleso na vrchu vlny vo vzduchu a neviem ho dostat dole. Bucha mi za vlnou, ked zadne zacne ist na vlnu. Zrejme dost taham za rajdy, ale malo, alebo neskoro tlacim do rajdov. Pripadne som, moc v zdau. Bude to chciet dobrovolnika s kamerou. Ale na to ze ma novy bike a tento rok som bol v podstate druhy krat, hodnotim to pozitivne. Zlepsuje sa to. ;)

Inak bol som dnes v petrazlke a teda v case medzi 16:00 a 18:00 asi nema zmysel na Haanovu ani chodit, podla toho co som dnes videl. Realne som zacal jazdit o 18:00. Dubravka je naproti tomu prazdna stale, ale ten pumptrack v dubravke je riadne domrseny. Iuventu som este nebol, nechavam na suche pocasie.
24.10.2022 - 22:08:31
00
Pumptrack je najlepsia vec na trening! Davaj pozor - rychlost nie je vsetko, nauc sa najskor dobre casovat pohyb, daj pozor na poziciu na bajku, a nehrn sa strmhlavo do skakania apod. - kazdu dvojvlnu by si mal najskor vediet tak utlmit alebo skopirovat, aby si bol na nej v podstate rovnako rychly ako pri skakani :) A samozrejme no-pedal je zaklad ;)

thumb_up1thumb_down

thumb_up0thumb_down
25.10.2022 - 13:36:00
20
Vdaka, Jackson je neuveritelny To je ta lahkos a presnost co mi chyba. Parada! Inak velmi poucne video.

Ked uz sme pri teorii, cital som toho vela ale tento clanok a komenty pod nim ma nechali s otovrenymi ustami.
Hlavne tento koment.

A kedze skodoradost najvacsia radost, alebo inak som rad ze to moze byt aj horsie ako ja.
thumb_up0thumb_down
25.10.2022 - 13:57:33
00
Kenai napísal:
...a komenty pod nim ma nechali s otovrenymi ustami.
Hlavne tento koment...

Na mna privela teoretizovania, staci zobrat bicykel a ist jazdit :)
25.10.2022 - 14:06:05
00
Kenai napísal:
Inak bol som dnes v petrazlke a teda v case medzi 16:00 a 18:00 asi nema zmysel na Haanovu ani chodit, podla toho co som dnes videl.


V utorky a stvrtky tam mava v tom case Medvedica treningy.
25.10.2022 - 14:46:57
10
Ja som bol v pondelok a medvedici tam boli. Teda aspon minibus s tymto logom www.medvedicatour.sk clenov samozrejme osobne nepoznam, cize nerozoznam.
25.10.2022 - 18:28:00
00
Ta web kamera na petrzalsom pumptracku je sice nejaka divna ale je. Kto nepozna, tu je https://www.kamery-michalek.sk/pumppark/
Vraj sa ma updatovat kazdych 10 min, ale skor mam pocit, ze sa riadi kvantovou mechanikou. Ked sa divam ziaden update bez ohladu na refresch stranky, ked pozrem za par hodin vzdy je tam 10 min stara fotka. :?:
25.10.2022 - 18:39:42
00
keyboard_arrow_up