Mam vidlu Manitou scareb elite 2003. Jazdena nebola nejak vela, ale aj tak som ju rozobral a vycistil. Odvtedy mi nefunguje Lockout. Skusal som to aj pozerat a bol odlomeny taky ventilcek co zatvara vidlu vnutri.

NEVIE NIEKTO PORADIT KDE BY MI TO OPRAVILI NAJLEPSIE V TRENCINE.
Pripadne ci sa da kupit nahradna suciastka.

Dakujem.
13.04.2007 - 08:26:51
00
v ciklo1 pri bille ta urcite neodmietnu a neake vyrazne staznosti som na nich nepocul. ja som tam vzdy spokojny s odvedenou pracou. :wink:
13.04.2007 - 09:06:12
00
A ake maju ceny skusim tam zbehnut.
13.04.2007 - 09:15:23
00
s tymto ti poradi roman...
mne poradil :wink:
13.04.2007 - 15:03:38
00
Lock je najdrahšia súčiastka vo vidle.

ak som správne pochopil, tak sa ti podarilo ulomiť ihlu, ktorá zatvára ventil. Niekto mal zamknuté pri zjazde a tlaky urobia svoje :cry:

ak si to vieš rozobrať, vyber ihlu, pohladaj niekoho so sústruhom ideálne CNC aby ti to vyrobil podla toho originálu. určite to bude lacnejšie ako komplet Lock. Neviem cenu originálu presne ale predpokladám, že prekročí sumu 3000,- Sk.

môžem ti zmerať dlžku ihli, lebo pri poškodení to môže byť problém. Premeriam a pošlem.

ak som sa pomýlil s identifikáciou a máš odlomené niečo iné tak sorry, prípadne pošli foto.
13.04.2007 - 15:20:35
00
No je to taky kuzelik s tesniacim kruzkom ktory ked otocim packou lockout tak pravdepodobne zavrie vidlu. Nechapem preco je to z plastu ked su tam take sily :(( Skusal som to opravit ale aj tak mi to stale netesni a nemozem zavriet vidlu iba je to tvrdsie. Jedine co neviem rozobrat je to ihla. Ako sa to vybera stej matice co ide zasrobovat navrch do vidly??
Vyrobit by to potom uz nebol problem mozno :) .
13.04.2007 - 16:11:05
00
Lockout je naozaj drahy... :cry:
http://www.progresscycle.cz/firma.asp?ID=40&obsah_ID=4&rok=2003

2990,- Kč
15.04.2007 - 12:38:41
00
a nevie niekto kolko by ma stala tvrda pruzina do Manitou Splice super 100-130RTWD??? lebo ta co je tam je dost makka...

A este by som potreboval jednu radu... jeden stieraci kruzok mi robi problemy, nedolieha celkom dobre k nohe, a potom sa tam dostava dovnutra bordel. a ked sa pozrem na to zboku, tak je ten stieraci kruzok trochu vychyleny, a tym padom preto je tam asi aj ta medzera...

Problemom je, ze neviem co s tym, lebo som to skusal aj vseliak napravat, aj vybrat,ale jednoducho to nejde, ani pohnut sa s tym neda... Pls help!! :cry:

edit: pridavam aj obrazok,dufam ze pomoze

Prílohy:

Manitou.jpg
Manitou.jpg 289.91 KiB thumb_up0thumb_down

15.04.2007 - 13:26:29
00
Inak pre vseobecne odporucanie. Ja som na BLACKu dotahoval spodny tlmic a urval som srob. Treba jemne.... Novy som kupil len cely komplet. Stal 1400,- :cry:

to Roman - neuveris, ale strhol som vnutorny jeden zavit pre prasiatko. :x
Lenze, nebola to az tak moja chyba, lebo ked som ho zhodil, zistil som, ze od vyroby tam bol dost kratky srob. Ked nan navalis prasiatko s podlozkou, tak drzal tak na 5-6 zavitoch. A dotiahnut som to potreboval, lebo sa to stale povolovalo. Teraz som dal taky dlhy, aby presiel celym vnutornym zavitom. Este drzi aj na tej sestke - na konci este bolo zo 6 zavitov.

Teraz uz v pohode jazdim. Ak bude problem, narezem sedmicku (alebo uvidim, teraz neriesim - jazdim)
Timto len chcem upozornit, ze ak niekto kupi hotovy bike a ma vidlu s navarkami s vnutornym zavitom, nech si radsej zkontroluje skrutky na uchytenie kotucovky. 8)
15.04.2007 - 20:55:37
00
chlapi, tento mesiac som už riešil tri zlomené spodné závity tlmiča.
cena sa pohybovala 990,- (Splice)
Pri Black-ovi už bola 1400 - 2500,-, podla prevedenia.
takže treba ísť na veci s rozumom a nie silou.
:idea: Heslo "tam kde to nejde použi silu a ak to ešte nejde použi vädšiu" naozaj neplatí. :idea:

to gila: gufero (splice) ide velmi ťažko oboma smermi. ideálne je, ak najdeš tubku o vnútormnom priemere vystúpenej časti gufera a rovnomerne kladivom (s citom!) doklepneš. Sú aj iné metódy, ale tie ti nedoporučujem, lebo ak to preženieš nieje návratu. Gufero je na sr...

to focus3...: držalo to 5-6 závitou ... povolovalo sa ... ale na to sú aj iné možnosti. čo tak lepidlo na závity? je to namáhané na strih a nie na ťah. takže nevidím dôvod na doťahovanie takou silou! ved je to len AL zliatina a podobne.

viem že najlepšie sa učí na vlastných chybách, ale tie niekedy môžu načrieť dosť hlboko do peňaženky. Takže sa oplatí pri robote aj rozmýšlať. :roll:
16.04.2007 - 12:17:26
00
No je to taky kuzelik s tesniacim kruzkom ktory ked otocim packou lockout tak pravdepodobne zavrie vidlu. Nechapem preco je to z plastu ked su tam take sily :(( Skusal som to opravit ale aj tak mi to stale netesni a nemozem zavriet vidlu iba je to tvrdsie. Jedine co neviem rozobrat je to ihla. Ako sa to vybera stej matice co ide zasrobovat navrch do vidly??
Vyrobit by to potom uz nebol problem mozno :) .


skoro som na teba zabudol :oops:
jediné čo je na Locku s plastu je podložka pod hrubou pružinou z vrchnej strany, ktorá bráni prekročenie extrémneho tlaku na Lock.

alebo máš na mysli kužel s imbusom (ale ten je kovový)
skús to pozieť a povedz presne ktorá súčiastka

Prílohy:

CRW_2101.jpg
CRW_2101.jpg 103.33 KiB thumb_up0thumb_down

16.04.2007 - 12:25:48
00

to gila: gufero (splice) ide velmi ťažko oboma smermi. ideálne je, ak najdeš tubku o vnútormnom priemere vystúpenej časti gufera a rovnomerne kladivom (s citom!) doklepneš. Sú aj iné metódy, ale tie ti nedoporučujem, lebo ak to preženieš nieje návratu. Gufero je na sr...



noo hej, diky za radu,ale chcel som sa vyhnut demontazi,lebo ja som z manitou lama, tam je to urcite zlozitejsie nez u rst, a rad by som to potom aj naspat zlozil... o servise uvazovat nebudem.
a este pls, kolko teda asi stoji pruzina???

Pripadne, dala by sa Splice prerobit na Semi Bath s Evil Genius,tak, ze by som len kupil z blacku a supol to tam?
16.04.2007 - 14:46:24
00
Práve si zabrdol do problematiky ladenia.
samotná zmena mazania ti nevylepší chod nejak dramaticky. Je to možné spraviť, ale určite sú lepšie možnosti pri prechode mazania, ...
pri tvojich znalostiach problematiky, naozaj nedoporučujem.

neviem presne, ale cena pružiny bude okolo 700,- Sk
16.04.2007 - 14:56:24
00
a nevie niekto kolko by ma stala tvrda pruzina do Manitou Splice super 100-130RTWD??? lebo ta co je tam je dost makka...

A este by som potreboval jednu radu... jeden stieraci kruzok mi robi problemy, nedolieha celkom dobre k nohe, a potom sa tam dostava dovnutra bordel. a ked sa pozrem na to zboku, tak je ten stieraci kruzok trochu vychyleny, a tym padom preto je tam asi aj ta medzera...

Problemom je, ze neviem co s tym, lebo som to skusal aj vseliak napravat, aj vybrat,ale jednoducho to nejde, ani pohnut sa s tym neda... Pls help!! :cry:

edit: pridavam aj obrazok,dufam ze pomoze


no ja mam tiez splice a myslim si ze to tam ma byt ta 'vychylka' 5 mm, lebo ja to tam mam tiez a jazdim :P [/b]
16.04.2007 - 18:47:27
00
mal na mysli nesúmerné zasunutie stierakov. To že niesu až na spodnej hrane je v poriadku.
16.04.2007 - 18:53:37
00
keyboard_arrow_up