Ahojte, prosím o radu.

Mám cestný bicykel Canyon Endurace 6 - Shimano tiagra pohon

Všetko išlo hladko ale posledné týždne bez dôvodu (žiadny pád, náraz a podobne) mi začal bicykel robiť odpor pri prenesení váhy viac dopredu - napr. pri posunutí sa do lepšej aero polohy alebo pri stúpaní kedy sa prirodzene pritiahnem viac k riadidlám dopredu - robí to aj keď sa postavím zo sedla.

Kľuky boli rozobraté, tam som nenašiel nič, skúšal som ísť aj s odopnutými brzdami (mám ráfiky) ale ani tam sa nič nešúchalo, kolesá keď roztočím sa zdajú bez problémov.

Nenapadá mi už vôbec ani kde hľadať, tak vás prosím, kto poznáte tento problém o radu.

Pocitovo je to ako keby som vbehol do blata. Nevydáva to žiadne zvuky, len sa zrazu ťažšie šliape.

Vďaka za odpovede.
19.08.2023 - 17:43:54
00
Možná príčina je tvoja únava, ako dlho bicykluješ a ako dlho regeneruješ?
19.08.2023 - 19:14:27
00
Ahoj, viem čo myslíš ale nie - nie je to ten štýl, že: "ah, mám pocit že to ide nejako pomalšie ako inokedy", alebo: "minule som tu mal viac Km/h".

Pozorujem to už hneď na štarte, bez ohľadu na rýchlosť, kým som v "pohodovej" polohe, vystretý tak sa nič nedeje, ako náhle sa však zvalím na riadidlá, (mierne posuniem dopredu) alebo príde stúpanie, stačí aj mierne a teda sa tiež navážim na predok - tak doslova narazím na odpor. Citeľne spomalím v kadencií a musím jednoducho pritlačiť - dá sa to pretlačiť v pohode akurát že ten výkon ide do hája a nie do rýchlosti.
19.08.2023 - 19:31:20
00
Je to vo vysledku len tipovanie, ale asi by som hlavne skontroloval tlak a plast ako taky + kontrola vypletu a integrity rafiku (t.j. poskodenie alebo vola, ktora by sa mohla prejavit pri vacsom tlaku/vahe) a nakoniec asi rozborka/premazanie predneho naboja ...
19.08.2023 - 19:48:35
10
....ako už napísal koso_sk, pozrel by som predný náboj, usadenie kolesa vo vidlici+skontrolovať výplet...
22.08.2023 - 09:56:51
00
keyboard_arrow_up