Vie mi niekto prosím vás poradiť aké sú uťahovacie momenty na rámoch cube hpc a motora bosch cx4. Už druhý krát mi cca 3 mesiace po servise puká v oblasti motora. Viem si ošetriť všetky miesta kde môže vznikať pukanie, len na uchyte motora nie sú uvedené momenty a vzhľadom na to, že je to carbonový rám, nerad by som ho poškodil.
08.04.2024 - 21:26:08
00
Skier napísal:
Vie mi niekto prosím vás poradiť aké sú uťahovacie momenty na rámoch cube hpc a motora bosch cx4. Už druhý krát mi cca 3 mesiace po servise puká v oblasti motora. Viem si ošetriť všetky miesta kde môže vznikať pukanie, len na uchyte motora nie sú uvedené momenty a vzhľadom na to, že je to carbonový rám, nerad by som ho poškodil.

Nebude istejsie si namerat aktualne momenty? Mozno aj istejsie, ako sa spoliehat na nejake externe rady...
08.04.2024 - 21:54:05
00
príspevok #71. aj tak asi najlepšie opýtať sa priamo u Cube, nejakú mailovú podporu snáď majú
https://www.emtbforums.com/threads/have-a-feeling-i-wont-be-riding-my-bike-any-time-soon.14120/page-3

pre porovnanie, Shimano motory majú z každej strany 3 skrutky, v manuále je predpísaných 12Nm, ale nie je špecifikovaný hliník/karbón. tam si to potom asi určí výrobca bajku
08.04.2024 - 22:05:29
00
keyboard_arrow_up