Ahojte mam dilemu. Idem kupovat elektro a mam 2 bike vo finalnom vybere. Najskor o mne:

Rekreacne jazdim lahsie traily. Kombinujem to s vyletmi do prirody s rodinou. Chcem bike ktory vydrzi dlho.

Cenu v tomto pripade neriesim. Na oboch bikoch som sedel a mal som moznost sa kratko previest. Problemom je ze na oboch sa citim rovnako dobre.

Dôlezity faktor je aj servis, mam aj Trek ak Cube servis blizko domu.

Volba A) Trek Rail 9.5 gen 4

https://www.najsport.sk/…ex-blue-2023?…

Volba B) Cube Stereo Hybrid 140 HPC SLX

https://www.kaktusbike.sk/…-hpc-slx-750?…

Za kazdu radu dakujem vopred. Som uplne 50:50.
10.05.2024 - 09:28:27
00
Oprav si prosim ta tie linky.
10.05.2024 - 09:33:28
00
Funkcne linky:

Volba A) Trek Rail 9.5 gen 4
https://www.najsport.sk/elektrobicykel-trek-rail-9.5-gen-4-hex-blue-2023?gad_source=1#product_variant=52036

Volba B) Cube Stereo Hybrid 140 HPC SLX
https://www.kaktusbike.sk/cube-stereo-hybrid-140-hpc-slx-750?gad_source=1#size=61475
10.05.2024 - 09:41:27
00
Každý má svoje plusy a mínusy... Cube má (za mňa) lepšie brzdy (aj keď Oriony tiež nie sú zlé, len sa horšie servisujú) a tiež XT/Deore pohon (aj keď zas taký veľký rozdiel oproti Deore nie je, len tá SunRace kazeta), ale zas servis Fox môže byť trochu drahší... Ďalšia vec - neviem, či je to pre Teba podstatné, alebo nie - Cube má aj Kiox, Trek iba LED Remote... K dlhodobejšej spoľahlivosti sa musia vyjadriť tí, čo ich jazdia... Na záver (iba môj názor) - ak hľadáš ebajk, "čo vydrží dlho", možno by som išiel skôr do hliníkového rámu...
10.05.2024 - 10:00:06
01
Ten Cube mam. Ma odjazdene 3100km a 48500m vyskovych od minuleho jula. Menil som len kotuce, platnicky (od vyroby to nebolo zle, ale na moje jazdenie, treba nieco ostrejsie) a sedlo ( plus retaz, ale to je spotrebak, ktory treba menit). Inak vsetko funguje ako ma a da sa povedat, ze ho nejak nesetrim, vid moje vyjazdy (mam okolo 100kg). Jedine bateria pri narocnejsom zjazde po rolete (od traktora...), alebo rockgardene hrkoce, ale to vzhladom na tie otrasy si myslim, ze je v norme. Ja mam dost citlive usi, mozno to niekto ani neregistruje :D Predsa len je to kus kovu v rame, ktory ma 4kg. Kolesa su super, zatial ziadny problem, to iste ram aj tlmic a vidla, loziska tiez zatial bez problemu.
10.05.2024 - 10:18:22
00
Nazgul napísal:
Každý má svoje plusy a mínusy... Cube má (za mňa) lepšie brzdy (aj keď Oriony tiež nie sú zlé, len sa horšie servisujú) a tiež XT/Deore pohon (aj keď zas taký veľký rozdiel oproti Deore nie je, len tá SunRace kazeta), ale zas servis Fox môže byť trochu drahší... Ďalšia vec - neviem, či je to pre Teba podstatné, alebo nie - Cube má aj Kiox, Trek iba LED Remote... K dlhodobejšej spoľahlivosti sa musia vyjadriť tí, čo ich jazdia... Na záver (iba môj názor) - ak hľadáš ebajk, "čo vydrží dlho", možno by som išiel skôr do hliníkového rámu...


Nazgul
Brzdy: v Trek predajni ma upozornili, ze kotuce su prilis mäkke, pri narocnejsich zjazdoch by mohli vydavat zvuky a boli prekvapeny z toho ake ma nasadene ten Cube brzdy v serii. Tu by som povedal, ze ak by som siel do Treku, asi by som tie kotuce rovno vymenil a bol by pokoj.

Kiox: bol by to bonus, v nejakej predajni mi hovorili, ze ho treba dokupit k biku... myslim ze by som zvladol aj len prepojenie s telefonom.

Karbon/Hlinik: chcel by som sa dostat na uroven 20kg cca bez baterie, co umoznuje len ten karbon zatial.

Fox servis: toto ma trocha znepokojuje, mam rad rychly kvalitny servis v rozumnej cene a dobru dostupnost, cize tu asi vyhrava RS...

Dakujem!
10.05.2024 - 11:25:28
00
Sesulak napísal:
Ten Cube mam. Ma odjazdene 3100km a 48500m vyskovych od minuleho jula. Menil som len kotuce, platnicky (od vyroby to nebolo zle, ale na moje jazdenie, treba nieco ostrejsie) a sedlo ( plus retaz, ale to je spotrebak, ktory treba menit). Inak vsetko funguje ako ma a da sa povedat, ze ho nejak nesetrim, vid moje vyjazdy (mam okolo 100kg). Jedine bateria pri narocnejsom zjazde po rolete (od traktora...), alebo rockgardene hrkoce, ale to vzhladom na tie otrasy si myslim, ze je v norme. Ja mam dost citlive usi, mozno to niekto ani neregistruje :D Predsa len je to kus kovu v rame, ktory ma 4kg. Kolesa su super, zatial ziadny problem, to iste ram aj tlmic a vidla, loziska tiez zatial bez problemu.


Sesulak

Dakujem za zdielanie skusenosti:

Ja urcite niesom jazdenim na tvojej urovni, podla toho co mas odjazdene :) Ja mam cca 80kg.
Z toho co pises sa to zda ako bezproblemovy bike, to sa mi pozdava.

Zaujimalo by ma, ak mozes zozdielat prosim, ake su tvoje naklady na servis pri tvojom jazdeni = servisne prehliadky, ako casto do roka, + cca ten material?, aby som vedel odhadnut priblizne rocne naklady na servis.

Dakujem
10.05.2024 - 11:30:34
00
Ja som ho kupil v Nemecku (u nas nebol nikde skladom vtedy). Este nebol v servise, iba na diagnostike tu v TN, kvoli slabej baterii v led remote - to stalo 38€, aj s bateriou, ale v ramci zaruky mi to Nemci preplatili. Ja si 90% veci na biku robim sam, okrem vidly a tlmica. Na to netusim, ake su momentalne ceny, dam to na servis az tuto sezonu. Ale zase beriem to tak, ze to mam ako hobby, takze s tym pocitam, niekto minie kopec penazi na somariny, ja na bike :)

Tu maju cenniky, co to stoji u v autorizaku: https://www.slovkolex.sk/fox-servis/
10.05.2024 - 11:49:46
00
"Veľký servis" na Fox vidlu+tlmič v slovkolexe rataj okolo 300€ (chodím tam so svojimi). Rockshox by mal byť lacnejšie, nemám s ním ale skúsenosť.
10.05.2024 - 21:12:56
00
Marba napísal:
"Veľký servis" na Fox vidlu+tlmič v slovkolexe rataj okolo 300€ (chodím tam so svojimi). Rockshox by mal byť lacnejšie, nemám s ním ale skúsenosť.


Marba dakujem za info !
10.05.2024 - 21:15:13
00
Keby som sa mal rozhodnúť medzi týmito dvomi, tak by som šiel do Cube, má lepšie komponenty. Na Treku mi vadia brzdy a kľuky, tie e13 sa všetkým čo poznám povolovali. Na Cube by mi len trochu vadili bowdeny vedené cez hlavové zloženie. Mám to teraz tiež, vyzerá to dobre, ale pri servise je to trochu otrava. Podobný Cube som mal ako prvý ebike a bol som s ním spokojný.
10.05.2024 - 21:37:44
00
Jest-li můžu - já bych v tomto případě vzal Cube.
Jednak má lepší komponenty a za druhé,kolo za tyto peníze musí nějak vypadat aby ses na něj díval s radostí.A to Trek ,při vší úctě, tedy nevypadá.K těm Fox komponentům,já mám zatím najeto na Fox vidli a tlumiči cca 7000km a ještě nebylo třeba s nimi nic dělat.Chodí hezky,netečou apod.Takže až přijde čas na servis tak v klidu zaplatím co bude třeba,(odhaduji cca 7000kč za komplet velký servis zde u nás v česku).
14.05.2024 - 08:19:04
00
Povoz sa na oboch bajkoch a uvidíš aký budeš mať pocit z jazdy (z geometrie oboch bajkov).
20.05.2024 - 12:12:19
00
Bolo by dobre čítať vlákno od začiatku, citujem: Na oboch bikoch som sedel a mal som moznost sa kratko previest. Problemom je ze na oboch sa citim rovnako dobre.
20.05.2024 - 12:35:10
01
Pozri este Rail 9.7 v tom istom obchode, maju ho teraz v zlave za 5400. Tam mas uz tlmenie aj kolesa bez kompromisov.
20.05.2024 - 13:38:08
00
keyboard_arrow_up